Toyota C-HR.

Badge photostory Aké novinky sú témou pred Ženevou? Lacný sedan Dacia i športová verzia crossoveru Toyota C-HR

Foto: Toyota

23.2. 13:00 KLEBETY TÝŽDŇA – Cadillac má čoskoro odhaliť sériový elektromobil, Hyundai 45 nezostane len konceptom a Porsche Macan sa má predávať naďalej aj so spaľovacími motormi.

Na začiatok marca je naplánovaný ženevský autosalón, ktorý patrí už dlhé dekády k najdôležitejším podujatiam svojho druhu. Napriek dobe neprajúcej veľtrhom sa na aktuálnom ročníku opäť odohrá plejáda premiér. Vopred vieme o mnohých debutantoch, viaceré značky ale svoje karty stále nevyložili na stôl.

Aké novinky sú témou pred Ženevou? Nie všetky sa týkajú výstavy, hovorí sa napríklad o blížiacim sa konci hatchbacku Alfa Romeo Giulietta. Okrem toho sa šušká o príprave modelu Bugatti Chiron R. Taktiež sa skloňuje sériový elektromobil Cadillac, ale tiež ďalšia generácia typu Dacia Logan. Na pretras prišiel aj Ford Bronco. Debutovať má čoskoro, rovnako ako jeho menší brat s prívlastkom Sport.

Hyundai sa stal terčom klebiet vďaka prototypu, ktorý vychádza z konceptu 45. Maserati zasa unikli detaily týkajúce sa modelu MC20. Mercedes-Benz sa prepiera v súvislosti s koncom dvojdverových verzií triedy S, Porsche s prechodom SUV Macan na elektrický pohon. V prípade značky Toyota sa šušká o nových výkonných modeloch. Klebetám sa nevyhol ani Volkswagen, ktorý začal na európskej pôde skúšať kombi Arteon.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia