Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Nový zákaz pre vodičov: Za fajčenie tvrdá pokuta

91 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Jano_z_budy
19.9.2018 12:21 | |
+1 -1
Reagovať
1000%-ný súhlas a výšku pokuty aspoň strojnásobiť!!!
Zlobrik_Lotrik
1.5.2018 22:48 | |
+5 -4
Reagovať
S tym zakonom samo o sebe by som suhlasil, ale... tie likvidačne pokuty ??? Za taku somarinu jak keby hneď malo to dieťa zomrieť za to, že si niekto v aute zapali cigaretu? A ten zakaz činnosti až na jeden mesiac je tiež uplne padnuty na hlavu. Zakaz činnosti je zvykom davať jedine za veci a spravanie vodiča ktore važnym spôsobom ohrozuju bezpečnosť cestnej premavky - ťahať do toho čokolvek ine je už čisto na hlavu. Hold, mame tam blaznov tych našich politikov v celej Europe
Zlobrik_Lotrik
2.5.2018 12:04 | |
+2 -1
Pre minuskarov: Ja sam som nefajčiar. Ale akože, nestačila by normalna pokuta, čo ja viam 50 euro ako je bežna pokuta za porušenie zakazu fajčenia a tak ako je tomu odjakživa? To prečo by mal niekto platiť likvidačne pokuty za hentaku banalitu
cufike
1.5.2018 14:38 | |
+15 -5
Reagovať
Aby sme zostali pri autach: idem taxikom a vodic si po minute zapalil cigo. Vravim mu: nie je to slusne voci zakaznikovi, z ktoreho zijete. On: moje auto. Ja: zastavte. A vystupil som.
cufike
1.5.2018 10:43 | |
+15 -13
Reagovať
Suhlas. Kedy si konecne fajciari uvedomia, ako nam zneprijemnuju zivot?
tihyno
1.5.2018 09:47 | |
+11 -10
Reagovať
Schvaľujem . Je veľa dôvodov , keď cigareta odoberá pozornosť vodiča .
cufike
1.5.2018 06:58 | |
+21 -15
Reagovať
Schvalujem. Auto po fajciarovi by som ani nekupil. A cakam, kedy u nas zacne platit protifajciarsky zakon. Idem po robote na 2 piva a vraciam sa domov zasmradeny tak, ze vyprate veci treba prat znova.
karolzh
1.5.2018 12:41 | |
+11 -6
Zabudol si na jednu vec ak by v republike ludia prestali fajčiť a piť tak štátný rozpočet zbankrotuje.Za fajčenie a pitie sa vyberajú nehorázné dane.
perfe11
1.5.2018 12:47 | |
+8 -5
nikto nehovori o piti a jafcit si fajci doma ale preco ostatny maju cuchat ten smrad lebo ty chces facit. Smrad sam sebe ked uy chces smradit
vojtech.l
1.5.2018 06:51 | |
+4 -0
Reagovať
to je pekna hovedina ked uz 15 rocny fajcia verejne ako potom u neho budu uplatnovat pokutu.
voloda111
1.5.2018 06:34 | |
+13 -3
Reagovať
Budu to brat na vedomie aj prostitutky? Ci pkd mozu fajcit?
dodie
1.5.2018 04:23 | |
+7 -7
Reagovať
to nieje zakaz pre vodicov, ale zakaz pre fajciarov! ja som vodic ale niesom fajciar takze ja nemam ziadny zakaz! nazov je missleading!
ClearOS
30.4.2018 23:20 | |
+5 -1
Reagovať
a prečo štat ma také dane z tabaku?
FakeNews
30.4.2018 21:59 | |
+3 -2
Reagovať
V Rakúsku od 1. mája 2018 platí zákaz fajčenia v aute, ak je vo vozidle najmenej jedna osoba mladšia ako 18 rokov. V iných krajinách však už existujú takéto zákazy fajčenia.
FakeNews
30.4.2018 21:58 | |
+1 -4
Reagovať
In Österreich tritt am 1. Mai 2018 ein Rauchverbot im Pkw in Kraft, wenn sich im Fahrzeug mindestens eine Person unter 18 Jahren befindet. In anderen Ländern hingegen gibt es solche Rauchverbote bereits.
calligulla111
30.4.2018 21:19 | |
+17 -14
Reagovať
ale to tym nedokvasenym nemcom riadne prasi v hlavach ........
duditir
30.4.2018 18:06 | |
+5 -20
Reagovať
Obcan inej statnej prislusnosti vezuc sa v aute inej statnej registracie je chraneny zakonom statu,v ktorom je auto registrovane,kym neohrozuje jazdou a svojim konanim inych ucastnikov premavky-teda slovensky vodic vo slovenskom aute fajcit moze,lebo na slovensku taky zakon neplati..
dunciii
30.4.2018 18:36 | |
+14 -4
To kto povedal alebo kde sa to pise?:-) ked trest smrti unas neplati inde tiez nie?:-)
tomicek
30.4.2018 18:50 | |
+15 -4
duditir...tak to je poriadny blud co si napisal...stale sa riadis predpismi krajiny v ktorej vozidlo vedies...ak prechadzas krajinou v ktorej je sucastou povinnej vybavy hasiaci pristroj musis ho mat(aj ked u nas nie je povinny)...to akoze auto na slovenskych znackach ked neohrozuje jazdou nikoho moze v state kde je mimo mesta max. povolena rychlost 80(napr. Holandsko)jazdit 90(ako na Slovensku) lebo je chránený zakonom statu v ktorom je auto registrované?... to uz si dal riadnu haluz
retardo_SK1
30.4.2018 19:12 | |
+4 -5
tomicek - dal si zlý príklad. Obmedzenie rýchlosti nie je vybavenie vozidla. Nechce sa mi to hľadať, ale naozaj existuje nejaký dohovor o povinnej výbave vozidla, platnej pre auta v ktorej sú registrované. Zober si takú lekárničku. U nás je nejaké povinne vybavenie a v každom štáte môže byť iné. To s tým fajčením, sa vymyká aj tomuto dohovoru, ale zas neporušuješ práva občana danej zeme(samozrejme, ak tam nie je). Zoberme si iný príklad. V niektorých štátoch je povolený sex až od 16 rokov. Povedzme pôjde náš 18 ročný s 15 ročnou priateľkov do takého štátu na dovolenku a budú mať medzi sebou sex. Čo včul?
tomicek
30.4.2018 19:37 | |
+8 -2
retardo-dam ti teda lepsi priklad...reflexna vesta...slovensko ma predpisanu jednu...su vsak staty EU kde musi mat vestu kazdy clen posadky...tejto povinnosti sa nevyhnete bez ohladu co hovori slovenska legislativa...a k druhej casti tvojho komentaru...plati stale to iste co som napisal...stale sa riadis zakonom krajiny v ktorej sa nachadzas...v niektorych statoch je povolene pitie alkoholu az od 21 rokov...povedzme pojde partia 19 rocnych slovakov do takeho statu a chcu si posediet v bare pri vinku.co vcul?...asi to ze nedostanu nic
tomicek
30.4.2018 19:59 | |
+3 -3
Retardo-vola sa to viedensky dohovor o doprave a povinnu výbavu riesi clanok c.5...ale... tento dohovor umoznuje clenskym statom prijat k tymto predpisom vnutrostatne, ktore ich spresnuju alebo sprisnuju...vzhladom na princip teritoriality su tieto vnutrostatne predpisy zavazne pre vsetky vozidla pohybujuce sa na uzemi daneho statu bez ohladu na krajinu registracie...pravnici jednoznačne odporucaju zistit si pivinnu vybavu v damom štáte a pred cestou ju jednoznacne doplnit
retardo_SK1
30.4.2018 20:38 | |
+1 -1
Tomicek - tí mladý nedostanú alkohol, lebo je zákaz predávať mladším osobám ako xx rokov, v zákone nie špecifikovaná štátna príslušnosť.
tomicek
30.4.2018 21:05 | |
+3 -2
Retardo-ale to mas presne to iste ako s tým sexom co si daval za priklad... zakon tiez nespecifikuje štátnu prislusnost ale vek... takže keď v state kde je to povolene od 16 rokov ty máš sex s 15 rocnou (aj ked je to tvoja priatelka) ano dopustas sa trestneho cinu!!!!...dokonca v niektorých statoch (a ekonomický vyspelých) mozes dostat vysoku pokutu aj za bozk na tvar na verejnosti a kludne mozes mat aj 35 rokov a bozkat svoju zakonitu manzelku...takze este raz...vzdy sa riadis zakonom krajiny v ktorej sa nachadzas...ci je to spravne to uz je ina vec
retardo_SK1
30.4.2018 22:11 | |
+2 -0
Tomicek - predpokladám, že si pochopil, že ten pár sú Slováci, žijúci v spoločnej domácnosti ako pár a sú na dovolenke v zahraničí. Keď spolu súložia, porušili zákon tej krajiny? O tom bozkaní na verejnosti je to zase iné, lebo pohoršuješ druhých. Čiže obmedzuješ ich práva.
tomicek
30.4.2018 22:22 | |
+2 -1
Retardo- neboj pochpil som.... ano par slovakov zijucich v spolocnej domacnosti(kde ona ma 15 - vela takych parov asi na slovensku nebude)...sa nachádza v zahranici kde spolu dajme tomu na hotely majú sex...a teraz...ANO PRESNE TAK Z PRÁVNEHO HLADISKA PORUSILI ZAKON TEJ KRAJINY A ON MOZE BYT TRESTNE STIHANY!!!....ale uviedol si dost nestastny priklad...museli by im to dokazat...ale to mas aj s tym alkoholom tak...pokiaľ ho skonzumuju na hotelovej izbe hoc aj 15 roční a vyspia sa z toho tazko.im to niekedy niekto dokaze...ale jedno aj druhe je porusenie zakona
retardo_SK1
30.4.2018 22:46 | |
+1 -0
dobre a teraz opačne, bude zájazd v zahraničí, kde 14 roční môžu mať sex. Povedzme chlap pretiahne 14 ročnú, obaja Slováci. Po návrate na SK sa nestretnú, ale prevalí sa to. Je všetko O.K.?
tomicek
1.5.2018 06:54 | |
+2 -1
Retardo- z pravneho hľadiska velmi zaujimavy priklad...na tento konkretny dotaz ti priznam sa neviem dat 100% relevantnu odpoved aj.ked urcite existuje...ale uz sme zasli do absurdit :-)
perfe11
1.5.2018 12:52 | |
+0 -0
retardo_SK1 vzdy platia zakony v danje krajine. Napriklad v rakusku musis mat pre kazdu osobu v aute reflexnu vestu. Bsade varuju ze ked cestujete do zahranicia musite mat ich povinnu vybavu a teba si to zistis. Staci google tam najdes clanky. Tak ako aj hasicak musis mat v niektoryhc krajinach. V danej krajine sa musis riadit podla ich sakonov. Co sa tyka tej cudnej otazky. Ano je to vsetko ok lebo v tej krajine je to podla zakona ok a nema to nic spolocne ze odkial si ale kde si.
retardo_SK1
1.5.2018 16:04 | |
+1 -0
perfe11 - mam istotu, že povinný obsah auto - lekárničky u nás nie je totožný s inými štátmi. Keď prechádzaš viacero štátov, meníš lekárničky?
AndreasLM
30.4.2018 18:00 | |
+12 -5
Reagovať
Som fajčiar, ale nikdy by som si ako šofer v aute nezapálil ak niekoho veziem. Takýto zákon je v poriadku
duditir
30.4.2018 18:13 | |
+8 -14
Zrejme si clanok poriedne necital..zakaz fajcenia sa netyka len za plne obsadeneho auta,ale aj ked je v nom len vodic samotny..taky zakon nieje v poriadku,nechrani nikoho pred nikym.ak je vodic fajciar,zapali si na parkovisku,kde bude zbytocne blokovat miesto vodicovi,ktory pauzu skutocne potrebuje,lebo je unaveny..
duditir
30.4.2018 17:57 | |
+12 -10
Reagovať
Este som nevidel rakusaka aby za jazdy vo svojom medaku ci pasate nemal v papuli cigaro..ten zakon je volovina,keby mal byt uvedeny do platnosti,v tom momente skolabuje doprava,kazdy kamionak by co polhodinu stal na odpocivadle si uzivajuc cigarko a nestihali by sa uz aj tak premrstene terminy preprav..nuz co-asi je privela kamionov v skarpach na boku a aj takymto sposobom im rakuske urady zrejme chcu zvysit skore prestavok v jazde... :-)
duditir
30.4.2018 18:10 | |
+8 -8
A napokon-uz je premavka taka husta a parkovisk tak zalostne malo,ze keby mal zastavit kazdy,kto prave ma chut na cigaretu,tak stoji cela dialnica od salzburgu az po sopron a opacne...
highend72
30.4.2018 17:38 | |
+12 -17
Reagovať
aj u nás to konečne treba!!
Mafstory1995
30.4.2018 16:52 | |
+25 -5
Reagovať
len dokola sprostosti na zdieranie vymýšľajú hh ... za posledných 30 r ani jeden poriadny morálny zákon neurobili prostitútky neožraté uniformované hh beeeee
Noxx_12
30.4.2018 19:34 | |
+4 -6
ked ideš rozprávať o morálke, tak buď prosím tak morálny a zapál si pred jazdou alebo po jazde. cigaretka medzi dvoma prštekmi a prepálene oči z dymu, nedaj bože ti odpadne oharok medzi nohy a katastrofa na svete.
kto.chyta.v.zite
30.4.2018 16:08 | |
+7 -11
Reagovať
socializmus sa nám rozrastá a napadá spoločnosť ako rakovina, toto ďaľší nechutný dôkaz... demokracia nieje sloboda, nebudte na omyle, kým existuje štát v akejkoľvek forme, dovtedy slobody niet a čo je horšie demokracia nevyhnutne končí v nejakej forme socializmu... .
WALTERUTETOMMYMARRY
30.4.2018 16:22 | |
+12 -1
definuj socializmus 🐸
DustToDust
30.4.2018 15:48 | |
+21 -5
Reagovať
Za fajcenie v aute v ktorom sa vezu deti by nemali byt pokuty ale rany obuskom po hlave...mozno by to malo vacsi ucinok...
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie