Volkswagen Tiguan eHybrid už je dostupný na nemeckom trhu, automobilka preto zverejnila niekoľko technické detaily plug-in hybridu, ktorý si tento rok vybojoval aj ocenenie Zlatý volant nemeckého Auto Bildu. Vieme, že na domácom trhu sa bude predávať od čiastky 42 413 eur. Dá sa očakávať, že obdobnú cenovú úroveň si bude neskôr držať ja na Slovensku. Dostupný by u nás mal byť približne koncom januára 2021. Čo klienti za túto čiastku dostanú?

Volkswagen Tiguan eHybrid.
Zdroj: Volkswagen

Plug-in hybridný Tiguan ponúka čisto elektrický dojazd na úrovni 50 km (WLTP) a maximálny systémový výkon, na ktorý sa spolieha napríklad aj Octavia RS iV - 180 kW (245 k) a k tomu krútiaci moment 400 Nm. Už teraz možno povedať, že je škoda, že Volkswagen neponúkne rýchlejšiu palubnú nabíjačku - Tiguan eHybrid zvládne akumulátor uložený pod kabínou dobíjať maximálnym výkonom 3,6 kWh. Podľa cyklu NEDC dosahuje novinka benzínový apetít na úrovni 1,5-1,7 l/100 km v kombinácii s elektrickou spotrebou 13,5 - 14,1 kWh/ 100 km.

Volkswagen zdôrazňuje, že Tiguan eHybrid sa bude hodiť aj do rôznych ekozón európskych metropol, jeho pohon je totiž navrhnutý tak, aby aj pri studenom zimnom štarte prvých 50 kilometrov pokojne fungoval v elektrickom režime. Spaľovací agregát, prepĺňaný 1,4-litrový zážihový štvorvalec, sa nemusí spustiť, pokiaľ je teplota akumulátora vyššia ako -10° C. 

Volkswagen Tiguan eHybrid.
Zdroj: Volkswagen

Samozrejmosťou je fakt, že plug-in hybrid nerobí žiadne kompromisy na technologickej úrovni - aj elektrifikovaný Tiguan ponúkne plné portfólio asistenčných systémov, ale aj digitálnu prístrojovku so špecifickou grafikou či trojzónovú klimatizáciu. Dostupný dokonca bude aj v imidžovom prevedení R-Line.