Škoda Muzeum.

Fotostory Nuda v karanténe? Zahĺbte sa do histórie automobiliek, urobiť to môžete zadarmo a rovno z gauča

Foto: Škoda Muzeum

11.5. 13:30 Viaceré značky otvorili svoje historické expozície prostredníctvom internetu. Živú návštevu táto forma prehliadky nenahradí, no má aj veľké výhody.

Opatrenia slúžiace na zastavenie šírenia nového koronavírusu sa postupne začínajú uvoľňovať, hoci viaceré naďalej platia. Mnohí ľudia preto stále trávia väčšinu času medzi štyrmi stenami. K snahe spríjemniť im krízové obdobie sa pridali aj výrobcovia áut, ktorí im ponúkli aktivity rôzneho druhu. Väčšinou bez nejakého časového obmedzenia.

Opantala vás v karanténe nuda? Zahĺbte sa do histórie automobiliek, ktoré sprístupnili svoje múzeá on-line. Niektoré to urobili už dávno pred pandémiou. Pri mnohých ide o trojrozmernú prehliadku priestorov v systéme Google Street View, inde majú digitálni návštevníci k dispozícii špecifikácie jednotlivých exponátov spolu s fotografickou dokumentáciou.

K virtuálnemu otvoreniu múzeí teda nepristúpili všetky značky rovnako. No všeobecne platí, že živú návštevu internetová prehliadka nenahradí. Táto forma však má aj veľké výhody. Na návštevu historickej expozície nemusíte nikam cestovať, urobiť to môžete zadarmo a rovno z gauča. Za jedno poobedie sa tak viete „poprechádzať“ medzi americkými, európskymi i ázijskými autami. Na nasledujúcich stránkach nájdete abecedne zoradené odkazy, na ktoré sa podľa nás oplatí kliknúť.

Diskusia  ()

Video

Diskusia