Či už ste alebo nie ste fanúšikom vytrvalostných pretekov, Le Mans vám bude znieť povedome. Tento svet sa stal svedkom veľkých bitiek, bezúhonných úspechov a mohol pozorovať Porsche, ako si berie jedno víťazstvo za druhým (19). Prezentovať svoje vozidlo na okruhu Circuit de la Sarthe znamená vyšší status, o aký súperili Ferrari a Ford a ktorý môžete zažiť na filmovom plátne so snímkou Le Mans 66'.

Alpine A110 R Le Mans.
Zdroj: Alpine

Vrátime sa ale do súčasnosti, pretože od soboty 10. júna do nedele 11. júna sa bude konať ďalší ročník s číslom 100. Takáto príležitosť vyvolala v Alpine nadšenie a odhalila limitku A110 R Le Mans, ktorá bude lietať po okruhu ako legendárny model A442 v roku 1978. Séria obmedzená na 100 kusov je pokrytá karbónom, pretože ten je kľúčom k zníženiu hmotnosti, pričom kombinuje svoju aerodynamiku s pomerom hmotnosť/výkon podobný tomu AM63, ktorý súťažil v Le Mans v roku 1963.

Tento materiál je prítomný na streche, špecifickom spojleri a kolesách, ako aj na monokokových sedadlách Sabelt Track, ktoré nesú oficiálny podpis pretekov 24 hodín Le Mans na predných blatníkoch, bočných prahoch a opierkach hlavy. Bude sa môcť pochváliť aj číslovaným štítkom továrne Dieppe.

Alpine A110 R Le Mans.
Zdroj: Alpine

Jednoduché, aj keď drahé umelecké dielo, ktoré dokáže ponúknuť maximálne športové vlastnosti, ako je zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a maximálnu rýchlosť na trati 285 km/hod. Pomocou systému „Road & Track“, jazdného režimu patentovaného spoločnosťou Alpine, dokážete znížiť výšku auta a spevniť odpruženie o 5 %. V estetickej časti bude tento Alpine A110 R Le Mans nosiť farby 24 hodín Le Mans, takže bielu a modrú. Nebesky modrá dvojitá línia je prítomná na kapote, streche a zadnom krídle, okrem detailov karbónových ráfikov, ktoré sú vzadu otvorené na zlepšenie brzdnej kapacity.

Mohlo by vás zaujímať: