Výkonnejšia verzia elektrického SUV I-Pace využije skúsenosti z okruhov.

Badge photostory Správy z kuchyne automobiliek: Chystá sa elektrická limuzína BMW a športový Jaguar I-Pace

Foto: Jaguar

6.10. 2019 12:00 KLEBETY TÝŽDŇA - Audi čoskoro odhalí ďalšiu generáciu kompaktu A3, Mercedes-Benz triedy C dostane terénnu verziu a Seat začal testovať sériový model el-Born.

Z hľadiska trhového podielu sú elektromobily stále menšinovým žánrom. Všetko ale nasvedčuje tomu, že počas nasledujúcich rokov sa to zmení. Signály vnímať aj v oblasti klebiet týkajúcich sa štyroch kolies. Batérie sa skloňujú čoraz častejšie a pekne to ukazujú aktuálne správy z kuchyne automobiliek. Aj v nich majú moderné pohony veľké slovo.

O čom sa momentálne hovorí? Napríklad o ďalšej generácii Audi A3, ktorá už prišla takmer o všetko maskovanie. Okrem toho sa údajne chystá elektrická limuzína BMW označená ako i7. Dostať má aj silnú verziu, možno až s porciou 670 koní. Slabý by nemal byť ani športový Jaguar I-Pace s prívlastkom SVR. Veľké plány s elektrinou má tiež Kia, ktorá ju môže nasadiť do modelového radu Ceed vyrábaného na Slovensku.

Mercedes-Benz momentálne pripravuje nástupcu triedy C, ktorý vraj príde aj vo vyhotovení All-Terrain. MINI zase ráta do budúcnosti s menšími elektrickými autami. Mitsubishi testuje nový Outlander, ktorý bude vychádzať z konceptu Engelberger Tourer. Renault zasa pripravuje facelift typu Espace. Volkswagen má aktuálne na stole ôsmu generáciu typu Golf, ktorej debut má októbrový termín. Bližšie detaily nájdete na ďalších stránkach.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia