Úplne otvorené automobily sú veľmi nepraktické na každodenné používanie, preto sa takmer nevyrábajú. V ostatnom čase sa ich zopár objavilo. Ferrari uviedlo v roku 2018 model Monza (vo verziách SP1 a SP2), vlani sme spoznali McLaren Elva a tretím členom partie sa na jar stal Aston Martin V12 Speedster. Do tohto exkluzívneho klubu sa najnovšie pridá aj Lamborghini.

Talianska automobilka zverejnila fotografiu potvrdzujúcu, že chystá roadster bez strechy a čelného skla. Jeho karosériu zatiaľ pokrýva kamufláž. Grafikou nápadne pripomína maskovanie, ktoré pôvodne nosil špeciál Essenza SCV12. Od neho sa však prototyp napriek maskovaniu jasne líši zadnou časťou, ktorá je kratšia a obsahuje odlišné krídlo, vyústenie výfukového potrubia i svetlá evokujúce skôr hybridný model Sián nedávno uvedený vo verzii Roadster či jeho dvanásťvalcový základ menom Aventador.

Prototyp úplne otvoreného roadsteru Lamborghini.
Zdroj: Lamborghini

Tieto detaily jasne naznačujú, že nepôjde len o otvorenú verziu kupé Essenza. Žiadne bližšie informácie však zatiaľ nemáme. Už teraz ale môžeme brať ako hotovú vec prítomnosť ostrého atmosférického motora (pravdepodobne s konfiguráciou V12), rovnako ako limitovanú sériu a miliónovú cenu.