Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Najčastejšie chyby pri umývaní auta

27 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
tomas092
25.1.2017 20:57 | |
+0 -0
tento článok je obyčajná špinavá skritá reklama na ručne autoumyvárne !!!!!!!!
RamoS
25.1.2017 15:17 | |
+1 -0
Ja umývam auto cca 4 x za rok. Hlavne po zime opatrne umyjem auto zo spodu a priestory pod blatníkmi. Myslím, že to stačí. Všimol som si ale, že niektorí ľudia umyjú auto iba zvonku a priestory ako prahy dverí, alebo pod viečkom nádrže ostanú špinavé. To u mňa nie je umyté auto :). Ako sa tu ale spomenulo - auto má slúžiť človeku a nie naopak... + správny výber farby zabezpečí v budúcnosti čistejší vzhľad auta. Napr ja mám tmavomodrú a tá je čistá len chvíľu = nikdy viac nekúpim tmavé auto...
dunciii
16.11.2016 07:16 | |
+2 -4
Inac treba si aj lak na auto spravnu farbu vybrat , ku kazdemu modelu aj nieco ine sedi lebo ak tmavo modru s clasu mas amg mozes ju lestit kolko chces stale to nebude nic moc :-)
pan_De
15.11.2016 22:31 | |
+4 -7
Ja som moje stare auto umyval takimi cistiacimi handrickami ktore boli bezne dostat v obchodoch. Ziadna voda, nic len ta handricka. Raz som bol u mojho mechanika, dali sme auto do dielne, zapol svetlo, a jeho prva reakcia bola: co ti je be to co si to auto lestil brusnim papierom? :-D do vtedy som si to nevsimol az na svetle. Cela metaliza komplet doskrkana. :-D mechanik tam nadaval dobru pol hodinu. Od vtedy davam auto radsej umyvat profesionalom :-D
dunciii
16.11.2016 07:07 | |
+1 -2
:-)
arman
15.11.2016 21:34 | |
+6 -13
cistite si to ako vlastne topanky.Nezabudnite si este poriadne vystriekat vsetko Wuapkou".Odporucam,otvorit kapotu aj motor vystriekat aj sedacky.Mozete aj pristrojovku,pri prilezitosti.Auta sa robia na jazdenie,nie na paradu.Uzitkova zivotnost auta,je okolo 5 rokov.Skor ako zbytocne pucovanie,a pudrovanie vasho dopravneho prostriedku s ktorym mnohy by uz najradsej jazdili aj doma na zachod,-by mnohym viac prospelo dodrziavat pravidla cestenje premavky.Ohladuplnost detto.Pretoze takto,si len pucujete vlastnu truhlu.-
dunciii
16.11.2016 07:51 | |
+1 -3
ale su aj auta na paradu ale my ich nemame :-)
marmmolit
15.11.2016 19:10 | |
+13 -2
stale hovoria ktore umyvarky nepouzivat ale ani raz nenapisu ktore pouzivat,, zbytocna tema v tomto pripade
adcneam
15.11.2016 15:48 | |
+19 -3
ja pouzivam WS Platinum ... uz dlhe roky na kapute po osetreni vysmazam vajicia a proti strelnej zbrani apsolutne ziaden problem len par x pretrem a je to ako nove ... :D
dunciii
15.11.2016 18:44 | |
+3 -8
Ze sa ti to chce ja kaslem cele auto plna nadrz musi byt
dunciii
15.11.2016 14:30 | |
+2 -20
inac na privozskej je Nova samoobsluzna umyvarka dost slusna hlavne aktivnou penou sa tam da umyvat Auto
megacik
15.11.2016 15:31 | |
+5 -1
Aktívnu penu neodporúčam. Videl som na vlastné oči, ako sa majiteľ Peugeotu sťažoval, že mu aktívna pena rozožrala "chrómové" lišty.....keby to bol pravý chróm, aktívna pena nevadí, ale automobilky používajú kadejaké napodobeniny, ktoré nič nevydržia.
dunciii
15.11.2016 18:45 | |
+2 -3
Megacik to mas pravdu vselico sa pouziva hej ale ja som tam par krat uz bol a super to cisti uvidim. Ked mi to zacne nieco rozozierat ja ale viacerych poznam s aktivnou co unyvaju ale zalezi aj co aku kde jasne na jar ked mi elektrony chrom zleze sa budem cudovat:) inac dobre voni tato tak pepermit
dunciii
15.11.2016 14:26 | |
+8 -29
mate zabavky auta lestit .-) Auto je na jazdenie :-)
perie
16.11.2016 03:00 | |
+12 -1
A tvoja kosela, tielko, slipy, gate na nosenie - nie na preplachovanie v pracke!! Verim, ze aj v restike nepouzivas pribor a vies si zradlo natrepat do bachora vlastnymi rukami. Kultura zbytocne cloveka brzdi, najlepsie bez kultury!!
