Fungovanie automobilového sektora pandémia nového koronavírusu z veľkej časti ochromila, najmä kľúčovú výrobnú časť. Opatrenia slúžiace na zamedzenie šírenia nákazlivého ochorenia ovplyvnili okrem prevádzky fabrík aj vývoj. No situácia sa pomaly začína normalizovať, nedostatok námetov na naše pravidelné klebety teda už nehrozí. O čom sa aktuálne šušká v zákulisí?

V ostatnom týždni bola na pretras napríklad BMW i8, resp. jeho nástupca. Hovorilo sa aj o elektrifikovanom prototype Ferrari či najmenšom pick-upe značky Ford. Genesis bol zase témou pre facelift typu G70. Kia o sebe nechala počuť v súvislosti s pripravovaným elektromobilom, v prípade značky Lexus sa hovorí o vrcholnom variante vlajkovej lode s hybridným osemvalcom.

Mazda vraj chystá ďalšiu generáciu populárneho SUV menom CX-5, ktorý sa možno premenuje na CX-50. No v prvom rade má dostať kompletne odlišnú platformu. Peugeot sa prepieral v súvislosti s budúcim hot-hatchom 308 a čo-to koluje tiež o piatej generácii ikony menom Range Rover. V prípade nemeckej značky Volkswagen sa hovorí o špičkovej verzii kompaktu Golf.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.