Na ukážku svojej sily sa bager nemilosrdne vrhol na strechu každého zo športových automobilov, čím skutočne zničil podvozok a tým pádom je oprava vozidiel takmer nemožná. Najmä ak má byť ktorákoľvek časť karosérie vyrobená z uhlíkových vlákien.

Bager sa zakusol do drahých vozidiel.
Zdroj: Bureau of Customs

Rozsah zničených sa nesústredil iba na tie lacnejšie, na videu vidíme Bentley, Porsche 911, Mercedes-Benz SLK, Lotus Elise a McLaren 620R (ktorých bolo vyrobených iba 350 kusov). Zvyšok zničených vozidiel tvorili džípy Mitsubishi. Celková hodnota zničených automobilov sa odhaduje na zhruba 1,2 milióna dolárov (cca 1 milión eur), pričom väčšinu "cenovky" pravdepodobne tvorí vzácny McLaren.

Nie je to prvýkrát, čo sa vláda rozhodla zničiť nelegálne dovezené vozidlá. Podobný prípad sa odohral ešte v roku 2018, keď filipínsky prezident Rodrigo Duterte nariadil traktoru, aby v súlade so zákonom rozdrvil športové vozidlá a superauto v hodnote 8 miliónov dolárov. Za normálnych okolností by tento druh trestnej činnosti nebol postihnutý tak silno, ale video z demolácie má slúžiť ako odstrašujúci prípadpre ľudí, ktorí si myslia, že je dobrý nápad pokúsiť sa niečo preniesť cez hranice načierno.