Hummer H3T.

Badge photostory Prvé zákulisné informácie roka 2020: Skloňuje sa najluxusnejšie SUV Audi i návrat značky Hummer

Foto: Hummer

12.1. 10:00 KLEBETY TÝŽDŇA - Bentley údajne zvažuje výrobu elektromobilu s revolučnými batériami, Ford Bronco ponúkne aj manuálnu prevodovku a Mercedes-Benz triedy X vraj príde vo verzii s predĺženou ložnou plochou.

Štart nového roka vo svete automobilov tradične sprevádza otvorenie autosalóna v Detroite, ten však po dlhých dekádach zmenil svoj termín. Namiesto januára sa odohrá v júni. Pilotné novinky tohto roka tak priniesla výstava CES v Las Vegas, ktorá sa primárne venuje technológiám.

Ani na prelome dekád sa neprestalo klebetiť, preto teraz prinášame prvé zákulisné informácie roka 2020. Reči sa týkajú mnohých značiek. Audi podľa nich dalo zelenú veľkému modelu Q9, ktorý predstaví už počas najbližších dvanástich mesiacov. Premiéra môže byť na spadnutie aj pri ruskom projekte Aurus Komendant. V prípade automobilky Bentley sa hovorí o elektrickom pohone, naň si ale ešte počkáme. Rovnako ako na model BMW i6 namierený proti Porsche Taycan.

Okrem toho sa počas uplynulých dní šuškalo o manuálnej prevodovke pre Ford Bronco a definitívnom oživení mena Hummer. Taktiež sa spomínala natiahnutá trieda X z dielne Mercedes-Benz. Terčom rečí bola aj japonská Toyota, ktorá má pripravovať malý crossover vychádzajúci z typu Yaris. Volkswagen sa zase skloňuje v súvislosti s blížiacou sa premiérou elektromobilu ID.4 naplánovanou pravdepodobne na Ženevu.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia