Dva nové modely s názvom CX-60 a CX-80 sa stanú vrcholom ponuky japonskej značky. Ako prvé by malo prísť 5-miestne vozidlo, po ktorom bude nasledovať SUV s tretím radom sedadiel, ktoré odvezie až sedem osôb. Napriek tomu, že nemáme k dispozícii žiadne obrázky, s prihliadnutím na názov by mohli nasledovať líniu Mazdy CX-30, ktorá vsádza viac na siluetu v štýle kupé.

Oba modely dostupné pre Európu budú k dispozícii s plug-in hybridnou technológiou. Ako základ budú využívať štvorvalcový benzínový motor, ktorému bude pomáhať elektromotor. Aj keď ide o najvýraznejšiu mechanickú novinku, v ponuke by nemali chýbať ani 48V mildhybridné alternatívy, a to s naftovým agregátom Skyactiv-D, ale aj v kombinácii s benzínovým Skyactiv-X.

K tomu všetkému sa pridala informácia, že v roku 2022 bude predstavená vylepšená Mazda CX-5 a že MX-30, prvý elektrický model značky, dostane variant s predĺženou autonómiou. Plány firmy ale týmto rozhodnutím nekončia, od roku 2025 začnú uvádzať na trh novú sériu modelov založených na platforme vyvinutej špeciálne pre elektromobily. Tým začne proces elektrifikácie na plné obrátky, do roku 2030 chcú totiž premeniť celý svoj sortiment.