AirConsole, herná platforma od švajčiarskej softvérovej spoločnosti N-Dream, je prispôsobená zakrivenému displeju a má ponúknuť veľký, všestranný výber hier. Hry sa spúšťajú priamo v informačno-zábavnom systéme auta. Technológia AirConsole umožňuje okamžité poskytovanie hier vzduchom, ovládané smartfónom. Vozidlá BMW by touto možnosťou mali disponovať od budúceho roku.

BMW v spolupráci so spoločnosťou AirConsole prináša hry do auta
Zdroj: BMW

Ovládačom sa stane vás vlastný smartfón

Veľký výber príležitostných hier v spojení s využitím najnovších cloudových technológií, by každé čakanie v aute mal premeniť na zábavu a potešenie. Ide napríklad chvíle počas nabíjania auta. Nastavenie herného zážitku s AirConsole by malo byť bezproblémové. Na rozdiel od Tesly , kde sú hry prepojené s ovládaním na volante, hráčom v BMW stačí ich smartfón, ktorý funguje ako ovládač a samozrejme zakrivený displej.

Spojenie medzi autom a smartfónom je možné nadviazať napríklad naskenovaním QR kódu na obrazovke infotainmentu. Hráči by potom mali byť schopní priamo začať hrať a hravou formou preklenúť čakaciu dobu. Začiatok roku 2023 je jasný. Vytvorenie partnerstva s AirConsole sa uskutočnilo prostredníctvom programu BMW Startup Garage.

Mohlo by vás zaujímať: