Práve konkurencia podnecuje výrobcov k tomu, aby svoje vozidlá neustále zlepšovali a ponúkali stále pokročilejšie riešenia, ktoré prinášajú prospech konečnému spotrebiteľovi. V minulosti sa ale vyskytlo niekoľko prípadov, keď sa spolupráce vyplatili, príkladom je nasledujúcich 10 automobilov. 

Reč nebude o nedávnych spoluprácach, ako je napríklad Toyota Supra. A tento článok nebude ani o partnerstvách automobiliek, ktoré sú súčasťou tej istej automobilovej skupiny. Dnes zájdeme o niečo ďalej a ukážeme vám vozidlá, ktoré boli kedysi navrhnuté a vyrobené dvoma rôznymi značkami, ktoré sú až na pár výnimiek, v súčasnosti vážnymi konkurentmi.

Lexus LFA

Lexus LFA
Zdroj: FavCars

V tomto prípade vstupuje na scénu Yamaha a spolupracuje na legendárnom motore V10 s objemom 4,8-litra, ktorý sa umiestni do modelu Lexus LFA. Silný atmosférický agregát generoval výkon 412 kW (560 k) a jeho charakteristickým partnerom sa stala melódia generovaná výfukovým systémom, na ktorom sa podieľala divízia Yamaha Musical Instruments a inžinieri Lexusu. Ešte zaujímavejšia je história digitálneho otáčkomera. Spoločnosť bola donútená nahradiť analógový panel displejom, kvôli fyzickým obmedzeniam ihlového mechaizmu, pretože nebol schopný správne indikovať otáčky. Motor cih totiž vytáčal tak rýchlo, že ručička nestíhala.