Úplne nová Kona rozmermi prekonáva jej predchádzajúcu generáciu, to je doposiaľ najzásadnejšia informácia, ktorú z hľadiska parametrov Hyundai zverejnil. Vieme, že Kona výrazne narástla - na dĺžku meria 4 355 mm, čo je o 150 mm viac ako jej predchádzajúca generácia, ak porovnávame jej elektrickú verziu. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je tiež širšia (+25 mm) a má o 60 mm dlhší rázvor.

Hyundai Kona druhej generácie
Zdroj: Hyundai

Kona patrí medzi automobily s najširšou ponukou motorizácií, v ich centre pritom bude stáť batériový elektrický pohon. Kona Electric bola výborná už v prvej generácii, aj v prípade druhej sa určite máme na čo tešiť, no na presné technické údaje vozidla si ešte musíme počkať. To isté platí aj pre hybridné či spaľovacie pohony. Hyundai pri uvedení upozornil aj na dostupnosť variantu N Line so športovejším imidžom.

V interiéri sa môžeme tešiť na viaceré novinky - ambientné podsvietenie, dvojicu obrazoviek s priemerom 12,3" či radenie typu shift-by-wire pod volantom - to v prípade samočinnej prevodovky. Ako sa vám páči prepracovaný dizajn modelu Kona? Podľa môjho názoru vyzerá lepšie, než v minulosti. V kombinácii s rastom rozmerov a z toho plynúcej väčšej využiteľnosti to znamená jediné - tento crossover má zarobené na úspech. Jeho vynovený dizajn si môžete pozrieť v našej galérii.

Anketa: Páči sa vám nový Hyundai Kona?

Mohlo by vás zaujímať: