Je to len pár dní od okamihu, keď Škoda odhalila štvrtú generáciu modelu Fabia, a šikovní grafici už s ňou robia svoje. Známy X-Tomi Design si zobral na mušku dver verzie, ktoré sú typické skôr pre Octaviu - Scout a RS - a na ich obraz prepracoval novú Fabiu. Ako sa mu to podarilo? Veľmi dobre.

Škoda Fabia Scout na vizualizácii.
Zdroj: X-Tomi Design

Virtuálna Fabia Scout dostala kompletnú plastovú ochranu spodnej časti karosérie. Svetlá výška vozidla by mala stúpnuť o 15 mm a  v jeho interiéri by ste pravdepodobne našli drobnosti odkazujúce na dobrodružnú náturu. S pohonom 4x4 nemôžeme počítať ani na úrovni fantázie, pretože platforma MQB A0 jeho zapracovanie neumožňuje.

Škoda Fabia RS na vizualizácii.
Zdroj: X-Tomi Design

Fabia RS z pera šikovného grafika má všetky vizuálne ingrediencie, ktoré by od nej človek očakával. Patria medzi ne kontrastné čierne detaily, ale aj športové disky kolies.  Zaujímavý by bol aj pohľad na zadnú časť, ten však musíme oželieť. Pokiaľ ide o verziu RS v prípade Fabie, z hľadiska pohonu by ju aj podľa vyjadrení zástupcov automobilky mohol zastrešovať prepĺňaný štvorvalec 2.0 TSI ladený na 150 kW (204 k). Faktom však je, že tento variant zatiaľ nie je na programe dňa.

Anketa: Ktorú z týchto dvoch verzií Fabie by ste radšej videli v realite?

Dá sa očakávať, že v realite by sa mohla objaviť verzia podobná Scoutu z vizualizácie X-Tomi Design, nebolo by to po prvýkrát. Variantu RS sa zasa na skutočných cestách najviac priblíži vyhotovenie Monte Carlo, najmä v kombinácii s agregátom 1.5 TSI ladeným na 110 kW (150 k) a s príplatkovým podvozkom, ktorý ponúkne aj športovejšie naladenie. Viac sa o novej Fabii dozviete v tomto článku.