Nissan GT-R (R35).

Badge photostory Kríza prináša ďalšie zlé správy: Koniec asi čaká viacero obdivovaných športových áut

Foto: Nissan

24.5. 11:00 KLEBETY TÝŽDŇA - Alpine A110 sa možno prestane vyrábať a zásadné škrty pravdepodobne chystá aj Nissan. Smart zasa pripravuje SUV.

Pandémia nového koronavírusu nútene odstrihla niektoré zákulisné zdroje, preto máme aktuálne trochu menej šancí na nahliadnutie za oponu vývoja automobiliek. No mnohé informačné linky už fungujú normálne. Vďaka tomu sme sa aj v ostatných dňoch a týždňoch dozvedeli čo-to o plánoch, ktoré majú jednotlivé značky na najbližšie obdobie.

Aktuálne sa skloňuje napríklad nabrúsený sedan BMW M5 CS, pričom vrcholnú verziu má dostať aj Dodge Durango. Ford Focus o doterajšiu špičku prišiel. Ďalšia generácia modelu RS nebude, no slabší variant ST vraj aj vďaka hybridnému pohonu pôjde výkonovo nahor. Genesis v súčasnosti chystá výrazné omladenie typu G70 idúce v stopách väčších súrodencov.

Facelift čaká onedlho aj MINI Countryman, no pri ňom bude skôr kozmetický. Range Rover v súčasnosti pracuje na predĺženej verzii SUV Evoque. Zatiaľ nie je jasné, či to bude globálny produkt, alebo odroda určená pre Čínu. Do športovo-úžitkovej kategórie pritom chystá vstup Smart. Volkswagen začal testovať kombi Golf, no prekvapenia tu čakať nemusíme.

Kríza ale prináša aj ďalšie zlé správy, hovorí sa napríklad o ukončení produkcie kupé Alpine A110. Koniec pritom asi čaká viacero obdivovaných športových áut. Nissan vraj zvažuje, že aspoň v Európe škrtne dvojicu 370Z a GT-R. To by bola nepochybne škoda. Všetky aktuálne preberané témy však treba brať s väčšou rezervou než štandardne, nakoľko počas najbližších rokov budú firmy svoje plány nepochybne prehodnocovať.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia