Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Extrémna záťaž bŕzd: Čo sa stane s kotúčom?

24 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
DJV0
24.12.2016 02:23 | |
+3 -0
Prehriatiu kotúčov zabránite hlavne tým že ich vymeníte skôr ako z nich budú žiletky!
pohodovy.chlap
24.12.2016 01:19 | |
+0 -0
Prejst cez Donovaly a Certovicu za kamionom, alebo autoskolou, kde si vodic povedal, ze dopraje motoru vzduchu je niekedy utopia. Kazde auto ma inu vahu a konstrukciu a preto sa moze stat, ze podchvilou tiez musite hladkat brzdovy pedal - to dokaze nekvalitne platnicky paradne rozohnit, pripadne vyhladit kotuc/bubon... Ale inak podobnym zazitkom som vdacil za to, ze sa mi zrovnal (zodratim) zvlneny disk na jednom prednom kolese, takze prestalo triast pri brzdeni volantom a aj na STK uz nebehali rucicky ako blaznive :))))
Si.niekde.tu
23.12.2016 19:44 | |
+2 -0
A kde sa dá to dosiahnuť v reálnej premávke ? :-)
Terradyn
23.12.2016 14:59 | |
+1 -3
Neviem ci je dobre v zime dupat na brzdy. Predsa len je kotuc z kovu a ten ma tendenciu sa roztahovat, hlavne s vnutornym chladenim by mohli praskat a deformovat sa, kedze cast kotuca bude mat inu teplotu ako ina. A vlastne sa neodporuca vobec prudke brzdenie pri studenych brzdach, aby sa nezvlnil kotuc. Potom cloveku trasie volantom alebo pri dobrzdovani v nizkych rychlstiach citit ako auto viac,menej,viac,menej brzdi ako keby sa slo po zvlnenom povrchu... A ak toto clovek nechce zazit, tak by som nekupoval cinske brzdy, ktore na inej stranke skusal Rasto Chvala :P
dunciii
24.12.2016 00:33 | |
+1 -0
Co je zname su kotuce co uz davno nezvlnis napr:) max ich prepalis
palipol
23.12.2016 13:47 | |
+13 -0
To video je len extrémny pokus s cieľom zničiť brzdy. Neviem si predstaviť auto v reálnej cestnej premávke kde vodič je nútený jazdiť s takýmto prevádzkovým preťažením bŕzd (plná brzda, plný plyn...) Ak to úmyselne skúša, je jednoducho hlupák a cestu nepatrí. Ak sa niečo podobné aj vyskytne a brzdy sa prehrejú, tak mi auto včas dá vedieť, že mi to prestáva brzdiť a mal by som sa podľa toho včas zariadiť...
DJV0
24.12.2016 02:27 | |
+0 -2
Toto je bežný test robený výrobcami bŕzd. Proste ich musia pár zničiť aby vedeli čo v skutočnosti zvládnu.
690COBRA690
23.12.2016 13:27 | |
+9 -0
Fakt desivé video,normálne som sa skoro d.o.s.r.a.l.
11mh11
23.12.2016 12:38 | |
+10 -1
toto sa stalo len preto ze spalil oblozenie a uz pieklo len kov o kov. Pekne tam vidno v zaciatku ako dymi oblozenie(platnicka) a lietaju z nej kusky a potom uz to bolo len zelezo na zelezo co je logicke ze sa rozsvieti a praskne.
kidon
23.12.2016 10:46 | |
+20 -2
teraz už len nájsť blbca, ktorý pôjde minútu na plný plyn a zároveň bude brzdiť :-)
macyvegr
23.12.2016 13:03 | |
+3 -11
To: kidon Ďalši taky mudrlant. Sledujem tu tvoje prispevky už dlhšiu dobu a myslim, že si horuci kandidat na prvu cenu v discipline najmudrlantnejši diskuter sv. Abyvydavatelstvy. Keby si vedel aj čo znamena pojem "ostatna časť Slovenska" a nemyslel si, že Blava je pupok sveta tak by si možnože vedel, že jazda z kopca ma pre rychlosť auta, kolesa, podvozok adť. rovnake učinky ako pridavanie plynu a brzdenie zaroveň. A prečitaj si prispevok ku komentaru "ujok7" o jeden komentar nižšie
sven01
26.12.2016 21:44 | |
+1 -0
macgyver preco by mala jazda z kopca rovnaky ucinok ako pridavanie ja brzdenie zaroven? vidim ze si urcite profesionalny vodic z povolania...dufam ze ta nikdy nestretnem na ceste... a preco su pre nakladne auta pri jazde z kopca vzdy dane pokyny aby si napr na donovaloch zaradil 2 rychlostny stupen? je to preto aby si nemusel stale stat na brzdach. este doplnim ze tato fiesta ma zrejme nevetrane kotuce, co tiez sposobuje rozdiel, pretoze tie sa prehrievaju rychlejsie ako vetrane. ale na ceste je aj tak nerealne taketo prehriatie, teoreticky pri zaseknutom strmeni.
ujok7
23.12.2016 09:59 | |
+24 -1
zbytocne video, zbytocny clanok, ako milion dalsich
macyvegr
23.12.2016 12:54 | |
+3 -8
To: ujok7 Ano. Pre mamľasov ktory si autom len vyvyžaju svoju pohodlnu a lenivu prdel v nejakom 800 kg Fiatiku alebo Toyote aygu ano. Ale pre nas ostatnych šoferov ktory použivame auto aj pre vykonavanie užitočnej prace (rozvažanie 2 t nakladu) a pre autobusakov je to video vcelku zaujmave. Takže asi tak
macyvegr
23.12.2016 12:57 | |
+3 -4
To: ukok7 Sorry za tento dodatok, že som si až teraz pozrel tvoj profil. A ešte k tomu keď to piše Bratislavčan ktory kopce pozna len z telky -_-
anyuci-tot
23.12.2016 13:05 | |
+4 -0
mcyvegr,to,ze je bratislavcan,hoci vobec nemusi byt,este neznamena,ze nepozna kopce. pre mna,je ten clanok tiez zbytocny. uz len preto,lebo trisku chapem fungovaniu brzd a preto ich nepretazujem. viem jazdit do aj z kopcov tak,aby brzdy nedostali na frak. a to,cuduj sa svete,som bratislavcan...
estix
23.12.2016 13:59 | |
+2 -0
anyuci-tot, nepozastavuj sa nad zbytocnostami :) Proste mudry sa necuduje a sprostemu to nevysvetlis...Vsade sa najdu "experti". Ja ked vidim pred sebou iduce auto z kopca s rozsvietenymi brzdovymi svetlami, tak si myslim svoje. Co ma vsak vytaca, ked to vidim aj na vozidlach autoskoly :(
dunciii
24.12.2016 00:34 | |
+1 -2
V bratislave nejsu kopce tam ani karpaty vlastne nejsu
HK450
23.12.2016 09:22 | |
+0 -1
oprava svietia kotuce......
HK450
23.12.2016 09:21 | |
+15 -2
mne tak svietia koruce normane ked jazdim dakedy ich pouzivam ako smerovky ked odbacam napriklad do prava viacej brzdim pravym kolesom lava nesvieti a svieti len prava strana len este musim doriesit to blikanie uz aj viem ako to urobim
11mh11
23.12.2016 12:35 | |
+7 -0
blikanie kotuca podla smeru jazdy urobis tak,ze budes striedavo mackat spojku a gombik otvarania toho okna na ktoru stranu odbocujes. mam to odskusane,funguje to ale iba na Korejskych a Americkych autach
estix
23.12.2016 14:02 | |
+0 -1
HK450, keby som si nemyslel, ze si recesista, tak ti napisem, aby si to, co ti kvapka na karbid presmeroval na kotuc a mal by si vyriesene blikanie :)
x.adam.x
23.12.2016 09:07 | |
+8 -3
To je akoze pre koho tento clanok, pre pretekarov?K comu take extremne brzdenie pri rychlosti, ktora je u nas povolena, vacsinou staci pred zakrutou ubrat plyn a pribrzdit motorom a niekedy dokonca v zakrute aj pridat, ak ma auto predny nahon.
estix
23.12.2016 14:05 | |
+11 -0
x.adam.x, pred tebou este nikdy neslo auto dolu kopcom s rozsvietenymi brzdovymi svetlami? Mnoho vodicov totiz namiesto podradenia radsej bude stat na brzde a potom sa bude cudovat preco dole pod kopcom zrazu to nevie ubrzdit. To by si mali uvedomit aj instruktori v autoskolach...
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie