Ford predstavil Explorer, prvý zo série nových elektrických vozidiel americkej automobilky. Stredne veľký crossover ponúka miesto pre päť pasažierov a je navrhnutý tak, aby spĺňal nároky kladené na auto pre rodinu. Explorer sa môže pochváliť radom technologických vychytávok, napríklad jeho informačno-zábavný systém SYNC Move je vybavený pohyblivou 15-palcovou dotykovou obrazovkou, ktorá sa dá posúvať nahor a nadol, aby vyhovovala vodičovi, a skrýva v sebe „tajnú“ skrinku na uloženie cenností.

Kufor novinky má 470 litrov úložného priestoru, pasažieri vpredu ocenia 17-litrovú schránku v centrálnej konzole schopnú poňať aj 15-palcový notebook. Elektrický Explorer je vyrobený a skonštruovaný v Nemecku a dokáže sa nabiť z 10 % na 80 % za 25 minút. Dojazd zatiaľ nepoznáme. Plne elektrické SUV od Fordu ponúkne prémiové materiály a tvarované športové sedadlá, ako aj špeciálny soundbar.

POZRITE SI EXPLORER V DETAILNEJ GALÉRII, KLIKNITE SEM

Crossover je prvým elektrickým vozidlom, ktoré sa bude sériovo vyrábať v novom EV Centre Ford v Kolíne nad Rýnom. Značka sa v Európe zaviazala ponúkať do roku 2030 plne elektrické portfólio osobných vozidiel. Explorer prichádza s dizajnom „štítu“ umiestneného na čelnej maske, ktorý nahrádza tradičnú mriežku chladiča.

SYNC Move poskytuje bezdrôtovú kompatibilitu s Android Auto a Apple CarPlay a nabíjanie doma je možné naplánovať tak, aby sa využívala lacnejšia elektrina, ak je k dispozícii. Vozidlo príde vo verziách s pohonom dvojice kolies a všetkých štyroch kolies a disponuje pokročilými asistenčnými systémami vodiča vrátane asistovanej zmeny jazdného pruhu.

Vozidlo bude dostupné v dvoch prevedeniach, Explorer a Explorer Premium, pričom „cena od“ by mala podliezť hranicu 45 000 eur.

Mohlo by vás zaujímať: