Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Obsesia či úspora? 12 rád na TOP spotrebu

4 príspevky

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
kidon
10.11.2018 15:07 | |
+7 -1
Spotreboví pacienti si kúpia nové auto, zaplati majland za auto, havarijnú poistku (lebo nové poistiť musíš), za nenormálne predražené servisné prehliadky (lebo záruka), auto stratí prvý rok na cene 30% - a prečo to všetko? Lebo to málo žerie.... Spotreboví pacienti si asi myslia, že peniaze, za ktoré tankujú, majú vyššiu hodnotu ako peniaze za iné položky súvisiace s autom a jeho prevádzkou. Chcete ušetriť na nákladoch za jazdenie? Nechajte si jedno auto dlhé roky, ľahká pomoc. Staršie auto nepotrebuje havarijku, pri kúpe stojí zlomok ceny nového a strata pri predaji je po rokoch minimálna. Servisné náklady sú vyššie ako pri novom aute, ale v bežnom servise vyjdú rovnako, ako menej servisov v značkovom. Ak nie menej, lebo to čo pýtajú autorizáky už hraničí so zlodejinou. Aspoň mne tak 90 eur za hodinu práce pripadá (bežný servis 30 eur za hodinu). Stačí nekupovať nové autá a zo zbožňovanej spotreby sa stane celkom nepodstatný údaj.
vmicho
11.11.2018 12:10 | |
+6 -0
Takym niet pomoci. Vsak kolko ludi si mysli, ze jazdia napr. v BA lacnejsie ako MHD (to musia byt matematicki geniovia) ...
Jano_1997
12.11.2018 07:36 | |
+5 -0
Električenka pre dospelých v BA stojí myslím 27€ na mesiac. Len problémom tých ľudí je to, že to rátajú na lístky. Idem z bodu A do bodu B a na palive ma to stojí toľko, čo je menej ako lístok (krátke trasy do zvyčajne 5-10km v závislosti od auta? Keď ráta cestu späť z B do A, tak znova ráta s cenou lístka. Ale ak by mal električenku, tak si druhý lístok cvakať nemusí. Pri 5 litrovej spotrebe auta a cene za benzín 1.3€ to vychádza zhruba na 400km, to je 20km za pracovný deň ak má mesiac 20 pracovných dní. Mnohý ľudia sa do toho zmestia, ale zabúdajú to toho zarátať aj servis auta a rôzne poplatky. Nech sa na to akokoľvek pozriem, s ekonomického hľadiska je MHD jasný víťaz a to som nezarátal počiatočnú investíciu kúpy auta.
LUKAS0088
9.11.2018 13:17 | |
+9 -3
"bYcIkle" Moje oci.
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie