Nová Fabia je postavená na najpokročilejšej technickej základni Volkswagenu. Na Slovensko prichádza model Škoda Fabia Tour aj vo verzii kombi, ktorý bude tvoriť dostupnú alternatívu k novej generácii hatchbacku.

Ešte dôležitejšie je, že vývoj nafúknutej verzie neovplyvnil pomer ceny a kvality, ktoré auto ponúka. Fabia Combi Tour prichádza v dvoch výbavových stupňoch Active a Ambition, s možnosťou zakúpenia porcie komfortu a elektronických asistentov v podobe paketu Elegance. Fabia Combi Tour bude dostupná s motorom 1.0 TSI 70 kW (95 k) už od 13 430 eur.

A to konkrétne vo výbave Active, v ktorej je možné nájsť po novom okrem LED denného svietenia, elektrického ovládania predných okien, manuálnej klimatizácie, štvorice reproduktorov, rádia SWING s 6,5“ displejom a USB konektorom aj vkladané tkané koberce vpredu i vzadu a Maxi DOT plnegrafický displej palubného počítača.

Vo výbave Ambition, ktorá začína na 13 930 eurách, zákazníci nájdu v základe tiež Bluetooth, ovládanie telefónu na displeji rádia či napríklad multifunkčný volant. Tí, ktorí si budú ešte viac, môžu siahnuť po akčnom pakete Elegance, v ktorom získajú napríklad vyhrievané predné sedadlá a dýzy ostrekovačov, tempomat, FRONT ASSIST a LED zadné svetlomety.

 

Čo by to bolo ale za Škodovku, keby tu nebol paket Simply Clever? Ten do výbavy pridáva sieťový program, odkladaciu schránku v batožinovom priestore, obojstranný koberec, odpadkový kôš či dvojité dno batožinového priestoru. 

No a pre tých, ktorí si potrpia na dizajn, je dostupný Black Paket, ktorý pridáva do výbavy LED zadné svetlá, 16“ čierne disky VIGO, čiernu masku chladiča, čierne spätné zrkadlá či 3-ramenný multifunkčný športový volant.