Volkswagen na európsky trh čoskoro uvedie úplne nové SUV-kupé do kategórie, ktorá dnes patrí medzi tie najobľúbenejšie. V segmente B tak Volkswagenu pribudne k typu T-Cross ďalšie želiezko v ohni - model Taigo. Ide o crossover, ktorý sa bude spoliehať výhradne na pohon prednej nápravy. Vynikať má imidžom a technologickou úrovňou.

Volkswagen Taigo.
Zdroj: Volkswagen

Už v základe Taigo ponúkne full-LED svetlomety, za príplatok sú tu dostupné dokonca aj IQ.Light LED matrix. Samozrejmosťou tu bude aj plne digitálny kokpit a multifunkčný volant, budíky v Taigu nenájdete. Bohatá úroveň výbavy SUV-kupé celkovo nápadne pripomína nedávno omladené Polo. Niet sa čomu čudovať, veď gény majú tieto dve autá spoločné. Vodič vozidla bude pracovať s najmodernejším infotainmentom VW MIB3 a v závislosti od výbavy bude vedieť byť automobil neustále online.

Taigo okrem konektivity kladie dôraz aj na bezpečnostné systémy. Za príplatok tu bude dostupný aj IQ.Drive Travel Assist, ktorý kombinuje viacerých asistentov do jedného balíčka a umožňuje čiastočne autonómnu jazdu. Už v základe Taigo ponúkne systém monitorovania okolia vozidla, núdzové brzdenie pri mestských rýchlostiach a upozornenie na opustenie jazdného pruhu.

 Pokiaľ ide o technické údaje, Taigo dosahuje dĺžku 4 266 mm, šírku 1 757 mm, výšku 1 494 mm a rázvor 2 566 mm. Batožinový priestor má kapacitu 438 l, čo je na pomery segmentu B mierne nadpriemerná hodnota. Vozidlo bude dostupné výsostne s benzínovými agregátmi 1.0 TSI ( 70 kW/ 95 k a 81 kW/ 110 k) a 1.5 TSI  ladenom na 110 kW (150 k). Vozidlo by sa k prvým klientom malo dostať na prelome rokov 2021 a 2022.