Hyundai Kona Hybrid.

Badge photostory Pandémia ovplyvnila aj zákulisné šumy: Spomína sa Hyundai Kona N i vlajková loď značky Volvo

Foto: Hyundai

29.3. 17:00 KLEBETY TÝŽDŇA - Dodge neutajil prípravu brutálneho sedanu, v prípade značky Jaguar sa šušká o novom elektrickom SUV a témou bol aj Seat Alhambra.

V ostatných týždňoch graduje pandémia nového koronavírusu, ktorá sa stala celospoločenskou témou číslo jeden. Automobilové odvetvie zasiahla plnou silou. Ohroziť môže ďalší osud niektorých modelov, ale efekt môže mať tiež na spotrebiteľské správanie sa. Nákazlivá choroba už okrem toho ovplyvnila aj zákulisné šumy.

Ešte pred dvomi týždňami sme pri tvorbe pravidelného klebetného špeciálu skonštatovali, že zatiaľ beží v tomto smere všetko viac-menej štandardne. Materiál ale začal ubúdať. Jeho dôležitým zdrojom sú zábery prototypov, niektoré značky ale aktuálne vývoj stopli. A menej aktívni sú tiež fotografi. Okrem toho sú dnes zrušené prakticky všetky novinárske podujatia, na ktorých predstavitelia výrobcov neraz prezradia zaujímavé informácie.

Napriek tomu sa aj aktuálne našlo viacero tém, ktoré naznačujú viac o budúcich vozidlách. Napríklad v prípade Audi sa hovorí hneď o dvoch modeloch. Dodge neutajil prípravu brutálneho sedanu, vďaka fotkám sa spomína aj Hyundai Kona N. V prípade značky Jaguar sa zase šušká o novom elektrickom SUV.

Testovanie zatiaľ nestopla ani trojcípa hviezda, na cestách sa nedávno podarilo zachytiť extrémnu verziu kupé GT. Okrem toho bol témou aj Seat Alhambra. Začalo sa totiž hovoriť o jeho konci, čo však slovenská filiálka dementovala. Toyota si miesto v prehľade zaslúžila za skúšky dvoch malých áut. A v kuloároch sa preberá i vlajková loď značky Volvo, malo by ísť o mohutné SUV so štítkom XC100.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia