Tretia generácia Volkswagenu Amarok sa svetu predstaví v roku 2022. Automobilka teraz dvomi skicami upriamila pohľad na dizajnovú stránku pick-upu segmentu B. Amarok dostane vzhľad typický pre Volkswagen vďaka prepojeným predným reflektorom, ktoré budú využívať LED technológiu. Zatiaľ však nie je zrejmé, či sa tu k slovu dostanú matrix-LED svetlomety. Pick-up bude zdobiť viacero ostrých hrán, ktoré prispejú k jeho drsnému imidžu. Vidieť ich môžeme na mohutnej kapote, no pohľady budú rozhodne pútať aj klenuté blatníky.

Volkswagen Amarok III. generácie - dizajnové skice.
Zdroj: Volkswagen

V interiéri automobil podľa prvých nákresov dostane typické sedadlá, pravdepodobne aj s prestížnym AGR certifikátom. Volant Amaroku si už dnes môžete vyskúšať vo viacerých automobiloch značky Volkswagen, to isté pravdepodobne platí aj o virtuálnej prístrojovej doske. Rozľahlý vertikálny displej, aký pick-up dostane, by ste však vo VW hľadali márne. Ten je totiž dôsledkom úzkej spolupráce Fordu a Volkswagenu pri vývoji novej generácii modelov Ranger a Amarok, ktoré sú technicky spriaznené. Už na prvý pohľad je jasné, že základná architektura kabíny týchto dvoch modelov bude podobná, no dizajnovou koncovkou sa od seba vzdialia.

Technické detaily o staronovom modeli Volkswagenu zatiaľ nepoznáme. Vieme, že má ponúknuť výrazne vylepšené možnosti konektivity a bohatší balík asistenčných systémov. Samozrejmosťou bude aj prítomnosť samočinnej prevodovky či napríklad možnosti pohonu všetkých kolies.

Volkswagen Amarok III. generácie - dizajnové skice.
Zdroj: Volkswagen

Akékoľvek informácie o motoroch pre Amarok sú dnes špekuláciou, no vedzte, že už predstavený Ford Ranger novej generácie sa v štandarde bude spoliehať na dvojlitrový turbodiesel, avšak podľa všetkého sa pod jeho kapotu nasťahuje aj úplne nový šesťvalec. Bolo by prekvapením, ak by sa neobjavil aj pod kapotou Volkswagenu Amarok. Ďalšie informácie o novinke sa dozvieme v priebehu nasledujúcich mesiacov.