Vo svete luxusných áut je Mercedes-Benz jednou z najznámejších a najspoľahlivejších značiek. V modelovom portfóliu má navyše celý rad modelov, ktoré uspokoja takmer všetky cieľové skupiny: od mestskej triedy A cez manažérske limuzíny tried C a E (aj ako kombíky) a luxusnú triedu S až po rodinné SUV či superšporty, ktoré lámu rekordy na Nürburgringu. Toto je 10 zaujímavostí, o ktorých ste možno doteraz nevedeli.

História mena

Zdroj: Mercedes-AMG

Nenechajte si ujsť galériu k článku

Názov Mercedes-Benz je zložený z dvoch mien, no nebol to pôvodný názov nemeckého výrobcu. Na začiatku sa spoločnosť volala DMG (Daimler-Motoren-Gesellschaft), respektíve neskôr Daimler-Benz, čo boli mená zakladateľov, Karla Benza a Gottlieba Wilhelma Daimlera.

Po smrti Daimlera sa hlavným konštruktérom spoločnosti stal podnikateľ a automobilový nadšenec Emil Jellinek (ktorého korene siahali do českého Uherského Hradiště). Jellinek pomáhal pri vývoji jedného z modelov spoločnosti a pomenoval ho po svojej dcére Mercedes. Automobily tak oficiálne dostali názov Mercedes-Benz, zatiaľ čo názov spoločnosti zostal Daimler-Benz.