Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Cayenne Turbo: Na stovku za 3,9 sekundy

9 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
miroslav.ferko1
14.9.2017 17:53 | |
+8 -9
Konečne dotiahli na Model X. Až na to že Tesla sa za 10 rokov splatí na údržbe a nákladoch. Hento Porsche bude stáť ďalších 100 000 na servise a spotrebe.
kidon
14.9.2017 19:23 | |
+20 -5
Cayenne nie je výhra z hľadiska ekonomiky, ale až taká katastrofa ako Tesla to nie je. Tá Tesla, čoi nedávno kúpil Dangl za 55 000 eur, stála nová 135 000 a má 4 roky. Celkom slušná strata, 80 000 za 4 roky, čo povieš? A to ju Dangl kúpil len preto, že nevedel, prečo ju majiteľ predáva - ten sa totiž dozvedel, že baterky majú životnosť 5 rokov a nové stoja 32 000 eur. To máš stratu ďalších 6 000 eur ročne. No a teraz mi ukáž nejaké auto, ktoré nedokáže jazdiť dlhšie než pár hodín, ktoré je tak škaredé ako Tesla, ktorému nemôžeš ani pridať, lebo strácaš dojazd, kde musíš pred zapnutím kúrenia najprv skontrolovať palubák, či si môžeš zakúriť aby si aj domov došiel..... - a na ktorom stratíš na hodnote 26 000 eur ročne. Pozri si tesla fórum, sa nasmeješ. Nič iné tam neriešia, absolútne všetky témy sa točia okolo dojazdu. Ako predhriať baterečku cez noc, aby fungovala rekuperácia, alebo kde je taká super nabíjačka, že za 23 minút si chlapík predĺžil dojazd o 63 km. Na normálno aute (na "spalováku", ako električkári hovoria) si za 23 minút tankovania predĺžim dojazd o 3000 kilometrov, keby som mal takú nádrž. Teslu si kúpi len veľmi bohatý zákazník, ktorý nezvláda malú násobilku. (a ktorý má ešte jedno auto, keď nemá čas tráviť hodinu na nabíjačke)
pribi1986
15.9.2017 10:46 | |
+4 -5
Kidon, garantujem ti ze toto cayene nie je so stratou hodnoty o nic lepsie. Pobavila ma hlavne ta cast kde si napisal "... nemozes ani pridat, lebo stracas dojazd"... uvedomujes si co si vlastne napisal? Lebo ked pridas na V8 tak nemas v nadrzi vir a neznizujes si dojazd vsak? Co myslis kolko ma dojazd ta V8 v Cayenne? Navyse si nemysli ze Cayene bude na garancnom a beznom servise po 5 rokoch nieco lacne - prave naopak. Baterie stracaju kapacitu v priemere okolo 6 - 8 rokov a automobilky davaju zaruku na stratu kapacity. Uz som to pisal aj minule, ak chces 'opravit' stare jazdene elektro tak ti staci vymenit jeden diel - baterku. Hlavne si pozri absolutny pocet dielov ktore mas v spalovacom motore a ktore mas v elektre. Mas len DVA problemy v elektre momentalne - dojazd a nabijanie, ale tam to konci... nemusim ti predsa vysvetlovat ake potencialne problemy ma spalovaci motor uz len s titulu kvanta suciastok, ktorymi disponuje. Problem rychlosti nabijania a kapacity baterie je problem terajsi.
miroslav.ferko1
15.9.2017 11:59 | |
+1 -0
4 ročná Tesla ktorá stála 135 000? :D vtedy Ludicrous verzia ani nebola a najdrahšia Tesla mohla stáť max 100 000. ak kúpil klasickú čo stála okolo 80 000 tak strata hodnoty bola 25 000 ale pekne si sa to snažil nafúknuť ;)
miroslav.ferko1
15.9.2017 12:06 | |
+2 -2
firma Tesloop (dopravná firma v Amerike...za prevoz si pýtajú toľko ako je lístok na vlak) prešla už 500 000 km na Tesle S a ušetrili na servisovaní a palive 100 000 dolárov a auto prejde ešte v záruke 2 milióny kilometrov (nieje limitovaná prejazdenými km) ako by mohli dávať záruku na batérie 8 rokov keby životnosť bola 5?...tie batérie vydržia 20-25 rokov a ani potom nie sú nepoužiteľné..... firmy ako Renault a Nissan majú program na znovu použitie batérií ako powerwall do domácností ale majú problém že proste batérie vydržia príliš dlho a nikto ich nevracia, takže jedine keď je auto rozbité na totálku, vtedy sa k nej dostanú.
igor_simko
15.9.2017 13:07 | |
+1 -2
sa z toho elektra nepo.serte, je jasne ze o tom h0vnc viete, ja som na roznych elektromotorcoh zazil tolko prepalenych vinuti, na reletivne novych motoroch, ze by sa vam tocila hlava
miroslav.ferko1
15.9.2017 13:18 | |
+0 -0
a aký.....VW e-up? napíš aj model a najazdené kilometre, dá sa to ľahko porovnať
dusan000110
16.9.2017 00:53 | |
+1 -0
riešite ***...človek ktorý si kupy Teslu alebo nový Cayenne za 100 litrov taj pochybujem že bude riešieť spotrebu alebo dojazd aj ked u Tesly ešte aj možno hej ale u Cayenna asi tažko
jouj.j
14.9.2017 14:42 | |
+4 -5
A co JAKO ?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie