Ja, tak ako aj mnohí iní, som nebola nadšená z výzoru predku novej X7. Veľká maska a tenké delené svetlomety, boli pre mňa kontroverzné spojenie. Stačilo 5 minút... Exteriér pôsobí pomerne agresívne. Šedá farba Frozen Pure Grey, množstvo M doplnkov v kombinácii s výročnými logami BMW a mohutná čierna maska dávajú na sebe poznať, že SUV to myslí vážne. Dnu láka veľmi moderný bledý kožený interiér s jemným modrým podsvietením. Večer dodáva atmosféru panoramatické strešné okno so svetieľkami.

BMW X7 M60i xDrive
Zdroj: Nina Pánska

Nastupovanie do auta je pre svoju výšku ťažšie, hlavne pre staršie vekové kategórie. Mohutný stroj je dlhý, vďaka čomu je v interiéri množstvo priestoru. Tiež je široký, čo rýchlo poznať na úzkych okreskách. Keď sa usadíte na pohodlné sedačky, zistíte, že sú elektronicky ovládané, vyhrievané, ventilované a masážne. Celé auto ohuruje elektronikou a technológiami, ako je head-up displej, elektrické ovládanie kufra, ale aj tretieho radu sedadiel, vyhrievanie, alebo chladenie nápoja v držiaku.

Predstavenie technológií pokračuje aj po naštartovaní, elektricky nastaviteľný volant sa dá do požadovanej polohy a pásy vás po prvých metroch pritiahnu do sedadiel. Zle dovreté dvere sa automaticky dotiahnu. Vnútro X7 sa nezdá príliš minimalistické. Je osvetlené, s obrazovkami, ale aj s množstvom hardvérových ovládačov a nájdeme tam rôzne materiály. Jedným z nich je sklo, nachádzajúce sa na okrúhlom ovládači iDrive, štartovacom tlačidle, alebo na páke prevodovky v tvare diamantu. Viac fotiek nájdete tu.

BMW X7 M60i xDrive
Zdroj: Nina Pánska

Auto podporuje bezdrôtové pripojenie mobilného telefónu pomocou Apple CarPlay, alebo Android Auto, automatická 5-zónová klimatizácia ponúka možnosť personalizovaného nastavenia pre všetky tri rady sedadiel. Vďaka čítaniu dopravných značiek vozidlo na ne upozorní, napríklad pri dochádzaní ku stopke. O hudobný zážitok sa stará systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound, ktorý má vynikajúcu kvalitu zvuku. Keďže je SUV skutočne veľké, môže sa zísť 360-stupňová parkovacia kamera.