Fiat Pulse je aktuálne jedným z najzaujímavejších automobilov od Fiatu. Ide o malé SUV, ktoré talianska značka navrhla s ohľadom na Južnú Ameriku a ktoré v tejto chvíli už potvrdilo svoje uvedenie na trh v Brazílii, presnejšie v septembri. Prečo sa automobilka nerozhodla uviesť auto na európskom trhu, kde sú podobne malé SUV obľúbeným produktom? Teda, jeho rozmery síce zatiaľ neboli špecifikované, ale zdajú sa byť celkom kompaktné.

Jeho dizajnový jazyk nie je ani zďaleka taký, ako ho vidíme na automobiloch Fiatu v Európe. Podobá sa skôr na Fiat Strada, malý kompaktný pick-up spoza veľkej mláky. Dizajn má podobnú prednú delenú optiku, ktorá má moderný nádych.  Exteriéru dominuje veľká maska chladiča s názvom Fiat uprostred, ako aj veľkými LED svetlometmi. Tvar stĺpika C mi trochu pripomína Seat Arona, ale možno iba kvôli dvojfarebnej schéme.

Interiér modelu Pulse je celkom jednoduchý, takže vo svojej triede pekne zapadne. Digitálny prístrojový panel meria 7 palcov a stredová konzola má dotykový displej s veľkosťou 10,1 palcov. Väčšina materiálov je zrejme z plastu, volant je však potiahnutý kožou. Čo sa týka ponuky motorov, všetko nasvedčuje tomu, že bude mať tri mechanické voľby (zatiaľ ale neboli oficiálne oznámené).

Fiat Pulse.
Zdroj: Fiat

Základom sa môže stať atmosférický štvorvalec s objemom 1,3-litra, ktorý v ponuke doplní litrový trojvalec a mild-hybridná verzia 1,3-litrového motora. Agregáty môžu byť spojené s prevodovkou CVT aj s manuálom. V súčasnej dobe bude Fiat Pulse exkluzívnym výrobkom z Brazílie - neexistujú žiadne konkrétne plány na jeho uvedenie na trh v Európe, kde jeho priestor zaberá Fiat 500X.