Pýchou divízie Volkswagen R je aktuálne Golf R 333, špeciálna edícia modelu s vylepšenými jazdnými vlastnosťami. Vozidlo prináša systém R-Performance Torque Vectoring s funkciou Vehicle Dynamics Manager, ktorý umožňuje rozdeľovanie výkonu medzi jednotlivé nápravy či zadné kolesá. Jazdné profily prispôsobené pre Nürburgring s názvami Drift a Special sľubujú extra zábavu za volantom. Vozidlo sa môže pochváliť titánovým výfukovým systémom R Performance od Akrapoviča, čiernymi 19-palcovými diskami kolies Estoril so semi-slick pneumatikami a zvýšenou maximálnou rýchlosťou 270 km/h.

Volkswagen Golf R 333
Zdroj: Volkswagen

S výkonom 245 kW (333 k) a krútiacim momentom 420 newtonmetrov zrýchli Golf R 333 z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy. Model limitovaný na 333 kusov má limetkovo-žltú metalickú farbu, čiernu lakovanú strechu, dizajnové nálepky s logom 333 a identifikačný štítok s poradovým číslom.

Rko je vybavené kvalitnými športovými sedadlami v koži Nappa, matrixovými svetlometmi IQ.Light LED, pokročilými asistenčnými systémami vodiča, kamerovým systémom a zvukovým systémom Harman Kardon. Limitovanú edíciu Golf R 333 bolo možné objednať od júna, výroba sa začne v septembri a dodávky zákazníkom v októbri. Štartovacia cena? 76 410 eur.

Ak by ste mali o toto vozidlo záujem, už je neskoro. Celá limitovaná edícia sa vypredala v priebehu 480 sekúnd. Golf je stále kult, napriek vysokej cenovke bol záujem o variant R 333 enormný. Navyše, toto vozidlo má potenciál stať sa cenným zberateľským kúskom.

Mohlo by vás zaujímať: