Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Nový zákon: Pribudnú zákazy a tvrdšie postihy

85 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
vmozdik
23.5.2018 08:38 | |
+2 -0
čo sa týka kompetentnosti je tiež namieste zamyslieť sa nad tým, akým vzdelaním a odbornosťou zastupujú niektorí ministri svoje posty. Je naozaj smiešne, ak minister svojho rezortu nemá žiadne predošlé skúsenosti ani vyštudované vzdelanie k tomuto oboru a spolieha sa na svojich poradcov, ktorí sú na tom podobne. Na základe tejto odbornosti potom vznikajú takéto zákony, ktoré sú v prvom rade namierené proti ľudom v tomto štáte, podporujú úzke skupiny podnikateľských subjektov a likvidujú drvivú väčšinu malých a stredných živnostníkov.
admer
15.4.2018 09:42 | |
+3 -1
Keď chcete pokutovať za pfd filter tak nase slusne Slovensko zabezpečte predaj kvalitných PHM ..
Tomagos
11.4.2018 12:12 | |
+2 -0
A co tak v BA pokutovat drzích taxikárov, ktorý sa predbiehaju cez autobusový pruh. Čoskoro zakážu aj to aby si človek sám natankoval, lebo može vzniknúť požiar....
RGaba
10.4.2018 17:02 | |
+0 -1
a hlavne vyfuky robene na kolene co otravuju ludi
ManDa-rine
11.4.2018 15:06 | |
+0 -0
:D tie výfuky ktoré "otravujú" sú v niektorých prípadoch drahšie ako mesačná výplata bežného smrtelníka :D
historik206
10.4.2018 12:44 | |
+5 -1
najprv spravte normalne cesty vygumovanci a potom si mozete vymyslat vo volnej chvilke tieto chore vyplody
trvb
10.4.2018 07:22 | |
+13 -1
A kedy sa zvysi sadzobnik pre hmlovkarov ktorí svietia pomaly stale??? a poprosim mastne pokuty a hned odobrat papiere pre takzvanych vidlackych tuzerov (luzerov) co si davaju namiesto halogeniek do svetiel HID vybojky, sak co ze ostatnych oslepuju, hlavne ze on vyzera cool. O chvilu bude simply clever skodovka davat zvaracsku helmu na soferovanie.
CO-ZE
9.4.2018 22:54 | |
+9 -1
autorovi clanku: bolo by fajn pridat o aky zakon sa jedna a kedy ma vstupit/il do platnosti.
advokatbj
12.4.2018 18:18 | |
+1 -0
Ide o úplne nový zákon, nie o zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách, ako nesprávne píše autor článku. Nový zákon znie:o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a ešte nebol uverejnený v Zbierke zákonov.Tento zákon nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia okrem čl. VI, čl. IX a čl. X, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. mája 2018, čl. I, čl. II bodov 1, 4 až 7 a 9 až 25, čl. III až V, čl. VII bodov 1 až 5, 7 až 40, čl. VIII, čl. XI a čl. XII bodov 2 až 4, ktoré nadobúdajú účinnosť 20. mája 2018, čl. VII bodu 6 a čl. XII bodu 1, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. januára 2020.
Vidicon
9.4.2018 22:28 | |
+3 -1
Haha, uz vidim, ako dostane Dracik pokutu za predaj svetelnych hukaciek :-)
stefi309
9.4.2018 20:23 | |
+12 -3
100 000 tisic; uf to nektera dedina nema dokopy tolik. to nekdo je chorý?
branislavschon
9.4.2018 19:43 | |
+12 -1
Špekulanti si vždy nájdu spôsob, ako to všetko o.e.b.ť a obísť!!
marmmolit
9.4.2018 19:22 | |
+9 -14
tak lahko sa s tym da vybabrat,,, priklad: kupim nove auto (0km), jazdim a najazdim 15.000km olej a filtre si vymenim doma sam,, jazdim dalej a pribudne dalsich 15.000km tak stocim km na 15.000 a idem do autorizaku, tam mi spravia servis vymenia olej a filtre a zapisu zapis ze mam 15.000 km + peciatka do servisnej knizky, takto to budem robit 7 rokov a budem mat servisnu knizku s peciatkami na ODO-metri mi bude svietit peknych 150.000km a v skutocnosti bude mat 300.000km a nikto mi nic nedokaze :)
pubmythbuster1
9.4.2018 19:29 | |
+20 -0
Tvoj scenar ma akurat jednu chybu. Uz pri prvej servisnej prehliadke diagnostika vypluje, ze bol robeny zasah. Si to predstavujes velmi naivne.
marmmolit
9.4.2018 19:36 | |
+12 -5
ani nie,, vela veci sa da spravit tak aby to riadiacka nevykecala,, len treba vediet,,, su to len dalsie bludy "propaganda" ze ked si kupis auto na SR je zaruka ze to auto bude bez zasahu a manipulacie,, prikladom su "velki bratia" z AAA
kar.ma
10.4.2018 14:59 | |
+3 -0
Velmi naivny nazor marmmolit :) v autorizovanom servise ti pridu na to, ze do auta sa urobil zasah. Ake auta do aciek privezu spekulanti ako si napr ty, tak take j predavaju a doplacaju potom na to ludia, ktori si ich kupia
fickojajko
9.4.2018 18:52 | |
+30 -6
vyzerá že je s Vami koniec Pasataci s vymontovanými DPF filtrami!!!DDD
tatapapa
9.4.2018 18:37 | |
+44 -7
No ja by som zacal motorkarmi bez vyfukovych tlmicov. Mi tak lezie na nervy to ich vrr vrr ze ich zacnem asi davat dole bejzbolkou, alebo skopavat na semaforoch a potom im robit vrr vrr do ucha.
Kckot
9.4.2018 18:49 | |
+4 -32
Odsťahuj sa do tajgy a tam nebudeš mať žiadne semafory a ani cesty a namiesto vrr vrr motoriek ti do uška bude priasť brum-brum medveď, ovšem keď ťa najprv nespapká...
mino74ma
9.4.2018 20:15 | |
+19 -3
presne, ked ja pocujem tie pojazdne vybratory tak si vravim, ze preco si chlapec na to sada na ceste a nekupi si nieco lan sam pre seba, domov. Specialnu kategoriu tvoria experti co nemaju na normalne vyfuky tak ich kadejako vrtaju, kuchaju atd.
Vidicon
9.4.2018 22:33 | |
+7 -16
fiha, dalsi frajer... tak si to raz skus a ked dostanes naspat cez p4p_ulu, prejde ta to... ak by si mne polozil motorku (bez ohladu na to, ze mam na vsetkych len originalne vyfuky), neodisiel by si po vlastnych. Motorkarovi poskodit motorku to je ako poskodit mu manzelku alebo dieta, tak si to radsej uvedom skor, nez bude neskoro...
Pedro696
9.4.2018 23:57 | |
+12 -4
Vidicon a ty odkiaľ vieš že nie neobraba tvoju manželku kým ty si robíš vrr vrr na svojom pionieri?
ESPACER
9.4.2018 17:05 | |
+18 -17
ja si stáčam na svojom aute kilometre pravidelne každý rok...hádam mi nebude niekto určovať čo môžem so svojim majetko a čo nie...a ked ma naserú tak si úplne vymontujem tachometer...haug..dohovoril som
Kckot
9.4.2018 18:51 | |
+8 -10
...aj tak sa dá! Veď postih za vym,ontovaný odometer nie je, tak načo ho tam vôbec mať? Veď na meranie rýchlosti vozidla plne postačuje GPS prístroj, ktorý je navyše presnejší ako nejaký prašivý odometer, ktorý si kadejaký ghádžo môže stáčať...
MAREK2222
9.4.2018 16:02 | |
+29 -5
Poprosim o normalny odborny nazor, preco nie su mozne folie na prednom skle - min. vrchny pas, ktory by nemenil typ farby napr. semaforu. Preco ma sofer trpiet slnko z predu a oslnenie? Preco je dovolene mat slnecne okuliare a nejaku kvalitnu foliu nie? Taku, co v normalnej prevadzke nie je vidiet, iba odraza slnecne luce? Dtto aj predne bocne okna. Dakujem.
Gordon
9.4.2018 17:24 | |
+28 -5
Lebo na Slovensku urcuju pravidla de bili. A Slovensko je extremne slobodna krajina a az tolko slobody zas sudruhovia na Slovensku dovolit nemozu.....hahaha. Auta policajtov a papalasov nikto nekontroluje, no a podla nich "poulicna luza" nech sa trapy ako vie, a je rada, ze sa vobec moze vozit. A co sa tyka tvojej konkretnej otazky preco folia nie a slnecne okuliare ano, lebo slnecna folia nema okuliarove rámy...teda aspon podla logiky de bilov na Slovensku.....hahaha.
pubmythbuster1
9.4.2018 18:36 | |
+8 -2
Jediny dovo preco nie je kvoli tomu aby bolo vidiet dovnutra vozidla a mohol byt identifikovany vodic. Preto mozes mat slnecne okuliare, ale nemozes mat folie. Dovodom nie je, ze by si videl menej. Ak v normalnej prevadzke nie je folia vidiet - tak si ju asi ani policajt nevsimne a tudiz ta nikto za taku buzerovat nebude.
Kckot
9.4.2018 18:55 | |
+2 -8
Bratm pubmyth, ani nevieš ako kochotinu si tresol! Zákon de facto zakazuje akúkoľvek fóliu na prednom skle! A za druhé, to, čo nevidí policajt neznamená že môžeš! STK-ačkári a fízli veéééľmi radi spolupracujú a tak jedny druhým nahlasujú chytráčikov ako si aj ty! A ver tomu, že pri najbližšej kontrole sa im dostaneš do drápov a už sa nedoplatíš!!! Oni totižto veéééľmi radi »vyberajú« šuchotavé papieriky s vodoznakom a inými ochrannými prvkami s čo najväčším počtom núl za čím tučnejším čísielkom....
Vidicon
9.4.2018 22:35 | |
+3 -0
No ja mam na Civicu od vyroby hore zelenu foliu a nikdy mi na nu nepindali. Na okne je znacka, pokial moze by folia nalepena a ta je dodrzana.
Vidicon
9.4.2018 22:37 | |
+2 -2
Pubmythbuster: neporovnavaj okuliare a foliu. Okuliare das vecer dole, foliu z okna nie.
pubmythbuster1
10.4.2018 17:48 | |
+0 -0
Folie su zakazane nie kvoli znizenej viditelnosti Z auta, ale DO auta - aby bola mozna identifikacia vodica. Nikde ich neprirovnavam k okuliarom.
jar-18
9.4.2018 15:08 | |
+39 -8
Takých deme-ntov čo robia tie zákony treba srieľať.Ak vybuchne sopka tá zamorí ovzdušie ako všetky auta za 100 rokov.Tej koľko dajú zaplatiť za filtre.ko..ti.Nech zakážu benzín,naftu a všetky ropné produkty ...a nech je všetko na voľnú energiu....čo je možné!!!!To nie potom kto by robil na tie ich lenivé zadky,to by nebol príjem od ľudí....všetko predali a teraz chcú nás zodrať....nech platia oligarchovia.
Vigilante2018
9.4.2018 14:48 | |
+37 -6
Dobre ze sa nepos.eru z tej ekologie. Vivat sloboda.Coskoro v EU zakazu auta a povolena bude len solarna MHD.
karolzh
4.5.2018 10:36 | |
+0 -0
Zákazom aut budeme mať čistejšie ovzdušie a budeme sa voziť na koňoch ale čistejšie ovzdušie nebude lebo aj kone PRDIA.
centralnymozogludstva
9.4.2018 13:47 | |
+28 -38
Za vymontovaný pdf filter by som dával trest smrti.Uvedomte si,že to zabíja nás všetkých!!!
4tech092
9.4.2018 15:58 | |
+40 -3
PDF si mozes akurat tak s pocitaca vybrat 😂😂
Kckot
9.4.2018 19:07 | |
+7 -11
Ty centrálny mozog, ale bez logiky! Prečítaj si ešte tisíckrát a dôkladne všetky komponenty pre odvod spalín z motora! Ten tvoj »pdf filter« tam nenájdeš, ani keby si sa na kolomaž rozdrapil!!! On totižto vôbec žiaden pdf filter neexistuje!!! PDF je Portable Document Format - súborový formát, ktorý vyvinula v roku 1993 spoločnosť Adobe Systems. Používa sa na ukladanie dokumentov nezávisle od softvéru, hardvéru a operačného systému na ktorom boli vytvorené a taktiež na zariadení, na ktorom sú zobrazované. Nuž a dpf filter taktiež nie je žiadná výhra! Okrem toho, že síce zachytáva sadze vo výfukovomplyne, ale z času na čas ich logická riadiaca jednotka »vypaľuje«, čím sa vlastne defacto dostávajú do ovzdušia tak či tak. To, že ich nevidíš vo forme hustého čierného kúdolu, ešte neznamená, že neopustili aj tvoje vozidlo v podobe priezračných splodín pri procesy vypaľovania...
Morpheus_25
9.4.2018 20:59 | |
+5 -5
centrálny mozog: čo robia všetky filtre v aute? Filtrujú. Narozdiel od DPF "filtra", ktorý sa postupne zanáša až do bodu, kedy potrebuje - čo? Vypáliť, tzn. všetky zachytené nečistoty v čo najkratšom čase odpáliť do ovzdušia. Je to ako nabíjací delobuch. To je také ekologické riešenie ako znižovanie emisií pomocou malých benzínových preplňovaných motorov v ťažkých autách.
solo42
9.4.2018 21:02 | |
+6 -4
Čo sa ta tu drbete za preklep, podstatnejšie je asi to, že tie DPF filtre vôbec nepomáhajú čistiť vzduch ako nám to trepú do hláv, práve naopak, spálením vyprodukuje ešte nebezpečnejšie častice, s ktorými si naše pľúca ( narozdiel od pôvodných častíc ) aleže vôbec nedokážu poradiť. Celé je to obrovský podvod. Donedávna nám tu zelení tvrdili, že vďaka DPF filtrom je diesel najčistejší agregát a zrazu ich chcú úplne zakázať! Tak nech sa páči, nech to pekne krásne od ľudí povykupujú, veď oni si to kupovali (a aj poriadne preplatili) v dobrej viere, že urobili niečo správne pre túto zem. Jediné na čo sú tie filtre dobré, že sa na nich dá dobre zarábať, a preto sa ich asi tak ľahko nezbavíme, keby to bolo o ekológii, už dávno by vymysleli niečo oveľa lacnejšie, resp. ten filter nemá byť prečo taký drahý!
readylv1
9.4.2018 13:36 | |
+36 -9
mam bicykel,na mna co vymyslite židaci?:))))
centralnymozogludstva
9.4.2018 16:55 | |
+23 -0
Veľmi nekrič,lebo zdania aj jazdu na bicykli.
Progman
9.4.2018 18:09 | |
+24 -2
A vieš čo bude sranda? Keď s tým bicyklom neprejdeš cez emisnú :D
milanpatkolo
9.4.2018 12:38 | |
+36 -8
Pride čas, ked nam zakažu aj jazdiť niekto nema čo robiť,tak vymyšla blbosti len aby na nas zarabali
mordenol
16.4.2018 15:21 | |
+0 -0
hlavne konecne klepnu po prstoch autickarom, ktori dovazaju stocene vylagrovane kravy zo zahranicia, ktore su tip top :)
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie