Posledný augustový víkend roka 2021 bude na Slovensku patriť superšportovým automobilom. V termíne od 27. do 29. augusta sa totiž bude konať tretí ročník Rally Radosti. Tento rok by sa na ňom mali opäť zúčastniť desiatky superšportových automobilov z tej navyššej ligy. Dokazuje to aj prvé auto kolóny, ktoré organizátori odhalili. Bude ním Porsche 911 GT3 novej generácie (992), ktoré je aktuálne prvým autom svojho druhu na Slovensku.

Porsche 911 GT3 generácie 992 taktiež uvidíte v kolóne Rally Radosti.
Zdroj: Daniel Minárik

Porsche 911 GT3 "992" je seriózny superšport s maximálnou rýchlosťou stanovenou na 318 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h v priebehu 3,4 sekundy. Jeho plochý šesťvalec so zdvihovým objemom 4,0 l produkuje maximálny výkon 375 kW (510 k) pri šialených 8 400 otáčkach za minútu. Špičku krútiaceho momentu taktiež dosahuje v závratných číslach, hodnotu 470 Nm motor produkuje pri 6 100 ot./min.

Rally Radosti
Rally Radosti je unikátne podujatie, v rámci ktorého desiatky výnimočných športových vozidiel prejdú slovenské námestia, aby pomohli vyzbierať peniaze pre deti, ktoré to nemajú v živote najľahšie. Napríklad v roku 2020 pomohlo 45 superšportových automobilov vyzbierať takmer 32 000 eur pre deti s neurologickými ochoreniami. Je dôležité podotknúť, že všetky finančné prostriedky sú ukladané na transparentný účet. Tohtoročná Rally Radosti sa uskutoční v termíne od 27. do 29. augusta a navštívi až sedem miest.

Okruhová 911 GT3 generácie 992 sa môže pochváliť aj prepracovaným zadným krídlom s uchytením typu "labutí krk", ktoré vozidlu ponúka extra prítlak pri vyšších rýchlostiach. O ten sa stará napríklad aj pôsobivý zadný difúzor, ktorý obklopuje dvojicu centrálne umiestnených výfukových koncoviek. Aerodynamike je podriadený aj predný nárazník s väčšími otvormi - obtekajúci vzduch využívajú na chladenie brzdového systému. Jeho kotúče sú, ako inak, v prípade GT3 karbón-keramické. Punc nekompromisnosti GT3 dáva aj superľahká kompozitná kapota.

Porsche 911 GT3 generácie 992 taktiež uvidíte v kolóne Rally Radosti.
Zdroj: Daniel Minárik

Odhalenie prvého auta z kolóny Rally Radosti 2021 je bez debát najvýraznejšou správou posledných dní, no fanúšikov rýchlej a bezpečnej jazdy poteší aj fakt, že sa pred samotnou rely uskutoční ešte jedno podujatie - preteky na motokárach. Samozrejme, aj táto akcia bude mať dobročinný účel. Aby vám o nej nič neušlo, sledujte sociálne siete Rally Radosti.