besna_cupakabra
16.11.2016 04:56 | |
+1 -1
To nevieš, že ruky sú príborom kráľov?
dunciii
16.11.2016 07:08 | |
+0 -2
Perie ved lesti ja musim do roboty chodit nemam cas:-)
dunciii
16.11.2016 07:10 | |
+0 -1
Perie ale dobre pises vedsinou 20 minutovy program len hej take preplchivanie pouzivam kedze oblecenie spinave nemam a nemam iba jedny slipy kosele tricko:-)
dunciii
16.11.2016 07:54 | |
+2 -0
perie ale uznavam tvoje Foto ma v albume zaujalo :-) vazne myslim super ....
bartolomej987
15.11.2016 13:22 | |
+20 -3
"elektronické časti zabaľte do igelitu" , pan redaktor vy chodite asi bicyklom , videl ste niekedy co je pod kapotou modernejšieho auta ?
Morpheus_25
15.11.2016 13:21 | |
+26 -15
Umývať auto v zime, keď nám už začína primŕzať, je chuťovka, hlavne ak človek nemá garáž ani prístrešok. Na druhý deň ráno sa totiž už nemusíte do auta ani dostať. Ja som na umývanie auta rezignoval. Kedysi som zvykol raz za mesiac do umyvárky, no po tom, ako mi ho zakaždým do týždňa po umývacej procedúre "umyl" dážď som s tým prestal (auto po daždi vyzeralo ešte horšie ako pred umyvárkou). Teraz chodím už len po zime vystriekať podvozok a karosériu dávam umyť len pred STK. Nemám totiž auto na to, aby som ho len umýval a hýčkal, ale hlavne na to, aby som na ňom jazdil predovšetkým do a z práce a na tento účel postačuje aj špinavé.
dunciii
15.11.2016 11:12 | |
+7 -17
nejsom otrok auta je mi to jedno :-)
pola59
15.11.2016 10:29 | |
+10 -18
viac ako iste, ze pisalek nema auto, a tento clanok pisal len na objednavku, za prachy. nuz, takto, ja mam okrem inych aut aj 14 rocneho golfa, ktore este nikdy sapomanatom neumyval a ani som nevoskoval. po oplachnuti trosku pockam, aby necistoty neboli tvrde a potom auto umyjem spongiou, ktore niekolkokrat, podla potreby vyplachnem. nasledne auto uplachnem cistou vodou a nakoniec jelenicou karoseriu utrem do sucha. ten lak este aj po 14 -ich rokoch ma lesk ako novy. potom nasleduju ryhy , dvere, zahyby a nakoniec motorovy priestor, ktory len vycistim, utrem od hrubych necistot. nikdy, zdoraznujem nikdy vapkou som nestriekal a ani nebudem striekat. motorovy priestor je cisty, ako aj sucisatky. asi tak. niekedy, v zime mi staci len 2 vedra vody, ale po zimesi riadne vystriekam silnym prudom vody , hlavne spodok auta, aby nazhromazdene osolene kamienky som odstranil zo zahybov. tot vsjo. jelenica je dolezita a nie saponat a lestenka.
gondolier
15.11.2016 10:51 | |
+8 -12
suhlasim. Prava jelenica (nie tie lacne nahrady). Uz vyse 10 rokov umyvam auto len cistou vodou a jelenicou. Lepsie ako hocijaky saponat.
dunciii
15.11.2016 18:47 | |
+0 -7
Tu niekto vsetko ma naj prave najdrahsie. Najznackovejsie ja kaslem cele auto a. To v lete aj 4x za tyzddn som v unyvarke a je mi to jedno len nech to je co najrychlejsie umyte:-)
arman
15.11.2016 21:38 | |
+4 -1
po 14 rokoch ma lak ako novy?Jedinne zeby nejazdil,a neparkoval pod holym nebom.Mozno ako ulozenka,na spalkoch.
pohodovy.chlap
15.11.2016 10:18 | |
+12 -5
Ste zabudli napisat, ze netreba umyvat auto v horucej wapke, pokial vonku silno mrzne - to spravi s lakom totiz zle nedobre.
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie