Aukcie automobilov v minulosti neboli prístupné fyzickým osobám a tak ste si takéto vozidlá mohli nájsť iba cez bazár. Ide o osobné, ale aj úžitkové vozidlá, ktoré patrili hlavne firmám, alebo napríklad leasingovým spoločnostiam a s predajnom sa obrátili na aukčnú spoločnosť. V tomto prípade je výhodou, že takéto vozidlá disponujú servisnou históriou a nemali by ste tak prísť k nemilému prekvapeniu.

Ilustračný obrázok
Zdroj: Joe Giddens

Veta: "najlepšie terénne auto je firemné" bola pravdou, no dnes to už platí menej. Keďže autá firiem vo väčšine disponujú GPS zariadením na generovanie knihy jázd, monitorovanie štýlu jazdy, trasy a iných, zmenilo sa aj zaobchádzanie s nimi. Tieto vozidlá sú pravidelne servisované u autorizovaných predajcov, čo je možné podložiť aj dokumentáciou a ak sa pošťastí, viete kúpiť aj kúsok v záruke.

Automobily manažérov, alebo obchodných zástupcov poskytujú výhodu v tom, že najazdené kilometre väčšinou pripadajú na jedného vodiča, ktorý je zároveň aj jediným členom posádky auta a častokrát sú kilometre tvorené hlavne na diaľnici, čo je tiež výhodou. Zodpovedá tomu aj interiér, na ktorom sa takéto jazdenie jednotlivcov nemusí príliš podpísať, samozrejme záleží to od konkrétneho prípadu.

Ilustračná fotografia
Zdroj: Shutterstock

Dražby vozidiel prebiehajú buď online, kedy sa u spoločnosti musíte najskôr registrovať. Pre tých, ktorý veci riešia radšej osobne prebiehajú aj kamenné dražby, kde si viete najskôr vozidlo obhliadnuť, zistiť technický stav a následne sa rozhodnúť, či sa aukcie zúčastníte. Máte tak osobný kontakt s licitátorom, ale aj ostatnými kupujúcimi. Navyše, po vydražení svojho auta na ňom následne môžete aj odísť.

Mohlo by vás zaujímať: