Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : 6 typov vodičov, ktorí každému lezú na nervy

121 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
miro12.34
10.2.2018 13:06 | |
+15 -2
Reagovať
Typ 8...zavodnik... to je taky co to turuje na maximum, nedava blinkre a jazdi ako na zavodoch. Ja idem v klude a na dalsom semafore sa stretneme, pozriem sa na neho a len si v duchu poviem... no ty si ale kus velkeho KO...TA
miro12.34
10.2.2018 13:01 | |
+8 -4
Reagovať
typ 7.... mega k.. ...t, v meste je 50, idem 50... ale mega k.. . ..t sa na mna lepi, blika a este vycnieva schalne do laveho pruhu. Dam mu najavo ze ho mam hlboko v p..i a este spomalim, dam sa viac do stredu a ked zastavi vedla mna na semafore a bude mat pripomienky tak chyta do zubov
MMedea
10.2.2018 13:05 | |
+3 -18
Skúsiš mi povedať, ako veľmi hlúpy by musel byť niekto na to, aby s pri státí na križovatke po konfliktnej situácii nechal odomknuté auto??? :) Fascinuje ma tento svet duševne oslabených jedincov, ktorý si myslia že každý je blbý, ako oni. Osobne prvé čo by som urobila, keby po mne niekto na križovatke začal ziapať, že si vytiahnem mobil a začnem si ho nakrúcať ..zvnútra :) Ak sa mi bude vyhrážať, alebo mi poškodí auto, pôjdem s tým za právnikom a podáme trestné oznámenie. A akonáhle by len ziapal a robil bordel, tak ho akurát zavesím na youtube s názvom "Brainless *** talks *** in public" :)
miro12.34
10.2.2018 13:09 | |
+8 -3
MMedea... zjavne si nepochopila moj prispevok, nestrapnuj sa dalej
MMedea
10.2.2018 13:21 | |
+2 -7
Hnevá ťa predstava, že by sa tvoj machistický počin nemusel vyvíjať podľa tvojich predstáv, a namiesto pocitu zadosťučinenia z toho, ako si "vytrestal" toho "zlého" by si sa sám ocitol v nepríjemnej situácii?
dunciii
10.2.2018 13:26 | |
+1 -8
To kto jazdi na 50 tke 50???:-) z ko vzadu ked ma ok nalepene a autoskola :-)
miro12.34
10.2.2018 13:30 | |
+3 -4
dunciii predstav si ze prekrocis rychlost, zastavia ta policajti... a ty im povies tak ako pises... ze kto jazdi na 50tke? ty si iny d.e...m..e..n.t
Sredan
10.2.2018 14:37 | |
+4 -1
Mirec ty si dobry fa-s .... najprv niekoho spomalujes v jazde a potom este robis naschval ab ta nemohol predbehnut... co si ty za prije-ho fa-a. Este sa tu chval ty sedlak....
bear8
10.2.2018 18:55 | |
+1 -1
miro 12.34: ved ano dunciii jazdi iba GTA na pocitaci tam je jedno kolko ide mestom dokonca toho policajta moze aj zrazit. on bude ten tip vodica ktory si jazdi podla svojich pravidiel.
dunciii
11.2.2018 02:56 | |
+2 -1
Sredan myslis ze to ma vyznam pochopia?:-)
dunciii
11.2.2018 02:57 | |
+2 -1
Miro normalne netrasem sa ked ma zastavi policajt a nezastavio este nikoho ze isiel 60 :-) a ano zastavi ma keby ma nameral pojdem do 69 km tacho ukazuje aj viac a dam 50 euro idem dalej :-) normalne sa uvolni:-)
tesonnr
10.2.2018 12:57 | |
+5 -2
Reagovať
Typ 6. 1,9 tedei :-D
MMedea
10.2.2018 12:47 | |
+2 -13
Reagovať
Pani autorka zabudla na dva asi najotravnejšie typy, ktoré sa dajú na cestách stretnúť. Oba sú typické tým, že cestnú premávku jednoducho emocionálne nezvládajú. Ich psychika proste nieje dostatočne odolná na to, aby zvládali riešenie rôznych situácii, ktoré prináša premávka, sú to ľudia labilní, slabí, precitlivení, ktorí majú pri každej bežnej situácii pocit, že im niekto ubližuje a usiluje o ich existenciu.
MMedea
10.2.2018 12:49 | |
+2 -16
Prvým typom sú uponáhľaní ťuťkovia, ktorí žijú v utkvelej predstave, že kdesi existuje nejaký dôvod, pre ktorý by mal ich čas zaujímať všetkých naokolo. Ich životnou témou je "ponáhľam sa" . Niekedy je to malý bezvýznamný podnikateľ, živnostník, alebo obchodný zástupca, ktorému tým, že sedí v aute vraj "utekajú peniaze" a tak musí tento čas skrátiť na minimum. Veď predsa tých 10 minút, o ktoré príde skôr, budú znamenať významný prelom v jeho živote. On sa proste musí ponáhľať a každá situácia, ktorá ho núti o niečo spomaliť, veľmi ubližuje jeho labilnej dušičke. Toto dáva najavo blikaním, trúbením, rozhadzovaním rukami a rôznymi inými gestami, ktorými sa snaží sa z cesty snaží odplašiť démona, ktorý na seba vzal podobu deduške na Felícii idúceho nie 90, ale 85 km/h.
MMedea
10.2.2018 12:58 | |
+2 -19
Druhým typom je pán profesionál. Väčšinou človek, ktorý si proste mizerne zorganizoval život a tak za volantom musí tráviť väčšinu svojho času. Keďže je sedenie za volantom jeho životným údelom, mal dostatok času nacvičiť a prežiť prakticky všetky možné situácie a tak ho nič nezaskočí... Alebo že by predsa len niečo? :) Problém nastane vtedy, ak sa pán profesionál dostane do riešenia situácie s niekým, kto sa dokáže živiť sofistikovanejšími oblasťami ľudskej činnosti, než je šoférovanie, alebo si život proste zariadil lepšie a tak nenajazdí týždeňe 10 000 kilometrov :) Akonáhle sa dotyčný nezachová tak, ako si pán profesionál predstavuje, začne jeho dušu sužovať agonická bolesť a jeho márny život večného šoféra sa mení na nekonečné utrpenie. Keďže toto utrpenie je príliš veľkým bremenom pre krehkú psychiku pána profesionála, začne sa jeho bolesť prejavovať aj navonok.... niekedy sú to nadávky, rozhadzovanie rukami, trúbenie... navreté žily na čele a zaťaté zuby. S uponáhľaným ťuťkom ho spája nadobudnutá utkvelá predstava, že mu všetci naokolo ubližujú a usilujú o jeho existenciu. Ako je to predsa možné, že on, jeho božstvo, musí teraz čakať v uličke, kým mladá slečna zacúva do dvore svojho Mercedesa? Ako je možné, že jeho božstvo muselo pribrzdiť kvôli niekomu, kto predbieha kamion?
dunciii
10.2.2018 13:15 | |
+1 -14
:-) dobre napisane :-) inac slovak vedsinou za volantom mraciaci , namosureny , naj na kazdeho funguje ked sa usmievam, to je zzracny liek ,na ***a zle cele ,ten je este viac nerovzny ci si z neho robiimm poxu a kto je v poho sa uvolni a tety sa usmievaju:-)
MMedea
10.2.2018 13:20 | |
+2 -10
Ja sa tiež snažím usmievať, keď dôjde k očnému kontaktu. A hlavne vtedy, ak niekto urobí niečo hlúpe, veď všetci sme len ľudia a každému sa niekedy niečo nepodarí. Podľa mňa veľa ľudí situáciu na ceste proste psychicky nezvláda, nevedia sa vysporiadať s emóciami.... A takých ľudí je na slovenských cestách asi väčšina, to uvidíš aj podľa všetkých tých mínusiek čo mu tu teraz nabehnú :)
dunciii
10.2.2018 13:25 | |
+2 -8
My sme taky narod ,stym nespravime nic ,jedine ze sa usmievat budeme:-) aspon my dvaja. Mne obcas neda a ak niekto mrmle v aute si nieco a mraci sa smerom kumne otvorim okno a pane uvolnite sa :-) to ludia maju horsie ako facku lebo take reakcie ich znervoznuju este vic a usmev idem dalej:-) ale chapem ludia maju pozicky , uvery, seky platit nevedia sa uvolnit.
MMedea
10.2.2018 13:31 | |
+2 -4
Tiež som na to myslela. Možno práve za tým volantom aspoň na chvíľu zabudnú na to, že manželke lezú na nervy, že deťom sú na smiech, že nevedia napísať dlhšiu vetu bez desiatich gramatických chýb, že do 60tky budú splácať úver... Za volantom zabudne na to, čo všetko v živote nezvláda, a na chvíľu sa cíti ako boh, ako ten najlepší a najschopnejší. Na mňa sa teraz budú hnevať, lebo som si dovolila im pripomenúť, že sú vlastne len veľmi nešťastní ľudia, ktorí sa utiekajú k úplne banálnej časti ľudského života (šoférovaniu, premávke) len preto, že im vlastne nezostalo nič iné, v čom sa cítia sebaistí.
MMedea
10.2.2018 13:34 | |
+2 -3
---- a nezabudnite klikať na mínusky, nech vieme, koľko nešťastných a utrápených ľudí si na slovenských cestách kompenzuje svoje komplexy :) -----
inasman
10.2.2018 17:26 | |
+0 -2
dunciii ... Veď ja sa iba všetkými tímy príkladmi, ktoré som uviedol, vlastne iba pýtam prečo napríklad ty môžeš porušovať predpisy a ja nie ??? Dokonca v príklade čo som uviedol, "pretekár" porušil tri predpisy a ja nesmiem porušiť ani jeden ... prečo? Lebo ty a tebe podobní ste bohovia? Tak si jazdite na nebeskej diaľnici a nás obyčajných ľudí nechajte na pokoji.
dunciii
11.2.2018 03:01 | |
+0 -0
Inasman nikoho nevytlacam nikoho netlacim neblikam neohrizujem Neviem preco omne pises :-) oosbne si myslim napr ze ten co si drahsie auto kupi vlastne viac bezoecnosti na cestu prinesie ale mozno sa mylim!! Pozri ak vidim zakomplexovanca pustim si hudbu dobru a uvolnim sa :-) tak sa usmej a pod snami ne s davom mraciacim:-)
dunciii
11.2.2018 03:02 | |
+0 -0
Inasman a mozes porusovat mne je to jedno ked na to mas ja nemam:-) myslim aj financne
Chlapec33
10.2.2018 12:44 | |
+2 -2
Reagovať
hh na nervy lezú akurát zmagoreté stále ca$hujúce mafiho KAKAŇÁKOVE policajné prostitútky vyžadujúce nezmyselnú dokonalosť, čo nemá inak nič spoločné s bezpečnosťou hh
branislavschon
10.2.2018 09:53 | |
+9 -1
Reagovať
Ešte by som pridal typ "zvedavci" alebo obhliadači dopravných nehôd, ktorí musia všetko vidieť a pribrzdia, aby videli, čo sa stalo. Svojim pribrzďovaním tak spomaľujú premávku!!
inasman
10.2.2018 09:09 | |
+8 -4
Reagovať
Asi budem "profesor" lebo sa snažím dodržiavať všetky predpisy. A tu by som sa pozastavil k poznámke autora článku ohľadne jazdy v pravom jazdnom pruhu. Ak idem napríklad ja v ľavom jazdnom pruhu (preto že v pravom sú zastávky a odbočky a neustálim spomaľovaním či prechádzaním z jedného pruhu do druhého vlastne zvyšujem riziko zrážky) a dodržiavam maximálnu povolenú rýchlosť ( pritom sledujem či ma nedobieha sanitka) porušujem iba jeden dopravný priestupok. Ale ak ma dobehne vodič iného vozidla a blikaním mi naznačuje, že sa mu mám ustúpiť napadne ma. Porušuje dva dopravné priestupky a to prekračuje rýchlosť jazdy a nejde v pravom jazdnom pruhu. Prečo on môže isť v ľavom pruhu a ja nie. Ak je voľný pravý pruh má isť predsa v pravom pruhu a vtedy mu nezavadziam, ak je plný tak je to súbežná jazda a ja nemám čo riešiť. Inak nie raz sa mi stalo, dokonca mám na aute aj značku po autobuse, keď som chodieval v pravom pruhu a šiel som rovno (obe pruhy sú vyznačené aj pre jazdu priamo) že mi cestu skrížil vodič ktorý odbočoval v pravo z ľavého pruhu. Od kolízie chodím v ľavom pruhu a vysvetlím to rád aj policajtom.
kilino2
10.2.2018 12:06 | |
+4 -5
milý pán "profesor" vy nemáte čo vysvetľovať policajtom prečo jazdíte v ľavom jazdnom pruhu.Mňa ako policajta to nezaujíma, porušujete predpis porušujete tak pokuta a hotovo. A vidím, že máte nedostatok vedomostí o blikajucom a dobjehajucom vodičovi....vy ste povinný mu uvolniť ľavý jazdný pruh bez toho ako rýchlo ide, Vám nenáleží posudzovať prečo a ako rýchlo ide preto ak ho nepustíte tiež môžete byť pokutovaný. Pán "profesor"doporučujem doučiť sa vyhlášku , jazdiť v pravom jazdnom pruhu , nie robiť hrdinu a rád vysvetlovať policajtom prečo robíte priestupky...
inasman
10.2.2018 12:52 | |
+3 -1
kilino2 ... ako policajt by ste mali vedieť že nič neoprávňuje obyčajného vodiča prekračovať povolenú rýchlosť.Prečitajte si paragraf 16 a odsek 5. Výnimku majú iba vodiči vozidiel podľa odseku 8 ... bodka. Takže najprv by ste mali pokutovať vodiča ktorý ma dobehne lebo prekročil povolenú rýchlosť, potom, by ste ho mali pokutovať za blikanie, lebo to sa sme používať iba v stanovených prípadoch a potom by ste ho mali pokutovať za jazdu v ľavom jazdnom pruhu. Vysvetlil som v prvom príspevku prečo, ale zopakujem. Ak je pravý jazdný pruh voľný mal ho použiť aj dotyčný vodič, ak nieje voľný je to súbežná jazda a vtedy môžem isť v ktoromkoľvek pruhu aj ja. Takže môj jeden priestupok v porovnaní s jeho troma jasne ukazuje na vašu zaslepenosť.
dunciii
10.2.2018 13:21 | |
+1 -5
Inasman a kto tvrdi ze ak neni pravy volny nejde v nom a nemusis sa uhnut tu dokola onicom 100 x tu uz bolo napisane ,ale mas nejaku skusenost asi a teraz si to liexis, lebo strasne ti niekto napadol mozog ked blikal na teba:-)
MMedea
10.2.2018 13:47 | |
+2 -1
kilino: Navrhujem, zaveďme do áut čierne skrinky. Jedna kamera vpredu, druhá vzadu a GPS modul, ktorý nonstop sníma rýchlosť vozidla, zastavovanie na STOPkách a podobné veci. Tieto údaje nech sú online odosielané na centrálnu databázu, ktorá bude za porušenie predpisov automaticky udelovať pokuty :) Čo ty na to? už sa nikdy potom nestane, že bude jedno auto vybrzďovať druhé... no? :)) Nebolo by to super?? Či ani veľmi nie, lebo tá istá čierna skrinka by zistila aj to, že ten, čo ho pán profesor vybrzdil ide vlastne o 20 km/h v meste rýchlejšie, než má? :)))
inasman
10.2.2018 17:36 | |
+1 -2
dunciii ... A kto vraví že ma nemôže obehnúť v pravom pruhu ... ak tam môžem ja, tak tam môže aj ten za mnou ... stále nechápeš tu podstatu.
dunciii
11.2.2018 03:04 | |
+1 -0
Medea nerob zle:-) vies si potom predstavit ludi co dnes 30 po meste chodia ako potom budu ?:-) vystraseni nervozni vsetc len aby nebodaj 50 euro nezaolatili:-)
noyeux
9.2.2018 22:18 | |
+11 -22
Reagovať
Niektorí tu píšu ako škaredo sa k nim správajú ostatní vodiči. Nechápem lebo ja mám na dialnici nastavený tempomat na 145-150 km/h, mimo obce obmedzovač na 115 km/h a v obci 65 km/h a ešte sa mi nestalo aby si so mnou potreboval niekto vybavovať účty. A pre dem*ntov, čo kŕčovito dodržiavajú predpisy, pokutu za prekročenú rýchlosť som ešte nikdy neplatil. Samozrejme, že vyššie uvedené rýchlosti nie sú konečné, pretože keď potrebujem predbehnúť poš*ka ako pagart, idem aj 75 km/h v obci. A teraz mínuskujte vy de*enti.
Vor88
9.2.2018 23:16 | |
+4 -1
Nedá sa 😂😂😂
dunciii
9.2.2018 23:55 | |
+1 -2
Da to kaser za to ma tam este troska:-)
suchyme
9.2.2018 23:57 | |
+5 -8
noyeux jedinny *** si tu ty,to je tak ked su tvoji rodicia brat a sestra
ks.cekop
10.2.2018 02:13 | |
+8 -5
...tak to je super, že všade prekračuješ rýchlosť - možno ušetríš aj minútu, dokonca možno aj tri!
dunciii
10.2.2018 13:27 | |
+1 -2
Ked spravis 2 miliony km zrataj kolko to je minut:-)
ks.cekop
10.2.2018 13:38 | |
+1 -1
Vyresetuj si to množstvom semaforov, priecestí a dobehnutých "autovláčikov" a zistíš, že nula nula skoro nič!
noyeux
12.2.2018 06:25 | |
+5 -0
suchyme: Neviem aké pomery vládnu vo vašej rodine ale myslím si, že ak by ste jazdil trocha rýchlejšie možno by ste mali menej času na incestné myšlienky a urážky z pieskoviska.
Saag2202
9.2.2018 20:11 | |
+1 -3
Reagovať
Zabudol ešte na jeden typ vodiča: JA 😉
sjuro
9.2.2018 19:07 | |
+16 -4
Reagovať
zabudli ste na kategoriu ,,lepič,, to su ti co sa vam lepia na zadny naraznik
RamoS
9.2.2018 19:28 | |
+18 -4
Lepič je najčastejší typ vodiča na Slovensku. Niekedy počas dlhej cesty stretnem veľa takých vodičov = väčšinu cesty som ohrozovaný. Nechápem, čo taký človek od mňa chce - jazdím cca 55 / 100 / 140 = rýchlejšie sa to už nedá :).
dunciii
9.2.2018 19:38 | |
+7 -5
Inac obcas lepicovi zasvietim brzdovym a hned vie ze ma prestat :-)
Saag2202
9.2.2018 20:26 | |
+3 -3
Ked mas le*** za sebou tak si salamista 😁
Saag2202
9.2.2018 20:26 | |
+1 -3
Cenzura to nemyslis vazne...!!
pepo6464
9.2.2018 20:45 | |
+3 -1
Ja jazdím 60-100-130+(na diaľnici ma to nese--re)
dunciii
9.2.2018 23:57 | |
+1 -1
Ujo a ako by ma obehol?:-) ale jasne aj to sa moze stat vzdy je chlap nad chlapa:-) jednu vydrzis:-)
Noxx_12
10.2.2018 12:25 | |
+1 -0
ujo cecil, zasvietit brzdami sa da aj bez brzdenia. brzdový snímač svetla je docela citlivý
dunciii
10.2.2018 13:28 | |
+1 -1
Nox presne tak som to myslel ale nechaj tak:-)
Intermediary
9.2.2018 18:44 | |
+17 -6
Reagovať
A ešte slovenskí predbiehači "zozásady" Či sú v obci, alebo mimo obce, plná čiara, alebo neprehľadná zákruta, oni musia predbiehať! No lebo musia. Majú drahšie auto. Tak majú právo rovno od Boha zoslané...
RamoS
9.2.2018 19:32 | |
+9 -2
predbiehači "zozásady" - majú často síce drahé auto, ale po 3. majiteľovi :). Prípadne zánovné za cenu nového. A ešte vodiči Octávii sú samostatná kategória. Ja ale hovorím, že Octávii je tu požehnane a ak sa medzi napr 10 000 ľudmi vyskytne pár jedincov -napr 5%, tak je to viditeľné :). Potom robia zlé meno. Octávia má ale povesť "najsamlepšieho", tak to potom často aj vyzerá...
dunciii
9.2.2018 19:40 | |
+4 -2
Ramos ja bezne vidim ako na srote sa zacne lepit na drahe auto akoze sa snim bude nahanat a vysvetli mi preco by sa niekto nahanal na silnom aute s octaviou dislovou:-)
dunciii
9.2.2018 19:41 | |
+3 -3
Top octavia 1 tka tdi ,plus chip a zadne kridlo je plus 30 koni
Vor88
9.2.2018 23:18 | |
+0 -1
Tomuver 😂😂😂
ks.cekop
10.2.2018 02:15 | |
+1 -0
...a čo je to Octávia - myslíš tú od Škódy?
Intermediary
9.2.2018 18:39 | |
+14 -4
Reagovať
Stačí sa pozrieť na americké plné diaľnice. Všetci idú rovnakou rýchlosťou vo viacerých pruhoch. Nikto nikoho nevychováva a ak niekto zazmätkuje hneď má na krku najmenej tri policajné hliadky.
BondovaPravaRuka
9.2.2018 15:59 | |
+19 -5
Reagovať
kde je vodic typu k.o..ot to jest 60% Slovenska?
bravo-2
9.2.2018 16:34 | |
+9 -4
si dal malo, presnejšie to je 99,9%
RamoS
9.2.2018 19:36 | |
+14 -1
V BA si povedia - sú to všetci vodiči mimo BA. Tí neBA si povedia opak ;). Každopádne na cestách stretávam veľa normálnych vodičov, korí jazdia rozumne. Vždy aj pár takých, ktorý ohrozujú všetkých okolo - a to sú podľa mňa tí k... a je ich tak 10%. ___ Rada: ak niekde idem, tak radšej vyrazím o niečo skôr, aby som došiel kľudne, v rámci rýchlostných limitov a bez riskantnej jazdy. Nehody sa väčšinou stávajú z hlúpej reakcie niektorého vodiča!!! Potom doplatia aj nevinní...
motherlover
9.2.2018 15:35 | |
+5 -6
Reagovať
co sa tyka cisl 6. tak poprosim redakciu, aby tieto svoje mudrosti skusila tlmocit danovemu uradu alebo financnej sprave, pre ktoru je zakladny ukazovatel uzivania automobilu priemerna kombinovana spotreba vozidla v takej vyske ako je zapisana v TP a ktora bola merana samozrejme v stadiu prototypizacie automobilu pred tym nez vobec prvy model v tej serii zliezol z vyrobnej linky... oni na tom jednom udaji stavaju vsetky naroky bezneho pouzivatela automobilu na legalizovanie nakladov... a znicene brzdove oblozenie alebo spojka po 3 hodinach v zapche stylom "jednicka, dvojka, brzda, rucna, 5 minut pauza" to im uz absolutne nic nehovori... auta maju proste priemernu spotrebu a to je ten udaj, ktory definuje ako maju vsetci vodici jazdit
praveten
9.2.2018 17:50 | |
+6 -5
trafena hus zagagala... :D tiez mam auto v podnikani a je mi putna, ze prejazdim viac, ako si mozem odpocitat. Stat ti nema hradit tvoje naklady na 100% ;)
OnlyCuriosity
9.2.2018 13:06 | |
+12 -17
Reagovať
No fakt ze viacero bodov je v podstate totoznych (ten co ide pomaly lebo sa boji a ten co ide pomaly koli spotrebe) dokazuje ze ste si len od buka vymysleli pojmy nakolko nemate moznost vediet co je dovodom nespravne jjazdy :) a v podstate ste si len vymysleli kategorie vodicov :D V realite viacero z tych vasich kategorii nestretnete, a tiez mate chybu v 3. bode. V obci su pruhy naozaj rovnocenne a pokial je jeden volny tak ziaden predpis mi neudeluje povinnost uhnut aj keby za mnou trubil samotny premier.
Morpheus_25
9.2.2018 14:49 | |
+18 -7
Pruhy v obci sú naozaj rovnocenné, ALE ak sa ti za kufor zavesí rýchlejšie idúce vozidlo máš povinnosť ho pustiť - pokiaľ neodbočuješ, či sa nevyhýbaš prekážke v pravom pruhu - a to bez ohľadu na to, či daný vodič ide 50 km/h alebo si to valí stovkou.
motherlover
9.2.2018 15:37 | |
+4 -8
samozrejme mas povinnost mu uhnut aj ak ty uz ides 50km/h a on sa ponahla ;) o toto tu hlavne asi ide... takisto ako aj na dialnici sa rozculuju pani vodici ze musia brzdit za kymsi v lavom pruhu pri predbuehani lebo si dovoli predbiehat pri 129km/h a oni museli dupat po brzde...
vmozdik
9.2.2018 12:36 | |
+9 -32
Reagovať
Nesprávne ! V meste môžem použiť na jazdu hociktorý pruh, nie som povinný uvoľniť cestu rýchlejšie idúcim vozidlám, a taktiež nepovažuje sa za predchádzanie ani predbiehanie ak vozidlá v 1 jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.
staryKabat
9.2.2018 13:46 | |
+24 -2
§10, ods.5 (5) Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie.
dunciii
9.2.2018 13:49 | |
+14 -2
Stary kabat to zbytocne pisat sem kazdy si mele svoje:-)
pagart
9.2.2018 14:01 | |
+7 -31
Rýchlejšie idúcemu vozidlu, lenže v obci máš až na výnimky 50ku..a ak ju dodržuješ, okrem záchranných a iných zložiek patriacich pod štát, alebo správu ciest nemáš dôvod niekomu umožňovať rýchlejší prejazd..no nie?
staryKabat
9.2.2018 14:10 | |
+5 -3
dunciii, asi máš pravdu. Lebo až ked sa niekomu niečo stane , až vtedy sa každý chce oháňať vyhláškou. inak platí ,,paragraf,,- ,,Mne sa to nemôže nikdy stať!,,
Terradyn
9.2.2018 15:25 | |
+8 -4
A co vas dvoch je do vychovavania inych vodicov? Co ak mu tam zena rodi alebo vezie niekoho kto potrebuje okamzite pomoc?
motherlover
9.2.2018 15:40 | |
+1 -9
v tom pripade ich asi nechce zabit svojou skvelou jazdou ;) treba hlavne mysliet na to preco do toho auta clovek sada v prvom rade a nie za ako rychlo to budem mat za sebou
Bobo11
9.2.2018 19:11 | |
+4 -2
tak ty si ozaj retard
dunciii
9.2.2018 19:44 | |
+8 -3
Ked ide o 20 vic a ty ho blokujes on riskuje ?:-) a preco vlastne neuhnes ?:)- si kral ciest?:-) ty si to mozes dovolit?:-)
Sakino
9.2.2018 23:22 | |
+4 -2
Zaujimave je ze este nikdy nikde som sa nestretol so zakonom ze ak vodic vezie rodiacu zenu, alebo niekoho kto okamzite potrebuje pomoc, ma povoleve prekrocit maximalnu povolenu rychlost.
G.h.o.s.t
10.2.2018 12:39 | |
+2 -1
Sakino, nieje nato zakon ale ked nezazijes, nepochopis. Mne rodila zena, kym by prisla sanitka tak by som sa otocil 2x, dal som ju do auta, zapol vystrazne, blikal svetlami a kazdy na ceste pochopil, ze mam nejaky dovod ist rychlo a nikto ma nebrzdil a dokonca som preletel okolo policajtov a tiez nebol problem. Toto je o ludskosti nie o zakone
pagart
9.2.2018 11:42 | |
+9 -21
Reagovať
Článok napísaný pre jediné - vyvolať medzi čitateľmi diskusiu a zaujať. Ok, neviem, či by som sa klasifikoval do úlohy "profesora" z článku, ale myslím, že každého normálneho, bežného vodiča občas vytočí, ak musí dávať pozor aj za druhých, pretože tá páčka vľavo od volantu je už zapadaná prachom a neobťažuje sa upozorniť nikoho, že sa preraďuje, odbočuje apod.Niet divu, ak raz za čas potom podobný "delikvent" dostane trúbku, prebliknuie, alebo permanentnú hmlovku, aby sa prebral a odlepil sa mi zo zadku.. Ak si niekto ide v ľavom pruhu, zaradím sa do pravého, obmedzovač na 53km/h ( pre mudrcov, kvôli odchylke tachomeru ) a spokojne si idem.. Proste ja mám pocit, že na dnešných cestách, aspoň na Slovensku, si ten poriadok vodič musí zjednať aj sám - nemyslím tým ale vybrzďovanie, vytláčanie a podobne. Ak ma niekto naserie, ak si ho proste odsledujem, vyblikovaním zastavím, vyargumentujem..a ak ma moc silné reči, alebo sa chce konfrontovať fyzicky, v kaseri mi ešte nejaká náplň ostala :D. Je to celkom fajn pocit, zasmradiť niekomu interiér auta kaserom ak, že minimálne hodinu nebude nikoho na ceste ohrozovať :D
Vidicon
9.2.2018 12:23 | |
+7 -8
Konfrontovat fyzicky? Este si nenarazil na bachara, ktory ta da dole jednou ranou alebo na teba vytiahne devinu "v sebeobrane"? Poznam takych vela (pri pohlade na tvoj profil, prepac, nic v zlom, ale poznam vo fitku zopar zabijakov a prave tyto jazdia tak, ako sa tebe pacit urcite nebude) a dnes ma stale viac psychopatov zbran, takze radsej opatrne...
pagart
9.2.2018 12:38 | |
+7 -7
Niesom si istý, či si pochopil..ja nevyhľadávam fyzickú konfronáciu, ale ak ma niekto ohrozí a je to za určitou hranicou znesiteľnosti, alebo dokonca spôsobí niekomu ťukanec, tak ho s tým prose konfrontujem, vždy slovne, slušne, ale rozhorčene.. a mne je fak jedno, či dostanem na pi*u, ak som v práve..na aute mám permanentne kameru, na telefóne akivované hlasové vytáčanie..ak sa niečo zomelie, prose, hoci by som si mal poležať pol roka v nemocnici, ja som krytý a dotyčný si to odserie viac. Niesom fyzicky najzdanejší, ale niesom sprostý a huba mi dosť narástla. Môžeš mať svaly aké chceš, ak si spravil priestupok, ja ho mám zaznamenaný a ty ma fyzicky napadneš, proste v konečnom dôsledku sa len sám odpíšeš..
pagart
9.2.2018 12:52 | |
+7 -7
už len tým, že na mňa vytiahne zbraň a ja som neozbrojený a tá zbraň je nabitá, porušuje zákon..hneď by záznam letel na políciu a zisťovalo sa, či má povolenie prevážať zbraň, vykonala by sa prehliadka atď...fakt sa nemám čoho báť..a keď ma chce odbachnúť, tak nech ma odbachne, toho sa mám akože báť?
Gimex
9.2.2018 12:54 | |
+14 -4
Presne tak! Čo na tom, že zostaneš zlámaný a práce neschopný niekoľko týždňov? Dôležité je, že si bol na križovatke v práve a že máš na to dôkaz.
Gimex
9.2.2018 12:55 | |
+9 -4
A to s tou zbraňou je tiež riadna pi čovina. Si nejaký premúdrelý, nemyslíš?
pagart
9.2.2018 13:17 | |
+3 -9
Za blbosť sa hádať nebudem, ale ak to má zbaviť naše cesty agresívného vodiča, alebo mu aspoň ukázať, že nie je nedotknuteľný, tak si kľudne na kramároch poležím. To, že ty si ***ý, alebo naivne tolerantnýý je mne ukradnuté. Ak nevieš prijať argument a priznať si chybu, si chudák a na ceste nemáš čo robiť, bodka. Pravidlá tu niesú pre srandu králikov, ich účelom je zabezpečiť v rámci možností to, aby každý mohol šťastlivo prejsť z bodu A do bodu B. Ak spravíš chybu, ja ťa s ňou konfrontujem a ty si ju priznáš, ja nemám problém ti popriať pekný deň, podať ruku a normálne sa s tebou baviť..ale ak ty vystúpiš agreívne, tak čakaj rovnakú reakciu.
dunciii
9.2.2018 13:39 | |
+11 -5
Vyblikas ho , nastriekas mu kaser, to si natocis a stym potom budes argumentovat ,kamarat tak ne ze ti to prajem, ale osud aby ta nedostihol a vazne ti niekto neposkakal po hlave raz :-)
Gimex
9.2.2018 13:44 | |
+5 -7
Napísal si, že ak na teba vytiahne nabitú zbraň, hoci ty si neozbrojený, porušil zákon. Veľké HO VNO kamarát môj. Pretože ja môžem za istých okolností vytiahnuť zbraň aj na neozbrojeného a budem v práve. To, že si myslíš, že niečo vieš, ešte neznamená, že to naozaj vieš. Takže si dávaj bacha, aby sa v tej svojej premúdrelosti neoje bal sám. Pretože v prípade vytiahnutia zbrane by si z tých Kramárov už nemusel odísť.
pagart
9.2.2018 13:51 | |
+5 -10
Píšeš, že za určitých okolnosí..a fakt si myslíš, že som ak sprostý, aby som tie okolnosi vyvolal? to bude tvoja blbosť, ak rpvé, čo spravíš bude, že vytiahneš zbraň..a za druhé, neviem, či máš zbrojný preukaz a akej skupiny, ale ak si pozrieš zákon pozorne, ak nesmieš mať pri sebe ako bežný civilista nabitú zbraň pri prevoze. Za tretie ak na mňa namieriš a ja ti len slovne dohováram, ja i pokojne môžem dať facku a spacifikovať ťa, nakoľko v tej chvíli sa nebrániš, ale práve ty si agresor a napadol si ma..a stále budem v práve, tu niesme v amerike
OnlyCuriosity
9.2.2018 13:52 | |
+9 -2
Gimex myslim ze hovorim za vsetkych ak poviem ze nas nesmierne zaujima v akej situacii budes v prave ked vytiahnes nabitu zbran na neozbrojeneho cloveka, prezradis nam ? :)
pagart
9.2.2018 13:53 | |
+4 -4
duncii, nauč sa čítať..písal som o použití kaseru ako prostriedku sebaobrany pri fyzickom napadnutí..o si môže natočiť ktochce, nakoľko sa jedná o oprávnené použitie
Gimex
9.2.2018 13:56 | |
+1 -10
Onlycuriosity. Nutná obrana a krajná núdza. Stačí ti taká odpoveď alebo chceš aj citácie zo zákona?
OnlyCuriosity
9.2.2018 14:03 | |
+10 -2
Odkedy je vytiahnutie zbrane na niekoho kto ti neico vysvetluje nutna obrana alebo krajna nudza ? :D :D
pagart
9.2.2018 14:03 | |
+5 -4
Nutná obrana je jedna vec, druhá vec je primeraná obrana. Ak ťa niekto len slovne konfrontuje a y na neho vytiahneš zbraň, on ťa udá a na 99% o vyhrá a tebe minimálne odoberú zbraň a dajú pre výstrahu podmienku. Kamoš vytiahol v nutnej sebaobrane pri šarváke na diskotéke nôž, keď sa do neho pustili raja ľudia naráz..a skončil najhoršie.
pagart
9.2.2018 14:07 | |
+3 -8
Zase mudrlant, čo si to vysvetľuje po svojom. Ty nemáš čo mieriť zbraňou na ľudí..je niečo iné, ak sa ti ten dotyčný vyhráža a priamo napáda zbraňou..ak ti ide dať facku a ty ho psotrelíš, aj tak si to odserieš..už len kvôli tomu, že si prevážal zbraň bez povolenia, koré určite nemáš..ani policaj si nemôže hneď po niekom strieľať, najprv nasledujú varovné výstrely..a tykovboj sa prípadnej facke ideš brániť tým, že niekoho strelíš. Ty si iný frajer..Ak by si aj tú zbraň chcel použiť, najprv ťa ten niekto musí napadnúť, resp. obdobne ohroziť
Gimex
9.2.2018 14:24 | |
+3 -4
čo mi kto vysvetľuje? O čom točíš? Pagart povedal, že vytiahnutie zbrane na neozbrojeného je trestné. Ja nehovorím o žiadnom vysvetľovaní a dohováraní na križovatke, ale o tom, že pagart píše pi čoviny. A nôž na diskotéke je nosenie zákernej zbrane a to je zo zákona trestné, takže ten kamarát porušil zákon. A je úplne jedno, či v nutnej obrane. Nôž mať pri sebe proste nesmieš. Vy dvaja sa tu hráte na najmúdrejších a ste presvedčení o svojej pravde, o svojej nedotknuteľnosti, o tom, že vy ste v práve. Realita je ale taká, že s takýmto prístupom so sebou môžete jedného dňa pekne právne vyje bať.
Gimex
9.2.2018 14:30 | |
+5 -4
Pagart a ty zas len pi čoviny. Ak mi ide dať facku a ja ho postrelím. Kde sa tu bavíme o postrelení? Ešte pred chvíľou si vravel o vytiahnutí zbrane, zrazu už píšeš o postrelení, skáčeš z témy na tému. Teba baví pi čoviny písať? A poviem ti ešte jednu novinku: ja pri sebe môžem nosiť strelnú zbraň aj bez zbrojného preukazu. To si vo svojej premúdrelosti prehliadol, však? Ide o zbraň kategórie D, ktorá je voľne dostupná od 18 rokov. Mal som pravdu. Myslíš si, že vieš všetko, a pri tom vieš ho vno.
Morpheus_25
9.2.2018 14:51 | |
+2 -0
Čo tam po nejakej páčke, tá nie je až taká dôležitá ako tie dva vonkajšie odrazníky určené nie na to aby sa v nich vodič obzeral aký je krásny, ale aby videl za seba.
Terradyn
9.2.2018 15:28 | |
+1 -0
Gimex... Kramare su pre deti a dorast. Dospelych nosia na Antolsku alebo Ruzinov...
Terradyn
9.2.2018 15:35 | |
+3 -0
a ste som zabudol. Ohanas sa tu zbranou ako herec v porne s vtakom... Je to trapne... Ocividne si policajt a kaliho clovek a myslis si ze si mozes zakony ohybat ako star trek fyzikalne zakony... Ja chapem, ze hovorca sa vyhovori do kameri ako vzdy policajt bol vprave a skutok sa nestal, ale zas to neprehanaj. Vytiahnut nabitu zbran na cloveka kvoli poticke na ceste, ked ten clovek v rukach nema zbran a ty si fyzicky ci inak nebol napadnuty? Neviem kde to ma policajt povolene... Ako prve by si bol suspendovany a siel by si si pokecat s psychologom... Aspon tak by to malo byt v pravnom state a nie v krajine, kde policii, sudnictvu a prokurature sefuju zlodeji a klamari...
Terradyn
9.2.2018 15:45 | |
+3 -1
pagart. Nastriekas kaser za potycku? No ty by si tiez nemal bez liekov vychadzat na ulicu. Zaco kaser? Lebo ta niekto nasral alebo ti vynadal do udov? Ty by si sa tiez mal uvedomit a vediet sa preniest a zjednat poriadok sam? Ty si strazca zakona alebo lepsie povedane: samozvany strazca zakona? Kaseru chvilu trva pokial nezacne fakt stipat. Aby ta za ten cas dotycny neschmatol a neotrepal ta o zem. Popripade ti ho nezobral a nevyprazdnil do tvare... Ono sa dobre dycha ked sa toho dobre nadychas... Existuju ludia, ktori cim viac bolesti im spravis, tym viac po tebe pojdu a vacsiu silu maju. Aby ti taky raz nenaztriekal ten tvoj kaser do tvare a nezlomil ti celust jednou dobre mierenou... Nikdy nevies na akeho magora narazis... ked sa dnes je clovek schopny podrezat kvoli taxiku...
pagart
9.2.2018 15:49 | |
+0 -2
Mozes mat pri sebe noz do urcitej dlzky cepele, to za prve..za druhe odkial si prisiel na to, ze zbran mat pri sebe mozes? To by bol aky stupidny zakon, ak by zakazal nosenie nozov, ale povolil strelne zbrane? Na to musis mat povolenie a to musis odovodnit, aby si ho dostal
pagart
9.2.2018 15:59 | |
+0 -4
Tá narážka s kaserom bola skôr na zasmiatie..preto tam je smajlík..ale netvrdím, že ho nevlastním a nikdy ho nepoužil. Vtedy si to ale situácia vyžadovala..inokedy stačí ukázať, že ho mám pri sebe a je pokoj. Raz ma vybrzdil chlapík, pretože mu vadilo, že na 50tke idem 50, na 90tke 90, oproti autá a nenechám ho obehnúť, keď sa mi lepil na zadok a nervózne kukal zo strany na stranu.tak keď mal toľko času ma vybrzdiť, azstaviť a prísť mi vynadať, tak asi mal čas aj na pokojnú jazdu, nie? Došiel k autu a začal mi nadávať..ke´d som ho upozornil, že mám kameru, otvoril mi dvere a chcel ju vziať..na to dostal sriekanec do xichtu, potom som mu poriadne vyvoňal auto -t.j. volant, strop, schalt páku..nech ho to riadne štípe a spomalí do príchodu polície..vieš, pod potýčkou si každý predstaví niečo iné.
pagart
9.2.2018 16:21 | |
+0 -0
k tomu tvojmu používaniu zbrane: si povinný: prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu, n) strieľať zo zbrane, ktorú je oprávnený držať alebo nosiť, len v miestach, kde je na to oprávnený podľa tohto zákona alebo podľa osobitného predpisu,25) alebo na strelniciach, ak nejde o použitie zbrane na ochranu života, zdravia alebo majetku, to znamená, že nemôžešnosiť zbraň priprvenú okamžite strieľať a ak už ju chceš nabiť a nikoho ňou ohrozovať, tak budeš mať čo vysvetľovať, ak ťa nikto vážne neohrozil, len ti neozbrojený dohováral
noyeux
9.2.2018 19:07 | |
+4 -1
Keď ťa niekto dobije, tak aký bude mať asi problém rozkopať aj tu tvoju kameru z ebay, čo? Raz na takého natrafíš a budeš spokojný ty "profesor" so strednou školou.
dunciii
9.2.2018 19:46 | |
+4 -0
Gimex na pagarta podla mna zbran nepotrebujes ale ako pisal on to vyvola konflikt a natoci ta a uda klasika:-) mam rad takych machrov:-)
dunciii
9.2.2018 19:47 | |
+1 -0
Teradyn na kramaroch je aj nus :-) srdcovo cievne:-)
pagart
9.2.2018 20:11 | |
+0 -5
Keď chceš súdiť z 5 rokov starej fotografie, že na mňa nepotrebuješ zbraň a nič o mne nevieš, tak to si veľký frajer. Mimochodom ja konflikt nevyvolávam, ja ho len priťahujem :D
Sredan
10.2.2018 10:58 | |
+4 -0
Pagart a Gimex ... 2 detičky ktoré ešte nedostali v živote cez pi_u. Chlapci začnite sa správať ako dospelí ľudia. Račej vychovávajte svoje deti ženy mužov alebo čo to doma máte. Poviem vám zo skúsenosti že neviete na koho narazíte je to úplný "random" a nestojí to zato riziko.
Gimex
10.2.2018 17:56 | |
+1 -1
Sredan. A ty si už určite dostal na pi ču veľakrát a presne to z teba urobilo poriadneho chlapa, však?
Vidicon
9.2.2018 11:41 | |
+10 -10
Reagovať
Pani Zverkova, uz v minulom clanku sa tato tema otvarala: v meste mozete pouzit akykolvek jazdny pruh. Uvolnit ho nemusite, ked sa za vami dovali niekto, kto cez slnecne okuliare nedovidi na tachometer. Uvolnit ste ho povinna len vtedy, ak je aj pravy pruh obsadeny (a sucasne nejde o kolonu) a ona vas teda cez pravy obehnut nemoze. Ked ma moznost vas obehnut sprava, nemusite sa uhybat. Tak je definovany zakon.
pagart
9.2.2018 11:44 | |
+7 -10
Keď má možnosť obehnúť ma z prava, nemusím sa zaraďovať do pravého pruhu? A korý zákon o tom hovorí? Nakoľko čo ja viem, obiehanie z prava je zakázané..Niečo iné sú súbežné jazdné pruhy, ale tam sa nejedná o obiehanie
Vidicon
9.2.2018 12:17 | |
+10 -2
Pagart, pisem o subeznych jazdnych pruhoch v obci, myslel som, ze je to z mojho prispevku jasne, ked som pisal o jazdnych pruhoch ("akykolvek jazdny pruh";). Mimo obce to neplati.
vmozdik
9.2.2018 12:40 | |
+2 -6
Vidicon - vysvetli ako uvoľníš lavý jazdný pruh, ak je pravý jazdný pruh obsadený ??
OnlyCuriosity
9.2.2018 13:10 | |
+9 -1
Pridas/spomalis a zaradis sa do praveho, jednoduche :)
peter-tn
9.2.2018 10:21 | |
+2 -14
Reagovať
Tito vsetci maju jedineho menovatela: chlap. Mysli si ze inych chlapov zaujima, podla toho sa sprava. Zenske soferuju bez emocii, hladia si svojho.
OnlyCuriosity
9.2.2018 13:13 | |
+2 -4
Preto ma vzdy pobavia tie predpotopne nazory ze zeny za volant nepatria, hlavne ked vidis kto sposobuje komplikacie na cestach :D
Rizlon
9.2.2018 10:07 | |
+27 -4
Reagovať
najhorsi su laviciary a stredoprudari. jazdia stredom ci vlavo aj napriek tomu, ze nikoho neobiehaju, a ja co idem pravym pruhom jazdou obieham sprava. dalsia skupinou su arogantne prasata obiehajuce cez odstavne pruhy, ked su kolony. blokovaci inych aut a cvicitelia a vybrzdovaci tym by som dal metal za mega turbo *******
motherlover
9.2.2018 15:41 | |
+0 -7
vystup z auta a chod sa previezt elektrickou
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie