Takmer každému majiteľovi vozidla, ktoré stáva odparkované na verejnosti, sa skôr či neskôr stane, že si na svojom štvorkolesovom miláčikovi nájde ťukanec. Zvyčajne ho spôsobia dvere iného vozidla, no dôvody môžu byť rôzne. Ten presný sa však, aspoň v bežnom nezabezpečenom aute, človek zvyčajne už nikdy nedozvie. Teda aspoň v prípade, že na seba vinník na mieste škodovej udalosti nezanechá telefonický kontakt.

Kamera Tesly Model 3 v záujme zabezpečenia vozidla roztápa sneh.
Zdroj: The Drive

Tesla sa s obdobnými drobnými incidentmi vyrovnáva po svojom. Už dávnejšie predstavila tzv. "Sentry Mode", funkcionalitu, ktorá za pomoci parkovacích kamier vozidlo stráži počas neprítomnosti majiteľa. V praxi sa ukazuje, že takéto zabezpečenie je efektívne a výrazne prispieva k riešeniu malých škodových udalostí.

Ako funguje "Sentry Mode"? Pozrite si to na priloženom videu:

Teraz sa ukázalo, že kamerový systém pred monitorovaním okolia nezastaví ani zima. Jeden z majiteľov Tesly Model 3 totiž pre web The Drive poukázal na to, že jeho automobil po nasnežení automaticky rozmrazil tú časť čelného skla, cez ktorú sa von z auta pozerá jedna z kľúčových bezpečnostných kamier. Geniálny detail, vidieť, že pri navrhovaní tohto systému niekto premýšľal aj nad praktickou stránkou veci.

Anketa: Privítali by ste takýto zabezpečovací systém aj vo vašom aute?