Za presunutie tentoraz môže opäť epidémia a súvisiace problémy v odvetví, ako aj nedostatok polovodičových mikročipov. Výrobcovia automobilov majú v súčasnosti väčšie problémy a tak je účasť na autosalóne to posledné, nad čím premýšľajú. Ako organizátori vysvetlili vo vyhlásení, za zrušenie môžu aj cestovné problémy mnohých hostí a novinárov.

"Toto rozhodnutie vnímame ako odklad, nie rezignáciu. Som presvedčený, že ženevský autosalón sa v roku 2023 vráti ešte silnejší," uviedol v oficiálnom vyhlásení Maurice Turrettini, prezident Comité permanent du Salon international de l'automobile. Mnoho vystavovateľov odpovedalo organizátorom, že sa obávajú o účasť kvôli mnohým problémom, ktoré spôsobuje epidémia. Z tohto dôvodu sa nikto nechce zaviazať k príchodu, všetci čakajú na poslednú chvíľu, aby zistili, akým smerom sa epidémia vyvinie.

Veci ešte zhoršil nedostatok polovodičových čipov. Zdá sa, že množstvo nevybavených dodávok v nasledujúcom roku narastie a výrobcovia sa zamerajú na riešenie týchto problémov. Organizácia takej veľkej akcie v najbližších mesiacoch im prinajmenšom nevyhovuje, takže to bol ďalší dôvod, prečo organizátori showroom jednoducho zrušili.