01. Exteriér 90%

Facelift v polovici kariéry Atecu vizuálne priblížil k jej mladšiemu súrodencovi Tarraco. Prednej časti vylepšeného modelu dominuje nový štít s prepracovanejšími reliéfmi a šesťuholníková maska chladiča, vďaka čomu pôsobí auto o čosi robustnejšie. Dizajn Full LED optiky je teraz oveľa výraznejší a je dostupný vo všetkých výbavách. Smerové svetlá teraz prechádzajú dynamicky pozdĺž celej osvetľovacej jednotky.

Na zadnej časti nájdeme nové blatníky s väčším hliníkovým obložením ako v minulosti. V inovovanom štýle je aj názov modelu na piatych dverách, ktorý je napísaný v kurzíve, obdobne aj v prípade ostatných modelov španielskej automobilky. Facelift dal Atece navyše úplne nový stupeň výbavy s názvom Xperience. Multifunkčnému SUV tento rad vybavenia dodáva nádych terénneho charakteru. V tomto zmysle má auto teraz čierne podbehy kolies, čierne prahy aj oplastovanie nárazníkov a ozdobné hliníkové lišty.

Seat Ateca - mestský crossover
Zdroj: ROBO HUBAČ

Ateca bola jedným z prvých automobilov koncernu Volkswagen, ktoré sú vybavené novo vyvinutým sklom Climacoat. Vyhrievanie čelného skla je tu zakomponované vo forme fólie, takže cez okno nevidieť žiadne vlákna. V zime funguje skutočne účinne, pretože sa námraza z okna vyparí skôr, ako vám sedadlá stihnú zahriať zadok. Navyše takéto sklo odráža slnečné teplo a ultrafialové lúče o 40 % efektívnejšie, takže v letných mesiacoch sa z vašej palubnej dosky nestane rúra na pečenie a v kabíne sa budete cítiť pohodlnejšie aj pri vyšších teplotách.