01. Exteriér 98%

Volkswagen prišiel s novou generáciou elektromobilov, jej vlajkonosičom je model ID.3 - zakladajúci člen rodiny ID, ktorá sa rokmi bude rozširovať. Toto auto má byť pre automobilku revolučné. Aké však je v skutočnosti?

Volkswagen ID.3 1ST Max.
Zdroj: Filip Kadlečík

Z hľadiska dizajnu sa podľa nás pionierske ID.3 podarilo. Vyzerá futuristicky, no nie prehnane a nevkusne. Predné full-LED svetlomety využívajú natáčanie do strán - o vhodnosti tohto riešenia nie sme presvedčení. VW Tiguan s matrix LED svetlami, ktorý sme testovali nedávno, podával v oblasti svetelnej techniky lepší výkon. Na druhú stranu, to, že predné reflektory ID.3 vyzerajú skvelo, sa nedá poprieť, Efektné sú aj obrovské 20” disky kolies - s nimi je dizajn auta naplnené a bez nich vyzerá podstatne obyčajnejšie. Pri ich kúpe však budete musieť rátať s tým, že starostlivosť o ne nebude úplne banálna - ľúbia sa zašpiniť.

Zadný stĺpik edície 1ST má špeciálny dizajn, zdobí ho trojrozmerná grafika, ktorá vyzerá skvelo. ID.3 zozadu vyzerá ako štýlový hatchback a má moderné LED svetlá. Dizajnovo podarenému elektromobilu nemáme čo vytknúť. Páči sa nám, ako sa triafa presne medzi kategórie “bežné auto” a “futuristická vesmírna loď”.