Štvrtá generácia modelu Fabia bude o 111 mm dlhšia a o 48 milimetrov širšia než jej predchodkyňa. Novinka bude vôbec prvýkrát postavená na modulárnej platforme MQB-A0 koncernu Volkswagen. Okrem avizovaného štedrého priestoru pre cestujúcich sa má o ďalších 50 litrov zväčšiť aj batožinový priestor. Šikmý pohľad na prednú časť dizajnových skíc odhaľuje úzke predné svetlomety a širokú masku chladiča, ktorá je typická pre dizajnový jazyk značky Škoda. Fabia sa bude podobať na Enyaq iV, ktorý ho predstavil ako prvý.

Škoda Fabia štvrtej generácie - dizajnová skica.
Zdroj: Škoda

Fabia bude disponovať dlhším strešným spojlerom s bočnými finletmi, ktorý zaisťuje spoločne s aerodynamicky optimalizovanými vonkajšími spätnými zrkadlami a aktívnou žalúziou chladiča, umiestnenou v spodnom otvore pre prívod vzduchu na prednom nárazníku, výrazne lepšiu aerodynamiku hatchbacku. Ostatné skice podávajú bližšiu predstavu o svetlách nove generácie. V ostro rezaných predných Full LED svetlometoch, ktoré siahajú až k maske chladiča, dominujú dva LED moduly.

Zatiaľ nie je isté, či budú predné reflektory mať maticovú architektúru schopnú aktívneho tieňovania okolitých automobilov. Zreteľný je aj modul denného svietenia v tvare písmena L, ktorý taktiež zreteľne pripomína Enyaq. To isté platí o koncových svetlách, ktoré budú za príplatok dostupné aj vo full-LED prevedení. Dátum svetovej premiéry štvrtej generácie Fabie zatiaľ Škoda nezverejnila.