Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Vodiči platia štátu oveľa viac než dostávajú späť

17 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Vidicon
18.11.2016 17:31 | |
+16 -2
nechcem byt zly, ako ani mne sa nepaci stav ciest a ani totalne zufalej infrastruktury, ale ved dan z alkoholu tiez nejde cela na protialkoholicke liecebne, dan z cigariet nejde na zdravotnictvo, dan z potravin na polnohospodarstvo atd. Ale samozrejme, dobra studia na to, aby argumentovala proti zavedeniu alebo zvyseniu dalsich poplatkov (ako napriklad pri prepise vozidla), takze investicia do tento studie je dobra investicia.
vilik_xp
19.11.2016 15:20 | |
+3 -0
dobre,,ale tie dane sa propaguju primarne ako dane potrebne na udrzbu a rozvoj infrastruktury, pritom kazdy vie,ze do infrastruktury nejdu. pri spotrebnej dane na alkohol sa stat aspon farizejsky netvari,ze jej vynos ide na kompenzaciu negativnych javov spojenych s alkoholizmom, alebo ze idu na podporu a vyrobu alkoholu,atd
PM-J
18.11.2016 15:56 | |
+28 -0
Konečne jedna pravdivá štatistika po veľmi dlhej dobe. Lenže dokedy si budú robiť biznis z ľuďí a platcov DPH? A to nehovorím o tom aké sú poplatky v Anglicku preboha. To je niečo nenormálne. Nostradamus predpovedal, že v budúcnosti budeme viac krát preplácať to isté. A pozrite už sme v tej dobe, kedy platíme za jednu vec viac ako 5 krát. Viď registračný poplatok, STK, EK, kontrola originality, poistky, DPH 21%. Ale páči sa mi ako všetci nadávajú na Maďarov, pritom oni sú 100 rokov pred nami. Viď 9% DPH na všetko!!! Asi sa začnem učiť Maďarčinu, lebo tu na Slovensku to presahuje hranice. Páni politici nepoznajú hranice. Som zvedavý čoho sa ešte dožijem. PS: Poplatky pre dopravcov, špedície a prepravné spoločnosti ani nespomínam, lebo aj tak zbytočne. Najviac trpia odvetvia bez ktorých by sa ani politici nezaobišli, lebo kto Vám dovezie tovar ak nie dopravca!!! Alebo je niekto z naších vy*ebaných politikov ochotný sadnúť do ťahača a voziť tovar? Pochybujem. J*bte na to ďalej!!!
dunciii
23.11.2016 10:39 | |
+0 -0
Pmj nemaju madari nahodou dph 27 percent???:-)
megacik
18.11.2016 14:06 | |
+27 -0
Samosprávne kraje, kde končí väčšina daní týkajúcich sa áut, preto nemá peniaze na cesty, lebo väčšina peňazí ide na platy, odmeny a odvody generálnych riaditeľov, oblastných riaditeľov, tajomníkov, generálnych tajomníkov, poslancov samosprávneho kraja, ich sekretárky, prekladateľov... a na ostatok už nezostáva peniaz.
megacik
18.11.2016 14:07 | |
+16 -0
Bol som na minule na odbore dopravy v Trenčíne niečo vybaviť....Inak, pinkali si ma medzi Prievidzou a Trenčínom asi 3x, lebo nevedeli, kde vlastne mám s tou žiadosťou ísť..., cesty v okolí Trenčína, ako aj v celom Trenčianskom kraji také, že katastrofa je slabé slovo. Bol som párkrát v Rumunsku, kde na lazoch nemali takú katastrofálnu cestu, ako je hlavná spojovacia cesta v okolí Trenčína. Túto extrémne vyťaženú panelovú cestu medzi Trenčínom a Bánovcami, postavil ešte Hitler, a odvtedy sa za 70 rokov nenašiel komunista, čo by ju aspoň trochu zrenovoval.
megacik
18.11.2016 14:10 | |
+23 -0
Zabudol som ešte napísať, aké mal ten riaditeľ auto. Najnovší Mercedes S350. Nezávidím mu ho, len si myslím, že takéto autá by sa mali dávať za zásluhy. No a takto to na Slovensku funguje všade.
danno1771
18.11.2016 13:51 | |
+15 -3
Ďľšie vyhodené peniaze za štúdiu ktorá hovorí to čo sme už davno bez nej vedeli a to že Š_T_Á_T nás O_D_R_B_K_Á_V_A
jurajjuri272
18.11.2016 11:46 | |
+16 -1
my nemame problem s prebytkom penazi tie už maju davno svojich majitelou
ErikEf
18.11.2016 12:02 | |
+2 -2
Len škoda, že aj ty medzi nich nepatríš.
Jamog262
18.11.2016 10:18 | |
+28 -0
Ked napadne trochu snehu na slovensku je to tak už roky sú všade zápchy a cestári akoby spali.Je potreba cesty zrenovovat len keby bagáž politická nekradla.
trud123
18.11.2016 10:14 | |
+35 -0
Navrhujem globálne prestať platiť všetky nezmyselné poplatky. Veď my sa necháme okrádať a stále len držíme huby. OBČIANSKA NEPOSLUŠNOSŤ je aktívne neuposlúchnutie určitého zákona (požiadavky alebo rozkazu) autority (vlády alebo okupačnej veľmoci) bez použitia fyzického násilia. Inštitút občianskej neposlušnosti využívajú stúpenci nenásilného odporu ako hlavný nástroj vyjadrenia svojich postojov. Občianska neposlušnosť bola použitá vo viacerých nenásilných odbojových hnutiach v Indii (Gándhího spoločenská podpora kampaní za nezávislosť od britskej koloniálnej nadvlády), v Južnej Afrike v boji proti apartheidu, v americkom boji za ľudské práva a v protivojnových hnutiach celom svete. Jedným z prvých prípadov masívnej implementácie občianskej neposlušnosti bola egyptská revolúcia proti britskej okupácii v roku 1919. Americký spisovateľ Henry David Thoreau popísal pohnútky takého správania v jeho eseji z roku 1849 Občianska neposlušnosť (pôvodný názov "Odpor voči občianskej vláde";). Základnou myšlienkou diela je idea dôvery vo vlastné sily (človek je na tom dobre s morálkou dovtedy, kým nie je od nikoho závislý); nie je potrebné fyzicky bojovať s vládou, ale ak s ňou niekto nesúhlasí, nesmie podporovať ju alebo jej ďalších podporovateľov. Táto esej mala výrazný vplyv na mnoho neskorších protagonistov občianskej neposlušnosti. Thoreau v eseji vysvetlil jeho odmietnutie platiť dane na protest voči otroctvu a mexicko-americkej vojne. V európskom kontexte existovala myšlienka odporu proti nespravodlivému zákonu už pred 19. storočím. Dnes sa koncept občianskej neposlušnosti spája predovšetkým s medializovanými podujatiami antiglobalistov alebo hnutí proti reklame.
dunciii
18.11.2016 11:22 | |
+3 -18
zacni prvy .-) potom aj my :-)
dancyber
18.11.2016 12:17 | |
+16 -3
trud123 -> Idea sice pekna, ale naivna. Skus to potom vysvetlit exekutorovi, ked ta pride vyhodit z bytu, ci ti vezme auto, za ktore neplatis. Dnes GLOBALNE nikoho nenastartujes k nicomu.
dunciii
18.11.2016 08:22 | |
+5 -13
Ja prispievam nadstandartne ale ak mi to zacne liezt na nervy tak bicykel je istota to myslim vazne
DJV0
18.11.2016 12:14 | |
+11 -0
sory ale smola Naša vláda ti vyrúbi cestnú daň aj naň stačí si počkať.
vojto55
18.11.2016 21:43 | |
+13 -0
Tak toto je typicky slovenské...Radšej sa uskromniť-ustúpiť...!!! Nemyslím tým teraz len Vás,ale celý slovenský národ-nakladajú nám,nakladajú a my sa čím ďalej tým viac pod tou ťarchou zohýname,zohýname...DOKEDY...??? Každý z nás čaká,kedy niekto niečo začne,potom počkáme ako dopadne-ak zle,povieme si tak mu treba...Keď dobre,ťažíme s toho všetci...!!! Taký je slovenský národ...!!!
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie