Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Čitateľ ukázal na slabinu diaľničných e-známok

54 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
axar71
26.3.2016 07:43 | |
+4 -1
Mozno troska odveci ale mala rada. Ak sa Vam niekedy stane ze stratite SPZ ako ja a budete potrebovat prehlasit znamku na ine cislo urobte to na predajnom mieste. Elektronicky formular u mna zlihal a vydat sa na cestu bez prehlasenia znamena znamku nemat. Po nahlaseni potrebnych udajov v mojom pripade v Banskej Bystrici v CESMADe, do 24 hodin bolo vsetko ok. Navyse som natrafil na milych a velmi ochotnych ludi. Touto cestou im dakujem:)
xANDREx
25.3.2016 15:01 | |
+7 -0
Ako bolo v článku písane: "O zmenu v evidencii úhrady diaľničnej známky je preto možné požiadať iba pri prevode vozidla do iného okresu či štátu alebo pri výmene tabuliek s evidenčným číslom, napríklad, v prípade ich straty alebo odcudzenia." V poslednom bode by som na jeho mieste poukázal na odcudzenie EČV, keďže bolo súčasťou celého vozidla čo vie dokladovať. Potom nevidím problém prečo by to nemalo ísť ak je to v súlade s podmienkami správcu. GL
pepinoski
25.3.2016 12:44 | |
+3 -2
ked sa mi nieco nepaci, tak pouzivam dost vulgarnu odozvu, a skoro vzdy to zabera, nahnevam osobu pre ktoru je to urcene a ta osoba sa nejako prejavy, v tomto pripde posielam dost vulgarny email na hovorca@ndsas.sk , ked nas bude viac tak mozno motyka vystreli :-)
lilian24
25.3.2016 10:25 | |
+9 -0
Su to ***. Ukradnutych 2000 vozidiel rocne a kazdy si musi kupit novu znamku... Uzasny system.
Wildpoppy1
25.3.2016 09:52 | |
+11 -0
Ešte to,... aby škodoval tento smerácky Klondike?
rover075
25.3.2016 07:57 | |
+18 -0
Načo by to robili ? Veď zaplatené majú a štátnu kasu to plní !! Už si zaplatil, tak ich láskavo neotravuj !! :-)
tiere12
25.3.2016 09:08 | |
+10 -0
JE to úplná pravda hajzli zlodejskýc
peterrborros
25.3.2016 06:39 | |
+12 -1
Pisal som uz aj na ndsas.sk, ale nikto mi neodpisal, tak to skopirujem sem, reku ci niekto nevie... Dobry den, zaujima ma par veci ohladom e-znamky. Je mozne zakupit rocnu napr. od 1.4.2016 do 1.4.2017? Ak obcas pouzivam prives, je potrebne mat znamku aj pre prives? Bude moznost zakupit 1 dnovu znamku? Ako je to prosim s kamerovou kontrolou? Budu fotene vsetky auta, ktore prejdu v priestore pod kamerami? Ak ano, bude sa to potom ukladat niekde na nejakom serveri v databaze? Ak ano, nie je to v rozpore s ochranou osobnych udajov? (Na tuto otazku sa pyta vela ludi v diskusiach o eznamkach na roznych portaloch - zive.sk, ***, pravda.sk, sme.sk, aktuality.sk atd. a nikde nebola zrozumitelna odpoved). Poviem priklad: Ak sa moja frajerka obleje v aute kavou a bude si za jazdy prezliekat tricko (moja to robi casto :) ) a akurat ju v tom momente cvakne kamera je mozne, ze nejakeho magora pracujuceho v NDS v buducnosti napadne zarobit si par eur a posle par takychto fotiek do Topiek alebo nejakeho ineho ***bulvaru? Pripadne ak budem za volantom telefonovat a objavi sa to na takychto fotkach (aj ked mam platnu eznamku), moze mi v buducnosti poslat niekto pokutu? Mna totiz znepokojuje, ze o mojom pohybe po dialniciach bude existovat fotodokumentacia. S kym, kedy a kam jazdim je vysostne moja vec (ak sa pohybujem po dialnici s platnou eznamkou a povolenou rychlostou). Tot moj nazor. Dakujem Vam za odpoved, s pozdravom PB
seraphim_79
25.3.2016 11:00 | |
+3 -0
obávam sa, že na toto sa ti oni vyprdnú. Pošli im mailom žiadosť na základe infozákona, tam ti odpovedať musia v stanovených lehotách a ak to neurobia, porušujú zákon.
74ms
25.3.2016 06:29 | |
+12 -1
Na riesenie takychto problemov pritom staci jedna jednoducha vec. SPZ naviazat na obcana. Kupis si SPZ kolko uznas za vhodne, k nej si prikupis E-znamku, v pripade predaja auta si SPZ demontujes z predavaneho auta a namontujes na nove auto. V pripade straty alebo poskodenia Ti policajti vystavia novu. Usetri sa cas a material na vyrobu novych EC, dialnicna znamka bude prenosna. Mam dojem, ze takyto system funguje v UK
nov8cik
25.3.2016 03:55 | |
+13 -1
Mne to pripadá, ako by auto bolo príveskom známky. Nenalepujeme známku na auto (ale auto jemne posunieme smerom k známke). Obrazne povedané. A veľmi sa mi páči, že všetci Slováci sú považovaní za podvodníkov. Kupuješ prázdne CD, USB, hard disk, novú tlačiareň? Iste chceš kopírovať obsah chránený autorským zákonom, tak plať SOZA! Kupuješ diaľničnú známku? Isto už špekuluješ, ako ju využiť jednu na 5 autách, ktoré máš v garáži. Zabránime tomu nezmyselnými a normálny život otravujúcimi opatreniami.
Michal.Rakoci
25.3.2016 00:11 | |
+8 -0
Minule som si zakúpil e-známku a až na štvrtý pokus mi uznali transakciu . ... Stále mi ukazovala stránka ( www.eznamka.sk )že platba je zrušená že zopakujte operáciu ( transakciu ) znova. Samozrejme o tri hodiny neskôr mi prišli 4 sms správy a v nich bolo že štyrikrát mi uznávajú transakciu na zakúpenie tej istej známky ( v hodnote 10 euro ). Už to riešim ale ako je na Slovensku už zvykom asi z toho nebude nič a zase na to doplatí len občan.
kidon
24.3.2016 19:16 | |
+17 -1
Sky Troll je banda nenažraná, to vie každý, kto mal s nimi niekedy dočinenia kvôli Go Boxom.
Wildpoppy1
25.3.2016 09:55 | |
+11 -0
Zabudol si na slovo "smerácka" ...banda nenažraná
pink1400
24.3.2016 18:19 | |
+23 -0
Za chorý stav, ktorý tu je vo všetkých sférach života môžu naši absolútne nekompetentní politici, ktorí v parlamente odsúhlasia hociakú p.covinu bez toho, aby sa nad daným problémom zamysleli, čo môžu v bežnom živote spôsobiť. Pritom je úplne jedno, či sú vo vláde modrí, červení alebo bodkovaní. Teraz zisťujem, aká chuťovka čaká na majiteľov vozidiel s namontovaným ťažným zariadením. Ak nemáte v TP vyplnené všetky riadky v časti "Spojovacie zariadenie", budete mať problém na STK. Nedostanete STK a musíte ísť na DI za našimi pomáhačmi a chráničmi, aby Vám láskavo doplnili to, čo oni odflákli a až potom hajde späť na STK. Chorý systém...
Axer3
24.3.2016 23:48 | |
+6 -3
Za všetko môžu politici,ľudia sú len otrokmi ich rozhodnutí a činov - typický prístup Slováka...
malylotr
24.3.2016 17:48 | |
+8 -0
ale to nie je slabina e-známok,to je slabina známok aj pred tím,ked Ti ukradli auto,tak si prišiel aj o známku a nikto Ti to nevrátil!!!
hastur
24.3.2016 15:11 | |
+28 -1
v dnesnej dobe, kde taketo veci by mali bez problemov fungovat online, Slovensko stale ukazuje, ze aj ked na oko to urobi, tak predsa nemoze dopustit, aby vyvolene Gorily nemohli zarabat navyse na obcanoch. Keby chceli, tak urobit presun registracie z jednoho auta na druhe, pri relevantnom dovode, akym kradez vozidla je ( zvlast, ked preukaze platbu, dokumenty a zapisnicu o kradezi ) je otazka par klikov, ale nechcu, odpoved preco, vieme...
Wildpoppy1
25.3.2016 10:02 | |
+2 -0
Pre podobné ako nechcú aj elektronické voľby. Vo svete štandard
balanceman
24.3.2016 14:15 | |
+40 -1
Aká slabina??? Nenažraté *** z NDS potrebujú čo najviac prachov!!! Za čo si ostatní "strončekovia" pokúpia Range Rovery- há???
cukrus123
24.3.2016 13:41 | |
+23 -0
zdravicko, uvediem priklad. kupil som si mesacnu znamku na pumpe slovnaft ale nevedeli mi dat k tomu doklad, kedze vraj v systeme maju chybu ale cez inter.banking som zistil ze stiahlo mi tych 14 euro a aj doklad o zaplateni kartou mam a tak som si v klude chodil po dialniciach az pred vcerom zistim na inter.bank. ze peniaze ktore mi stiahli za dialnicnu mi poslali spat na ucet a hovorim si hop, tak teraz čo??? volal som nds, ty ma odkazali na skyfoll a takto stokrat dokola az nakoniec mi pani zo skyfollu odporucila urobit reklamaciu platieb na eznamka.sk kde som vsetko v ziadosti detajlne popisal, dal prilohy o zaplateni a vrateni, vsetko cierne na bielom a viete aku odpoved som dostal???? vygenerovanu na ktoru nemam odpovedat ale uplne mimo ako z pocitaca a v podstate ze sa mam obratit na nds-narodna dialnicna spolocnost. skoro ma slak trafil, tak zase plno volani roamingovych kedze nie som na sk a v systeme som nezaevidovny ako platic, cize ako keby som prakticky jazdil na čierno ale neni sa kde dovolat, ovšem existuju ešte aj empaticky ludia z vedenia ktory môj problem su ochotny riesit nastastie a to chcem poukazat len na to ze ako tento system akoze dobry nici a komplikuje ludom zivot, cize aspon podla mna ludsky faktor nikdy nenahradi nijaky system ani pocitac, len......
tesonnr
24.3.2016 11:43 | |
+22 -3
hm... ano to by sa v 21 storoci mohlo dat. Ale... Na Slovensko predsa 21 storocie este neprislo... Takze mily citatel, este zopar liet si pockas... :-(
click93
24.3.2016 10:28 | |
+39 -3
Presne tak , sú povinný VRÁTIŤ adekvátnu čiastku, nakoľko si túto situáciu nezavinil sám. Al eich ma riešit prokurátúra, pretože tak ako STK nepsoielaju sms o upozorneni ze konci (aj registorvanemu členovi) len aby mohli poslat pokutu , tak aj títo šaškovia sa pokúšajú robiť bu bu bu, 9/10 sa nato vykašlú a neriešia to. A natom zarábaju, tak ako je to na SVK všade ... Skytoll je len názov pre SVK - Anuket Limited, so sídlom Spyrou Kyprianou, Flat/Office 301, 1075 Nicosia, Cyprus...... toto je spoločnost bez ktorej sa ani článok nezverejní - o Skytoll .....Tu je dalšia čast skladačky (akcionári) .... http://www.zisk.sk/36717061/ibertax-a-s ...... A teraz si každí sám odpovedzte: je v národnom záujme aby sa takáto sieť novodobých výpalníkov priživovala na pracujúcom ľude? Potom sa nestažujte že máte čo máte , ked ste ticho a volíte tú zberbu čo tento národ okráda a ešte si pustia do TV prísahu že bude chrániť záujmy Slovenska :) Už len to je ZRADA a orgány MUSIA konať ! - Všetky info su z verejne dostupných zdrojov ...
maher
24.3.2016 10:15 | |
+28 -2
a prečo by sa mala dať zmeniť na iné auto keď je neprenosná veď to je nelogické ale zato mali by vrátiť adekvátnu čiastku z ceny majiteľovi podľa toho koľko je do konca roka ... Ten sa následne rozhodne či si kúpi na nové auto novú alebo nebude jazdiť po diaľniciach ...
click93
24.3.2016 10:07 | |
+27 -3
141mil€ si požičala ked začínala- normálnemu človeku nik nepožičia takúto sumu. 75mil€ ma dlh dnes po 5 rokoch fungovania - čiže za 5 rokov splatila viac ako 50% úveru, získaneho za záhadných okolností. http://www.zisk.sk/44500734/skytoll-a-s A vodič / nevodič si našim vazalom s požehnaním štátu, bez možnosti kontroly - POTREBUJEME TAKÍTO Štát ? Vyhodiť z okna do Dunaja po jednom so zaviazanými šnúrkami :) ...
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie