Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : 7 veľkých zmien: Ako sa upravia pravidlá na STK?

45 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
CamellYoutube
24.5.2018 00:07 | |
+13 -1
Reagovať
A zase to nič nevyrieši ako vždy. Na cestach bezne vidno auta s obroskymi pneumatikami co na nich ani esteticky nepasuju. (W polo) a mozno aj iny. Huciace motorky jak na pretekoch a myslim ze tomu inak nebude. Zase dalsi zakon v ktorom najdu dieru a vytru si nim prdel :)
Turecky_Sultan
23.5.2018 22:48 | |
+16 -1
Reagovať
zákaz iných rozmerov pneumatík, ale povolia sa autá s pravostranným riadením, ako keby nebolo na trhu dosť áut s ľavostranným... Tomu poviem "zvýšenie bezpečnosti na vestách" :-D Bu.zeranti už nevedia, čo by nám zakázali, alebo aspoň zregulovali, banda...
RamoS
23.5.2018 20:43 | |
+17 -2
Reagovať
K bodu 1 - pokuty by mali byť symbolické. Je veľa starších ľudí, ktorí majú auto doma v garáži a nejazdia. Pritom auto nechcú predať. Čo teraz s nimi? Tie autá možno raz budú veteránmi. Kedysi sa nič nestalo, dnes bude majiteľ platiť pokutu. Pokým auto nechtia bez STK na ceste, tak nikto nemusí riešiť, či ju má, alebo nemá. Bod 2 - lehota 4 roky by mala platiť pre všetky motorky - predsa len sú to "sezónne stroje". Plakety by mali byť jednotné celoeurópske. Mám už nemeckú, časom pribudne slovenská, ešte aj rakúsko dajme tomu bude mať, ČR... + nálepky STK a emisná... Ako sa budem pozerať cez okno? Nálepky by mohli byť kľudne aj menšie. Na pravostranné riadenie by som zaviedol také podmienky, že by máloktoré auto prešlo. Vínimky by som udeľoval hlavne vzácnejším veteránom, keďže nejazdia často.
Turecky_Sultan
23.5.2018 22:52 | |
+14 -0
normálne by bolo, keby TK a EK muselo mať auto, KTORÉ JAZDÍ. Auto, ktoré stojí niekde na dvore alebo v garáži neškodí ani životnému prostrediu, ani neohrozuje iné autá. Tá pokuta by mala byť tak, ako bola vždy - keď niekoho prichytia bez TK a EK JAZDIŤ PO CESTE. To, že musia mať platnú TK aj EK aj autá, ktoré nejazdia, je čistá buzerácia, nič iné.
Turecky_Sultan
23.5.2018 22:54 | |
+9 -0
zachvíľu bude tých pitomých nálepiek (diaľničných, ekologických, STKčkových) toľko, že budeme musieť mať všetci čelné sklá ako Citroeny, až do polovice auta, aby sa nám tam pomestili. Hlavne, že buzerujú za zaveseného plyšáčika na zrkadle, lebo "obmedzuje výhľad". 10 tupých nálepiek asi výhľad neobmedzuje.
gdi92
24.5.2018 00:04 | |
+4 -1
Autá, ktoré stoja doma v garáži a nejazdia, sa dajú dočasne odhlásiť. Ale samozrejme automatické pokuty za neabsolvovanie STK/EK bez toho, aby také auto bolo prichytené na ceste, je čistá buzerácia. Alebo skôr napĺňanie kasy, aby bolo čo rozdávať našim ľuďom.
Gitarista-Pista
4.6.2018 08:30 | |
+1 -0
gdi92 - dajú sa odhlásiť, ale to aby som si vybral deň dovolenky na odhlásenie a druhý deň na prihlásenie. Pretože rady a čakania na Dopravnom, aspon u nás v Leviciach sú na hodiny čakania ! Policajti keď začnú úradovať majú čas ....
murimko
23.5.2018 18:22 | |
+6 -3
Reagovať
To je všetko ok no mali by schváliť aj tresty pre policajtov ktorí vedia o jazdiacich vrakoch a že fólie na svetlách? hm... a tiež osvetlenie ŠPZ a nie nová moda je že si vypínajú osvetlenie a take vozidlo stojí na ceste pred policajným vozidlom a nič všetko ok to je teraz trend mať neosvetlenú ŠPZ. A pozrem von z okna a vidím čo tam parkuje čo viem že po riadne STK nemôže byť.
Lignum
24.5.2018 06:34 | |
+3 -1
CO2 vs. lietadlo Letecká doprava sa podieľa na produkcii celkového množstva emisií zhruba dvoma percentami. V rámci dopravy však dosahuje až 12 % podiel. Odhaduje sa, že vyprodukuje 800 miliónov ton CO2 za rok. Nové modely lietadiel spotrebujú v prepočte na jedného pasažiera cca 3 l paliva na 100 km. To je napríklad oveľa viac ako v prípade vlakovej prepravy.
Lignum
23.5.2018 16:02 | |
+20 -5
Reagovať
...priveľmi komplikované a náročné na kontroly. Čísla o nezamestnanosti nám znižujú najmä byrokrati. Stále len emisie a emisie a pritom slovenské nebo vyzerá dočmárané od lietadiel ako šachovnica. Teda aspoň na strednom Slovensku. Prečo vláda neobmedzí prelety ???!!!Na nočnej oblohe vidím súčasne aj 5 lietadiel - nikdy to nebolo.
Lignum
23.5.2018 16:10 | |
+23 -4
...budú nám ročne zvyšovať platy o 20 E a v čase keď budete potrebovať nové auto vás prinútia kúpiť nové za 50 000 E ale si kúpite staré na ktorom vás nikde nepustia.
Lignum
23.5.2018 16:42 | |
+22 -5
kiska lieta domov každý týždeň lietadlom, ten má emisie na háku.....
Lignum
23.5.2018 16:46 | |
+17 -5
aké emisie budú mať obrnené transportéry to tiež nikoho nezaujíma, banda kapitalistická.....
mukelzgulagu
23.5.2018 17:21 | |
+3 -23
za mužika si žral zemiaky a teraz mudruješ mužik!!
flcme
23.5.2018 17:25 | |
+2 -12
hybaj byvat do jaskyne
vegan777
23.5.2018 17:32 | |
+1 -21
Netreba sa spoliehať na 20e zvýšenie platu.. máš neobmedzené možnosti ako mať viac! len nesmieš mať obmedzené videnie! :))
Lignum
23.5.2018 18:04 | |
+16 -3
hlavne mladí nemajú obmedzené videnie - v mama hoteli sa nevedia dočkať kedy zomrú rodičia aby mali kde bývať a mohli dediť....... a socializmus radšej nespomínajte - štatistický úrad SR zverejnil v roku 2015 správú , že od roku 1989 narástla reálna mzda o 7%......blbečkovia.
vegan777
23.5.2018 18:52 | |
+1 -21
Počúvaj ty neschopný mongoloid! Nie každý je neschopný a blbý a nie každý sa spolieha na štát či nejaký mama hotel.. nemôžeš podľa seba súdiť iných!
RamoS
23.5.2018 20:26 | |
+8 -2
Platy síce rastú o nejaké peniaze, ale len minimálna mzda a štátni zamestnanci, ktorí si to vydemonštrujú (učitelia). Ostatným len bude klesať čistá mzda, lebo budeme platiť vyššie odvody. Kde pravidelne zvyšujú mzdy o napr 5% ročne? Vo výrobných závodoch a súkromných firmách je to tak 1x za 5 rokov.
Turecky_Sultan
23.5.2018 22:50 | |
+5 -2
klídek :-) To, čo vidíš na oblohe, nie sú výfukové plyny, ani chemtrails, ale kondenzačné čiary. Sú asi tak nebezpečné, ako oblaky. Druhá vec je, že lietadla nemajú nijaké katayzátory ani DPF, spotrebu majú astronomickú, ale to eurobyrokratom nevadí, lebo im sa nechce vlakmi chodiť.
rehola
24.5.2018 06:39 | |
+1 -1
reagoval som na teba o príspevok vyššie
Lignum
24.5.2018 07:41 | |
+1 -2
CO2 vs. lietadlo Letecká doprava sa podieľa na produkcii celkového množstva emisií zhruba dvoma percentami. V rámci dopravy však dosahuje až 12 % podiel. Odhaduje sa, že vyprodukuje 800 miliónov ton CO2 za rok. Nové modely lietadiel spotrebujú v prepočte na jedného pasažiera cca 3 l paliva na 100 km. To je napríklad oveľa viac ako v prípade vlakovej prepravy.
Smebild
23.5.2018 13:14 | |
+43 -1
Reagovať
Takze este nikto z uradnych organov neprisiel na to, ze sa daju nahrat udaje o absolvovani a platnosti STK a EK do maleho cipoveho technicaku...Hlavne, ze sa miliony eur minaju na informacne systemy..Ale to by zase stat nezarobil na nalepkach a kartickach.Nebolo by potom z coho kradnut....Aha, tak uz rozumiem...Takze A4-ka, nalepka a karticka...Este by som poprosil nieco vymysliet, lebo podla mna to stale nestaci...Nalepky na kazde sklo a aspon 5 karticiek, ked by som nahodou 4 stratil..Samozrejme vsetko zaplatim, lebo ine vydavky nemam... Pozdravujem spravcu statnej kasy......
bartolomej987
23.5.2018 13:06 | |
+17 -0
Reagovať
Emisne plakety ktore budu platit len na SK ? Lebo nemci, francuzi maju svoje. Preco to EU nezjednoti ?
Turecky_Sultan
23.5.2018 22:57 | |
+2 -1
lebo EU zjednocuje len to, čo niekoho obmedzí. Napríklad, predpisy o detských ihriskách, ktoré zlikvidovali polovicu detských ihrísk u nás, alebo predpisy o zbraniach, aby z nás mali bezbranné ovce. Zjednotenia, ktoré by niekomu pomohli - pred vstupom do EU sľubovali, že dovoz auta zvonku bude rovnaký ako prepis v rámci SR - nie sú v programe.
orion18
23.5.2018 12:58 | |
+24 -2
Reagovať
chyba je aj v tom, že zákony sa robia podla legislatívy EU...čo považujem za správne, len tie platy keby boli podla legislatívy EU...potom by to bolo v poriadku
orion18
23.5.2018 12:55 | |
+3 -0
Reagovať
...a ODO PASS nedali do zákona??? ten ma najviac pobavil....hlavne že si zaň priplatí človek ale inak má len hodnotu vytlačeného papiera...na slovensku je to tak...
SAKAL1973
23.5.2018 11:41 | |
+11 -2
Reagovať
Takze buzaracia a nic podstatne nalepky hlupost ostava zaplatit.
pakapa
23.5.2018 11:19 | |
+38 -5
Reagovať
.To ze je tu chudoba,bieda,-ze kazdy robi co moze.-to nikto neriesi-to ze kazdy 2 jazdi ako qoqot -to tiez nikto neriesi..-Ludia sa Nezabijaju na autiakoch s dovodu zleho technickeho stavu.-ale s dovodu ze jazdia ako qoqoti
mukelzgulagu
23.5.2018 17:22 | |
+1 -16
ty vieš ho..v..no čo je bieda hlu--paňa!!!
Gitarista-Pista
4.6.2018 08:48 | |
+1 -0
Štatisticky zistené, len 2 % dopravných nehôd je zapríčinených zlým technickým stavom. Zvyšných 98 % má na svedomí človek (vodič, chodec, cyklista atď..,) najčastejšie dôvody neprimeraná rýchlosť, nezvládnutie vozidla, nevenovanie pozornosti riadeniu, nedanie prednosti v jazde, predbiehanie, alkohol ... ľahko sa dajú tieto veci dohľadať.
fero77ke
23.5.2018 10:43 | |
+2 -2
Reagovať
EU = F YOU. volime narodne smery
dominic3
23.5.2018 10:03 | |
+6 -37
Reagovať
nahodou to je vsetko OK :) konecne to bude fungovat tak ako mám, tak ako to funguje v normalnych krajinach :)
pakapa
23.5.2018 11:14 | |
+36 -6
Vyznam technickej kontroly-je mozno u autobusovej dopravy,a nakladnej dopravy._Taktiez potom nech chodia na Technicku aj cyklisti..tiez su ucastnici...tiez mozu bicyklom zranit,zabit...*** papier,-a policista vam da pokoj..pokial ten ... papier nemate-zaplatite pokutu..takze o co tu ide??o pos-..papier.To je cele.-v priebehu roka,sa na autiaku moze pokazit vsetko,-a mozno jazdit bez brzd...ale pokial mate papier,.....je vsetko v poriadku_ To je ta vasa technicka kontrola.
pakapa
23.5.2018 11:15 | |
+39 -5
Ked tu budu fungovat normalne platy,dochodky,-a ludia nebudu nuteny dochadzat do prace na Nezakonne nadcasy,na kocabkach..a budu si moct kupit novy autiak kazdych 5 rokov,--ked tu bude fungovat stat,a prava zamestnancov,8 hodinovy pracovny cas..--potom sa mozeme porovnavat s normalnymi krajinami.Zatial takou nie sme,a ani tak coskoro nebudeme._Cela emisna a technicka,je nic ine -len jeden nezmysel-,a sposob na vytahovanie penazi s vačkov uz aj tak okradnutych ludi._Stat mi na auto neprispel,-nech neriesi moj sukromny majetok.Nech sa stara o rozbite cesty a tam nech si riesi.V mestach rozmlatene chodniky...este emisie mozno nech si ich zmera.
dominic3
23.5.2018 13:41 | |
+3 -26
pakapa---jeden cely velky nezmysel si ty a tvoj zaostaly komentar, nic nevies, nikde si nebola a ides pisat blbosti :D
noyeux
23.5.2018 15:15 | |
+19 -1
V jednom komentári napísať 3x slovo "bycikel" môže iba ret*rdovaný jedinec. Tá mačka má viac rozumu.
RamoS
23.5.2018 20:35 | |
+4 -2
pakapa - nemyslite si, že v krajinách ako Rakúsko, Nemecko je štandardom kupovať si nové auto každých 5 rokov. Ľudia tam majú kľudne aj 10 a viac ročné autá. Na vidieku ešte staršie. Konkrétne Nemci sú dosť veľkí držgroši. Pokým auto ide, tak sa vozia, na druhej strane ho často dobre servisujú. Keď idem cez Rakúsko, Nemecko... a potom prídem na Slovensko, tak na 1. pohľad nevidím rozdiel v životnej úrovni. Autá máme často lepšie ako oni (možno okrem veľkomiest). V podstate na to, aké máme príjmy, tak rozhadzujeme dosť štedro. Tento rok ideme znova k známym do Nemecka. Kúpili sme nové auto a až sa hanbím sa tam ukazovať ako "chudobný" Slovák. Oni sa síce majú dobre, ale sú to nemeckí držgroši a šetria kde sa dá :). Síce majú nový Jeep Cherokee, ale keby si ho neodpočítali ako podnikatelia, tak ho nikdy nekúpia za plnú cenu. ____ Toľko ka našej chudobe.
Turecky_Sultan
23.5.2018 23:00 | |
+6 -3
dominic, najväčšia výhoda otvorených hraníc spočíva v tom, že trubky ako ty odtiahli odtiaľto do prdele. Len škoda, že vy emigranti akosi neviete žiť bez otravovania na slovenských fórach. Bez tých vašich večných emigrantských dristov by sme sa kľudne obišli.
CamellYoutube
24.5.2018 00:12 | |
+4 -2
Mlady muž, až nato že v inych krajinach ten zakon maju vypracovany tak ze ho musi kazdy dodrzovat unas zakony robia tak ze ty sikovnejsi vzdy najdu nejaku dieru a nakoniec zakon plati len pre tych co tam tu dieru nevidia.
dominic3
24.5.2018 10:48 | |
+0 -1
EEEEj?! Turek !!!!! to si ma chcel akoze co nasrat ? ponizit ?! musis sa snazit ovela viac toto bolo velmi slabucke :D si a akurat tak strapnil ;) ty uchádzac o post kresla v skorumpovanom státe ;) dalsia vec ja som nezdrhol ja som odisiel za jednoduchsim a lepsim zivotom co sa o tebe poveat neda my sme hrdinovia ty si iba internetovy troll a s r á c co sa navaza do ostatnych ;) jediny kto tu spací a otravuje si ty a tebe podobné individuá ;) inac kde je Blat´ne to je niekde nejake blato na Slovensku a to nazyvate mestom alebo dedinou ?! hm zvlastne to veci sa deju posledny cas :D nebudem tu rozoberat tvoj vnutorny problem evidentne je dost rozsiahly a nevies ho zvladnut sam , bohuzial ja ti stym nepomozem to musis dat sám :D ubohe 46 rocne decko co si lieci svoje komplexi cez diskusiu waw :O to chce velku odvahu ;)
Kevinsor1
23.5.2018 09:37 | |
+34 -4
Reagovať
PRachy a iba prachy o to ide a nie o nejak EK či TK,,, a dovod sa vždy najde ako zarobiť peniaze však pani poslanci
vmozdik
23.5.2018 08:39 | |
+37 -2
Reagovať
čo sa týka kompetentnosti je tiež namieste zamyslieť sa nad tým, akým vzdelaním a odbornosťou zastupujú niektorí ministri svoje posty. Je naozaj smiešne, ak minister svojho rezortu nemá žiadne predošlé skúsenosti ani vyštudované vzdelanie k tomuto oboru a spolieha sa na svojich poradcov, ktorí sú na tom podobne. Na základe tejto odbornosti potom vznikajú takéto zákony, ktoré sú v prvom rade namierené proti ľudom v tomto štáte, podporujú úzke skupiny podnikateľských subjektov a likvidujú drvivú väčšinu malých a stredných živnostníkov.
RamoS
23.5.2018 20:37 | |
+3 -1
Keby mal ten minister aspoň zdravý sedliacký rozum a snahu robiť veci čo najlepšie pre ľudí. Oni to ale robia opačne všetko pre seba a svoju stranu a ľudia sú bokom - sme iba zdrojom peňazí. ___ Rovnako je vidieť vysokú profesionalitu aj na EU parlamente. Tie ich nariadenia stoja za všetky drobné...
dopohody512
23.5.2018 08:31 | |
+53 -7
Reagovať
Teraz ma napadla jedna vec.Prijmi obcanov napr.nemecka su take ze nemec si kupi nove auto,nemusi ist s nim 4 roky na tk,ek tak ho hodi do bazaru a kupi si zase nove a tak dalej.Auto si tam v bazare kupi slovak ktory si zobere na to uver a na slovensku sa moze na tk,ek aj po..rat.Dobre to maju vymyslene.
RamoS
23.5.2018 20:39 | |
+5 -2
Poznáte nejakých bežných Nemcov? Popisovaný postup s výmenou auta každé 4 roky nie je bežná vec. Sú Nemci, ktorí sa majú horšie ako priemerný Slovák. Súhlasím ale, že by sme mohli byť zaplatení lepšie.
Turecky_Sultan
23.5.2018 23:02 | |
+2 -1
veľké guľové... nemčúri menia akurát služobné autá. Súkromné autá nemajú o moc lepšie ako my. Práveže sa čudujú, keď sem prídu, koľko tu stretnú Mercedesov S Klasse, BMW 7 a podobne, prípadne aj Ferrari.
jendralr
23.5.2018 08:13 | |
+26 -1
Reagovať
Vsetko je to ok, opytajte sa ale samotnych technikov na TK a EK ci uz maju metodicke pokyny podla ktorych maju oficialne fungovat... V piatok ich este nemali...
solo42
23.5.2018 11:26 | |
+10 -2
Je smutné, že na slovensku sa robia zákony takým spôsobom, že nestačí zákon ale sú potrebné ešte aj metodické pokyny. Svedčí to o odbornej spôsobilosti tvorcov zákonov.
jendralr
23.5.2018 16:10 | |
+2 -0
Mame zakon, potom vyhlasku a nakoniec metodicke pokyny. To je ale v poriadku keby tie metodicke pokyny boli k dispozicii mesiac pred ucinnostou noveho zakona. Podla mojich novych info dostali technici metodicke pokyny v piatok poobede a v pondelok podla nich mali fungovat... Pre vysvetlenie - jedna sa o niekolko deiatok stran pokynov...
exkalibur735
23.5.2018 08:05 | |
+36 -15
Reagovať
Ze vas to bavi vypisovat, ako bude vsetko na STK prisnejsie.Akoby ste nezili na Slovensku.Trosku vam otvorim oci, aby ste sa spamatali.10€ do vrecka mechanikovi a nevsimne si jednu zavadu.50€ a nevsimne si ich viac.A ked mu date 100€, technickou prejde aj totalny srot, na ktorom hadam nic nie je v poriadku :D :D :D.Takze, mozete nadalej snivat,o poctivych technickych kontrolach a o tom, ako bude vsetko prisnejsie, lebo uplatkom nijako nezabranili, ani monitorovacie systemy.
PietroHDO
23.5.2018 08:22 | |
+7 -14
By si sa cudoval to bolo kedysi ,teraz zaviedli novy system a ide to cez PC a nedokazal mi spravit emisnu ,lebo ich v sk*rvenom systeme ukazalo ze mam neplatnu kontrolu ,kedze ja som tento rok vo februari robil TK a EK ,preco som musel druhykrat robit kontrolu len kvoli tomu ze som musel menit predne celne sklo a potreboval som len nalepky nakiec mi dali len jednu nalepku
Morpheus_25
23.5.2018 09:20 | |
+17 -4
Aj ten šrot ale musí mať v poriadku brzdy, inak neprejde. Že máš vymlátené čapy a rozpadá sa ti interiér je vec čiste medzi tebou a technikom.
Kevinsor1
23.5.2018 09:41 | |
+3 -17
excalibur sity riadny co2 nadychani si skor ti ide oto že to čopišeš by si chcel ty ale to tak nefunguje,,, ktorý z STk vbude riskovať za tvoje smešne peniaze pracu čo je najlepši biznis ha sa ti nato vyprdne a zavola na teba policajtov a si v sračka skor ty
pakapa
23.5.2018 11:23 | |
+6 -1
Aj ten šrot ale musí mať v poriadku brzdy, inak neprejde..... snivajte dalej.....
solo42
23.5.2018 11:23 | |
+3 -7
Exkalibur, ak niekto nežije na slovensku tak to si asi ty. Dnes už ti nikto len tak nezoberie všimné, hlavne ak ťa nepozná, to skôr servis, ktorému dáš opraviť auto a povieš aby ti aj kontrolu spravili tak ten možno skôr, moja skúsenosť je skôr opačná, autá neprechádzajú často pre úplne sprostosti, no a donedávna som si vyskúšal aj nezmyselnosť systému EK keď som automaticky ostal nepojazdný kvôli hodnotám lambda sondy, napriek tomu, že všetky namerané hodnoty boli v medziach, ktoré sú prípustné. Takže žiadne čiastočne nespôsobilé na určitý čas ale rovno odťah som si mal zavolať podľa tohto nezmyslu. Aspoň že toto odstránili a je tam aj pár rozumných vecí, no Kocúrkovo rozhodne nekončí.
michalha1
23.5.2018 13:50 | |
+5 -0
z mojich skúseností vždy záleží na koho natrafis. raz som bol so zeninym autom a techník sa mi vyhrážal opakovanou STK kôli tomu že jej ľavé svetlo svietilo o kúsok vyššie ako práve. techník čo robil auto za mnou, ktoré malo rovnaký problém iba svetlo nastavil a majiteľovi povedal že mu to nastavil. nakoniec aj ten môj techník sa spamätal a nastavil to ale bol velice urazený že musí pohnúť zadkom. a keď som bol zas s mojim tak mi povedal že mám krivé kotúče na jednej strane, objednal som sa u nich hneď na opravu a prizmuril oči a nechal ma prejsť.
  • «
  • 1
  • »
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie