Volkswagen na technologickej výstave CES verejnosti po prvýkrát odhalí duchovného nástupcu modelu Passat. Klasický Passat so spaľovacím motorom už v novej generácii ako sedan nekúpite. Batériové elektrické vozidlo s označením ID.7 sa po type ID.4 stane druhým globálnym elektromobilom značky a predávať sa bude nielen v Európe, ale aj v USA či na ázijských trhoch.

Model ID.7 sa dizajnovo inšpiruje konceptom ID.Aero. Jeho finálny vzhľad nateraz nepoznáme, pretože ho kryje vrstva digitálnej kamufláže. Celkovo 22 oblastí karosérie pokrýva elektroluminiscenčná vrstva laku, vozidlo vďaka nej predvádza pôsobivé svetelné divadlo. Vieme však o ňom už aj dôležitejšie informácie.

Pozrite si ID.7 v našej galérii, kliknite sem

Volkswagen hovorí, že pri sedane ID.7 možno rátať s dojazdom až na úrovni 700 kilometrov. Sedan pritom z hľadiska rozmerov rozhodne nebude skromný. Aktuálny Passat vďaka dĺžke 4 940 mm prerastie o 165 mm a do plusu pridá aj v oblasti rázvoru. Vzdialenosť medzi osami náprav sa tu ustálila na hodnote 2 969 mm. Súčasný Passat v tomto ohľade ponúka 2 786 mm.

Typ ID.7 by mal priniesť nový koncept interiéru s odlišným usporiadaním displejov, samozrejmosťou tu bude aj využívanie rozšírenej reality. Najväčšia obrazovka vo vozidle bude mať uhlopriečku 38 centimetrov, čiže 15".

Volkswagen počúva kritiku motoristickej verejnosti a v ID.7 uvedie podsvietenú verziu známej dotykovej plochy pod centrálnym displejom, kde okrem hlasitosti viete ovládať napríklad aj teplotu klimatizácie. Základné funkcie klimatizácie by pritom mali byť integrované v prvej zobrazovacej vrstve infotainmentu - síce zostanú dotykové, no nebude sa ku nim treba preklikávať.

Kompletné predstavenie sériovej podoby modelu ID.7 by sa malo odohrať v druhom štvrťroku tohto roka.

Mohlo by vás zaujímať: