V uliciach Bratislavy môžete od júna tohto roka stretnúť taxíky, ktoré sú označené nápisom „Tu môžeš užívať bezdymové produkty“. Čo to vlastne znamená? Dospelí zákazníci v nich počas jazdy môžu používať bezdymové alternatívy k cigaretám. 

Nové Hopin Iqos Friendly taxíky.
Zdroj: Philip Morris Slovensko

Službu Hopin Iqos Friendly hneď v prvých dňoch využili desiatky dospelých zákazníkov a takmer presne o tri mesiace od jej spustenia už Hopin hlási tisícu objednávku. Aplikácia ju prijala v sobotu 24. septembra o 19:46, pričom jazda trvala necelých sedem minút na vzdialenosť 7,3 kilometra. 

Som nesmierne rád, že sa nám v partnerstve so skvelým tímom HOPIN-u podarilo priniesť našim dospelým užívateľom v Bratislave túto špeciálnu doplnkovú službu. Z jej využitia a z obľúbenosti, ktorú si v tak krátkom čase získala, je zrejmé, že Bratislavčania stále viac vnímajú benefity inovácií, ktoré im umožňujú brať väčší ohľad na svoje zdravie i svoje okolie. 
Petr Šedivec, generálny riaditeľ spoločnosti Philip Morris Slovensko

Službu Iqos Friendly si aktuálne môžete vychutnať v približne 7 % z celkovej flotily taxíkov spoločnosti Hopin. Vozidlá určené na vychutnávanie bezdymových produktov už počas leta najazdili spolu vyše 11 400 kilometrov, pričom najdlhšia trasa jednej jazdy bola 106 kilometrov, naopak najkratšia mala necelého pol kilometra. Podľa štatistík aplikácie je zaujímavosťou, že v opakovaných objednávkach s počtami 41, 36 a 18 jednoznačne vedú ženy. 

Nové Hopin Iqos Friendly taxíky.
Zdroj: Philip Morris Slovensko

Spoločnosť Philip Morris dlhodobo investuje do výskumu a vývoja bezdymových riešení. Tie totiž produkujú významne menšie množstvo škodlivín v porovnaní s klasickými cigaretami. Zároveň eliminujú pasívne fajčenie , čo znamená, že sú lepšou voľbou nielen pre samotného dospelého užívateľa, ale aj jeho okolie. Bezdymové výrobky však nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový a preto sú určené výhradne pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.   

Uvedomujeme si zdravotné riziká, ktoré so sebou prináša fajčenie klasických cigariet. Aj preto sa snažíme neustále prinášať zaujímavé a inovatívne služby, ktoré pomôžu dospelým fajčiarom rozhodnúť sa prejsť na menej rizikové bezdymové alternatívy, 
Petr Šedivec, generálny riaditeľ spoločnosti Philip Morris Slovensko

Na Slovensku sa dospelí fajčiari stretli s prvým bezdymovým zariadením IQOS pred piatimi rokmi. Za tento čas si značku obľúbilo viac ako 270 tisíc dospelých fajčiarov, z toho vyše 50 tisíc Bratislavčanov. 

Pre ľudí, ktorí neužívajú bezdymové produkty, je dôležité vedieť, že v prípade, ak si zákazník Hopin objedná takýto taxi omylom, bude si ho môcť bez problémov zrušiť a objednať iný.