Auto Bild a ADAC už usilovne pracujú na porovnávacích testoch pneumatík, ktoré vám čoskoro prinesieme. Nemecké testy však tentokrát predbehol server špecializovaný na poradenstvo ohľadom pneumatík - Tyrereviews.com. Ak túto stránku nepoznáte, odporúčam vám preštudovať si ju pred kúpou nových pneumatík. Nájdete na nej totiž aj množstvo recenzií samotných užívateľov.

Pred pár týždňami som sa našich čitateľov pýtal na ich názor na celoročné pneumatiky. Veľká časť z vás už na nich jazdí, alebo to aspoň plánuje. Preto som začal hľadať test pneu, ktorý by vám pomohol pri rozhodovaní. Výsledky skúmania Tyrereviews.com s pneumatikami obutými na 17" diskoch kolies som rozdelil do štyroch kategórií:

Zaujíma vás konkrétna kategória? Preskočte priamo na ňu, stačí kliknúť na jej názov. Mimochodom, podľa počasia v ostatných rokoch na Slovensku by som ja osobne, azda s výnimkou severných regiónov, pri kúpe celoročných pneumatík zvažoval predovšetkým výkonnosť na mokrej vozovke a pri akvaplaningu. Zima u nás býva skôr mokrá, než zasnežená. Aký je váš kľúč pri výbere pneu? Dajte mi vedieť v komentároch.

Jazda na snehu

Jazda na snehu.
Zdroj: Tyrereviews.com
Trakcia na snehu.
Zdroj: Tyrereviews.com
Brzdenie na snehu.
Zdroj: Tyrereviews.com

Medzi tri najlepšie modely z pohľadu jazdy na snehu patria pneumatiky Michelin CrossClimate 2. Tesne im sekunduje model Kleber Quadraxer2, tretie miesto pripadlo pneumatike Hankook Kinergy 4S2.

Článok pokračuje na ďalšej strane...