Volkswagen Tiguan začal ako kompaktné SUV v jednom rozmere. Neskôr, konkrétne v roku 2017, sme však spoznali predĺženú verziu Tiguan Allspace. Teraz už variant s väčším vnútorným priestorom v predajoch predčil základnú verziu. Viac než každý druhý predaný Tiguan (konkrétne 55 %) je dnes práve Allspace. Za štyri roky sa vo svete predalo už 1,5 milióna kusov tohto vozidla. Príchod jeho faceliftu je preto očakávaný, no nie prekvapivý - smer, akým sa bude uberať, už skôr naznačil základný Tiguan, ktorý sme v našej redakcii už aj testovali.

Čo čakať od vynoveného Tiguanu Allspace? Vylepšenia sa týkajú predovšetkým technologickej výbavy, ktorá po novom zahŕňa aj balík asistenčných systémov Travel Assist, špičkovú audiosústavu Harman Kardon či vynikajúce matrix-LED predné svetlomety IQ.Light. Digitalizovaná kabína s novým panelom klimatizácie, ktorý vkusne kombinuje dotykové a klasické ovládanie, si aj naďalej zachová bohatú priestorovú ponuku. Kufor ponúka kapacitu 760/ 1 920 l v päťmiestnom prevedení a 700/ 1 755 v sedemmiestnom vyhotovení.

Volkswagen Tiguan Allspace po facelifte.
Zdroj: Volkswagen

Modernizovaný Tiguan Allspace je síce v porovnaní s dosluhujúcou verziou dlhší o 22 mm, ide však iba o kozmetický rast spôsobený odlišným dizajnom vozidla. Allspace aj naďalej ponúkne agregáty TSI či TDI, ale aj sedemstupňovú samočinnú DSG prevodovku či pohon všetkých kolies známy ako 4Motion. V Nemecku má prepredaj začať do niekoľkých týždňov, dá sa teda očakávať, že v horizonte pár mesiacov dorazí nový Allspace aj na Slovensko.