Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Trik podvodníkov: Obišli zákon a stáčajú km ďalej

159 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
vmozdik
9.4.2018 18:48 | |
+2 -0
nedávno, možno aj pred rokov sa na stránke WWW.SEKA.SK alebo WWW.STKONLINE.SK dal skontrolovať stav tachometra každého auta pri jednotlivých prehliadkach. Zrazu tento údaj už tam od istého času NIE JE . Prečo asi ...............?
Pucik1OO
4.7.2017 23:19 | |
+3 -1
ja si myslím,že ten zákon o stočených km,bol zámerný,lebo Tí čo ho schvaľovali,majú s toho asi prospech,a kto zdanuje Tich super dovozcov aut?však majú biznis ako hrom ,točia,(okrádajú) o nie desiatky,ale o tisíce eur,ale samozrejme beztrestne,Ty nezaplať daňovému úradu 1 cent a máš problem,
macaluzo
3.3.2017 11:10 | |
+1 -3
Nikdy bych z autobazáru nekupoval auto a ked jak tu píšu autobazár vám predá auto cez sprostredkovateľa, tak už vidím, že je to podvod, potom žiadajte, aby vám ho predal autobazár a nie nejaká fyzická nastrčená osoba
jannka76
3.3.2017 13:15 | |
+2 -2
radsej bazar normalne realny ako nejaky pajac.. mne sa to uz skoro stalo ze som naletela cez chlapika ale chvalabohu som ho skoro odhalila sa mi to nezdalo ta jeho kumunikacia. chlapik videl babu tak skusal.
qwasance
3.3.2017 04:55 | |
+3 -0
To je nepríjemné.
minno77
2.3.2017 21:43 | |
+16 -2
ako si overite toto.. firma kupi auto nove.. nabeha na nom 150 tisic kilometrov za 3,5 roka.. STK ani EK nema absolvovanu pretoze pre nove auto plati az 4 roky.. na servisnu prehliadku nesiel lebo nebude platit za olej 250euro a tak si olej vymenil vo vlastnej rezii.. pred 4 rokov zivota auta necha auto zo 150tisic km stocit na dajme tomu 45 tisic.. potom pojde na STK a EK kde sa tento udaj oficialne zapise do systemu.. novy kupca auta bude krasne spokojny ako dobre kupil auto 4 rocne s 50 tisic km.. a podla vsetkeho je neburane nekradnute ,,oficialne" nestocene.. prave pozeram auta 2 a 3 rocne je ich plno.. preco niekto predava 2 a 3 rocne auto s malym najazdom ? je toho plne bazare.. nechapem
estix
3.3.2017 17:01 | |
+5 -0
minno77, ved si si sam odpovedal :)
onlyNCforewer
10.4.2018 14:06 | |
+0 -0
ked si firma kúpi auto na lízing, tak ho po ukončení lízingu predá. je to ekonomické. Či je lízing aj na 2 roky to neviem. ale na 3 a viac je určite.
KOMENTATORzoZA
2.3.2017 20:55 | |
+4 -3
NIe vzdy, ked vidite v autobazare auto, s malymi km musia byt pretocene... Uvediem priklad. Mal som auto, malo krasnych 5,5 roka. Zial prisla buracka - totalka. Auto malo 71 000 km najazdene. Auto sa predalo sukromnej osobe, na suciastky, no neskor (o tri mesiace) kukam inzeraty, a alaho, sa tam toto auto ukazalo. opravene , km odfotene o cca 400 km viac (ako ked som ho predaval). Auto bolo v lepsej vybave, ani nie 24 hodin a auto zmizlo, predalo sa. Takze km mozu realne aj sediet, ale clovek nevie nikdy, aku ma historiu. Musel by clovek zistovat info a nie vzdy sa k nim dopracuje. Len vam kupujucim by malo byt hned divne, hm, auto v dobrom stave, zachovane, malo km, preco ho asi ten majitel predava? Lebo, aspon ja som toho nazoru, ak je nieco dobre, isto by som to nepredaval. Tak sa nad tym vazeny zamyslite.
borispetrik
5.3.2017 21:13 | |
+1 -0
niekedy fakt staci dobry sedlacky rozum pri kupe jazdenky a potom docvaknu aj ine suvislosti. no ale niektori su nepoucitelni a potom vyplakavaju
Gitarista-Pista
2.3.2017 19:22 | |
+10 -1
POZRITE SI TOTO: https://www.youtube.com/watch?v=ZS_mDR_4ek4 v čase 1 minuta 17 sekund ! AUTO ktoré v danom čase viezlo premiéra má už niekoľko mesiacov vypršanu STK (BA329ZE) - dodnes tam má uvedený určený Dátum následujúcej kontroly 14.06.2014, posledný absolvovaný dátum vykonanej však 14.06.2012 (Kontrola platí do: 14.06.2014, jazda na videu je z marca 2015 ). Skur venec vodu káže a víno pije! . SKONTROLUJETE na stránkach www.seka.sk ALEBO www.testek.sk ALEBO http://www.stkonline.sk/overenie-technickej-kontroly-vozidla/
Gitarista-Pista
2.3.2017 19:22 | |
+4 -1
A tu si môžete preveriť , či tachometer bo stočený alebo nie. Mnoho aut sme takto odhalili
estix
3.3.2017 17:26 | |
+2 -0
Gitarista-Pista, nedalo mi to a trochu som patral dalej. Nasiel som toto: http://www.ko.sk/Kontrola.aspx?Menu=id:Kontrola&lng=SK Da sa vraj hladat aj podla EC, ale mne to hladalo iba podla VIN. Pri Audinke premiera vsak tam ukazuje nejaku TK a EK v roku 2016. Jedno je vsak iste, ze nema kontrolu originality :)
punto638
2.3.2017 18:41 | |
+13 -1
skratka stačanie kilometrov by mal byt trestny čin.presne uviest napriklad 2 roky na tvrdo bez možnosti skoršieho prepustenia plus vrátenia penazí a pokuta 100% z kupnej ceny auta.
sano-1
2.3.2017 18:22 | |
+4 -4
no bohužial je to začarovaný kruh, a kto chce odrbať tak aj odrbe, lenže zato si ludia možu sami každy by chcel kupiť auto zadarmo a najlepšie by bolo nove ,, ked daš org. km tak ho jednoducho nepredaš len špekuluju ako beta s pindou a prečo a kolko a začo a potom sa čuduju , že sa sklamali nenadavajte na predajcu ale sami na seba , ked vás niekot oklame nie on ale vy ste na vinne že ste sa nechali odklamať a prečo aj ja golfa 5r za 3000 e a kuoim realne no asi nie ,,, ak hej tak je to už hned podozrive ale to ešte ani pri cene 10000 nemusi byť pravda čo kupujem , zo skuseností v autoškoda kde som ddavno robil sef robil takto najazdil 33 000 km pravdaže s tabulkami ako ked kupujte potom sa auto vyčistilo stihli km a pod ho do akcie od nove auta dal doolu cenu z rabatu pravdaže o 5 000 Sk a auto sa predalo hned na druhý den a takto bežalo 5 rokov a nič všetci spokojný a sučiastky pravdaže bordel z polska ložiska z olova atddddd ale tak aj skončil servis išiel do ppppp a všetci spokojnyyyy
ficovolic_for
2.3.2017 18:17 | |
+7 -4
tí ficovci tropia jednu kravinu za druhou
driveuinsane
3.3.2017 10:03 | |
+2 -1
chcel si povedat kapitalisti...na svoje od*bavanie si schvaluju zakony, ktore dopredu vedia, ze budu bezzube.. lebo sukromny zisk..
rohan76
2.3.2017 17:26 | |
+9 -2
Robil som v najvatcsom autobazare na SK ako manazer...a nikdy sme nepredali auto zakaznikovy,ktory prisiel so svojim automechanikom a v ruke mal diagnostiku.Naopak najviac sme ich predali takym Ferdom mravcom co vedia vsetko, ako polovicka z Vas co ste napisali nazor k tomuto clanku...PRECO ASI?..)))
Intermediary
2.3.2017 17:30 | |
+2 -4
Ak by tam niekto prišiel s diagnostikou tak ho pošlú kvalitne do pr.dele. Vieš?
Intermediary
2.3.2017 17:32 | |
+1 -4
V bazáre máš právo do 7 dní vozidlo vrátiť bez udania dôvodu. Ty diagnóza.
rohan76
2.3.2017 17:34 | |
+3 -2
a preco ho kvalitne poslu do prdele?zeby PRETO ZE NIECO TAJA,PODVADZAJU?.....Zamysli sa nad tym co si teraz napisal
Intermediary
2.3.2017 17:45 | |
+2 -6
Pretože ich to uráža. To je rovnaké ako keby si požadoval každý zabalený tovar odskúšať vlastným skúšobným zariadením. Doma si skúšaj čo chceš a ked je to zlé potom to vráť. Asi tak.
rohan76
2.3.2017 19:09 | |
+8 -1
teraz pises o topánkach za 50€?alebo o treske s dvoma rozkami?nebodaj o novom mobile za 64€????? no tak neskusaj ....ja sa bavim o aute za cca 5-6-7 tis €...ja som ich nenasiel a ani my nespadli do ruk len tak z neba,tak si to budem skusat a ked mi to niekto neumozni tak ....
estix
3.3.2017 17:32 | |
+2 -0
rohan76, bez urazky, ale na tvojom mieste by som sa velmi nechvalil s tym, ze si robil manazera... Urobit taketo gramaticke chyby je hanba: najvatcsom - mam byt najvacsom, zakaznikovy - ma byt zakaznikovi. Teraz ozaj neviem, ci mam dat na konci :) alebo :(
onlyNCforewer
10.4.2018 14:10 | |
+0 -0
intermediari, máš v tom vôbec jasno??? ved tovar z bazáru nie je nový a zabalený. v tom je rozdiel, či??? a každý normálny si preskúša niečo už používané.
robinnud
2.3.2017 16:42 | |
+10 -1
Mne je jasné že keby sa chcelo tak štátny dozor tomuto kradnutiu peňazí z peňaženiek zabráni.Lenže je to zložité a chce to poctivo pracovať na tom a to sa u nás nenosí.Poctivci tu nemajú na ružiach ustlaté a považujú sa za hlupákov.Takže záver je jasný,treba si auto riadne preklepnúť a nenechať sa okradnúť.Neveriť predajcovi,neveriť predajcovi,neveriť predajcovi.
FotoModo
2.3.2017 15:48 | |
+27 -4
Pri novej frajerke tiez nekukame, kolko ma najazdene, len na celkovy stav...
dunciii
2.3.2017 16:53 | |
+6 -3
tak nemusi byt ale uplne zodrana ci ?? .-)
FotoModo
2.3.2017 17:03 | |
+7 -0
no sak to sa pozries, ci nie je uplne zodrana :-)
robinnud
2.3.2017 17:12 | |
+11 -0
tam si treba dať majzla,tie bývajú rafinovanejšie ako autobazár
pohodovy.chlap
3.3.2017 18:23 | |
+5 -0
ved prave to je problem, ze kazda automaticky staca, aby zvysila svoju cenu ;)
Gustavson
2.3.2017 15:00 | |
+22 -1
„V zmysle platného zákona nesmú právnické osoby a fyzické osoby-podnikatelia uvádzať, sprístupňovať na trhu alebo ponúkať na trhu motorové vozidlá, na ktorých prišlo k neoprávnenej manipulácii s počítadlom prejdenej vzdialenosti. SOI nemá oprávnenie kontrolovať uvedené porušenie zákona, ak ide o vzťah spotrebiteľ–spotrebiteľ.“ Je tam jasne uvedené !!sprístupňovať na trhu alebo ponúkať!!, takže podľa mňa a zdravého rozumu, pod toto spadá aj horeuvedené sprostredkovanie predaja... Tak kde je k...a problém?!?!
pohodovy.chlap
3.3.2017 18:28 | |
+2 -0
mozno nemaju v zmluve s predavajucim uvedene, ze mu sprostredkuvaju predaj, ale ze mu poskytuju poradenstvo pri predaji a najom parkovacieho miesta v hodnote XY eur (dohodnuta odmena). Pod pojmom spristupnovat by vtedy mohlo byt myslene priame, alebo nepriame oslovovanie klienta verejne dostupnou formou, kedze zmluva by uvadzala primarne najom parkovania a poradenstvo... teraz sa robia taketo nechutne spekulacie vsade, zial u IT je toho este viac :(
SamDoma
2.3.2017 14:25 | |
+16 -1
Cely tento obchod s ojazdenkami je zalozeny na podvode a kto si myslel ze sa tomu zabrani, bol naivny ako Alenka v risi divov. Hra sa tu o miliony ojro.Ved ak su tie auta tak skvele a v takom top stave, preco sa nepredali v k krajinach odkial su k nam vozene? A dvojrocne, trojrocne auta sa od nas vozia k nim.Bazar treba obist zdaleka, alebo musite mat pri kupe neuveritelne stastie.
gillan
2.3.2017 16:59 | |
+0 -0
a čo všetci čakali? špekulanti si vždy nájdu cestu...pred kúpou jazdenky si treba najprv všetko dopredu overiť a nešetriť, dnes existujú stránky kde sa za poplatok dozviete komplet históriu auta...ale slovák ide radšej do áčiek a kúpi šrot...
Jan74558
2.3.2017 14:06 | |
+4 -3
Zakon o "ochrane odometrov" okrem ineho zakazuje taketo technicke prostriedky na zmenu vlastnit. SOI sa zameriava len na koncovych zakaznikov, zda sa, ze neskuma servisy, ktore zmeny v Odometroch za poplatok vykonavaju. Takze tento clanok KLAME, zakon obchadzaju preto, lebo su pracovnici SOI a policie korupcne prepojeni na servisy v ktorych sa zmeny v ODO vykonavaju. Vsetci dobre vedia v ktorych servisoch sa toto vykonava a nikto s tym nic nerobi. Vratane policajta, ktory takyto servis na zmenu v Odometri vyuziva.
Intermediary
2.3.2017 18:10 | |
+2 -0
Nestačí ti, že zákon umožnuje trestať iba firmy registrované v obchodnom registri. Súkromného predajcu nie.Stáčanie odometra je už iná stránka veci.Tomu žiadny zákon nezabráni.Tu ide o postih.Jedine ak vám súkromník dá písomnú notársky overenú záruku, že odomer nebol stočený.V takom prípade by stíhaný byť mohol.
kidon
2.3.2017 14:05 | |
+16 -3
Treba pozerať na STAV auta a nie na kilometre... Keď každé túpelo pozerá na autá len klasicky spôsobom "ročník - kilometre - cena", potom sa nečudujme, že sa s tým čachruje. Kilometre a ročník vôbec nie sú najpodstatnejšie údaje, lebo ak je majiteľ de.bil, zničí auto oveľa skôr, než bude mať 100 000 km. Kedysi som mal v BMW zákazníka, ktorý mal M5 ( = vysokootáčkový motor, ktorý nie je robený zrovna na nekonečnú životnosť) so 480 000 km. To auto vyzeralo a jazdilo ako nové. Poznám chlapíka, ktorý na otázku záujemcu na počet kilometrov odpovedal "A koľko chcete aby malo?" Hlavne pri autách nad 10 rokov je podstatný stav a nie kilometre. O tých sa bavme ak má auto rok. Najväčšia perla sa ale stala pri predaji pušky z roku 1943, keď sa záujemca majiteľa pýtal, koľko má vystrelených nábojov..... Puška, ktorá ešte zažila vojnu!! :-)
dunciii
2.3.2017 14:20 | |
+1 -7
m5 ale asi 8 valec tu staru uplne ne ?? ne 10 valec
dunciii
2.3.2017 14:21 | |
+1 -8
tak na zbrani je to dost dolezite normalne :-) ci sa mylim ?? vystrielana vybuchana ani zu nema hodnotu :-) sig sauer som tak kupoval sorry ale opravy drahsei ako hodnota zbrane potom
JozefSVK
2.3.2017 13:40 | |
+13 -0
A co s pripadmi stocich odometrov hnilimi zamestnancami STK a EK? Pred necelymi 2 rokmi som bol na riadnej STK a EK naraz samozrejme. Vsetko prebehlo v poriadku a odisiel som. Pred 6 mesiacmi kupoval kolega ojazdene auto, tak sme si cez web vzdy overovali km na danych autach a v jednu chvilu ma napadlo ze len tak zo srandy si overim svoje...a viete co??? Koko.t na STK mi zapisal pred 2 rokmi ze mam najazdenych rovnych 250 000 km no aktualny stav odometra je 234 678 km !!!!! Moje auto sa stalo chybou jedinca nepredajne nakolko mi spatne udaje neopravia......
LEVEL
2.3.2017 13:52 | |
+5 -0
Na STK nie (za to dostane technik automaticky pokutu 166€ a estekacka niekolko tisíc), ale v Ba je jeden institut, na ktory sa mozes obratit. Prelustruj SEKA a najdes to tam.
JozefSVK
2.3.2017 14:06 | |
+5 -1
Aha???... ja som myslel ze s tym uz nic nezmozem...tak to skusim najst na SEKA. Uvidim ci to nebude neskoro kedze uz za chvilu idem znova na STK a EK
MAJCO_222
2.3.2017 20:40 | |
+1 -0
aj ja to mám na aute čo som kúpil km nesedia...,ale mám doklad od ex majitela že chyba bola na STK a nie že je stočené...lebo podtočili km o 100 000km...
konik111111
2.3.2017 13:10 | |
+9 -11
Je mi az smiesne, ako su vsetci posr...i z km. Ale v akom je auto realne stave uz nikoho netrapi. Ani to, ze ak ma na budikoch 300000 moze byt v lepsom stave, ako to, co mam o polovicu menej. A tvrdit, ze viac km znizuje cenu auta je blbost. Chliev s realnymi nizkymi cislami sa nepreda, ale ak je auto dobre a udrziavane, tak nevadi ani vyssi pocet km. Ale tupcom to tazko vysvetlovat...
jurtik
2.3.2017 13:50 | |
+7 -3
to že niekto ma chliev v aute ešte nevypovedá o životnosti a stave dôležitých súčiastok v aute točenie kilometrov je tresný čin, je to jasné zavádzanie, klamanie spotrebitela.. možno nieje rozdiel z vonka na prvý pohlad auto 150 000km a rovnake auto 300 000, ale rozdiel je v štrukture materiálu do ktorej bežný človek nevidí , ale stav budikov predpovedá priblžný odhad životnosti sučiastok.. samozrejme je rozdiel ked auto behalo po zničenych slovenskych cestach a niekde na nemeckych..
konik111111
2.3.2017 14:10 | |
+2 -2
Nemyslel som tym neporiadok v aute, ale vidim, ze mas mylne aj ine nazory.
texas09
2.3.2017 12:46 | |
+13 -1
jeden známy dal do bazára auto na predaj,malo nabehané vyše tristotisíc o týžden neskôr už len 148000 ..aká záhada.nalepšie bolo ked sa začal zaujímať o auto a hlavne o cenu ktorá bola vyššia o tisíc eur.ked povedal že on je predošlý majitel predajca utiekol a zamkol sa v kancelárii.hotová sranda.
Intermediary
2.3.2017 17:39 | |
+1 -0
Vzdialený sused v AAAAuto kupoval 7 ročnú Fábiu s nájazdom 42 tisíc km za 4200€ Na webe našiel inzerát posledného majiteľa ktorý sa ju pokúšal súkromne predať za 4500€.Na stránkach overenia stavu odometra po stk a EK kilometre sedeli. Takže nemusí ísť vždy len o podvod.
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie