Pri uvedení dnes už neaktuálnej Corvette C7 urobila automobilka rodinnú fotku.

Badge photostory Chevrolet Corvette prešiel revolučnou zmenou: Aká je história americkej ikony?

Foto: Chevrolet

11.8. 10:37 Nedávna premiéra ôsmej generácie typu Corvette zmenila základný recept, podľa ktorého sa montoval vyše šesť dekád. Počas nich absolvoval mnohé menšie úpravy.

Európania sú dlhoročnými lídrami v oblasti športových športových áut, v ostatných desaťročiach sa však na tomto poli stále viac angažujú ázijské firmy. A dotiahnuť náskok značiek zo starého kontinentu sa snažia aj Spojené štáty. Hmatateľným testamentom toho je Chevrolet Corvette, ktorý prešiel revolučnou zmenou a dostal motor uprostred. Vďaka tomu chce lepšie konkurovať zaoceánskym modelom s rovnakou konfiguráciou.

Pri uvedení dnes už neaktuálnej Corvette C7 urobila automobilka rodinnú fotku.
Pri uvedení dnes už neaktuálnej Corvette C7 urobila automobilka rodinnú fotku.
Zdroj: Chevrolet

Plánom na zásadnú zmenu techniky mnohí spočiatku neverili a uvedenie ôsmej generácie sprevádzala vlna kontroverzie. Toto vozidlo má totiž výnimočný status. Už vyše šesťdesiat rokov ide o elitný produkt automobilového priemysly v USA a cvengu mena Corvette sa môže rovnať snáď len Ford Mustang. Aká je história tejto americkej ikony?

Všetko sa začalo v povojnovom období, kedy konštruktér Harley Earl presvedčil vedenie General Motors o potrebe dvojmiestneho športového modelu. Jeho sen sa začiatkom roka 1953 pretavil do prvého prototypu EX-122. Začal sa tak príbeh trvajúci dodnes, ktorého súčasťou boli mnohé zmeny v oblasti techniky, ale tiež vzostupy a pády popularity tohto vozidla.

Video

Diskusia