Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : 10 najväčších omylov pri umývaní auta

26 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
el_trustee
12.9.2015 01:48 | |
+13 -6
Fiha, ja som si myslel, ze 80te roky, ked ludia najazdili 5 tis rocne, ale auto pulirovali kazde sobotne doobedie uz presla. Ved auto je nastroj, spotrebak. Samozrejme, existuje urcite percento ludi, pre ktorych je auto skoro ich alter ego, ale komu bysa chcelo lestit tuctovu octavku alebo passata?. Dnesne auta aj pri automatickych umyvarkach vyzeraju po 5 rokoch ako nove, a mna urcite skor trapi technicky stav auta ako laku...
FCBGabo
12.9.2015 07:35 | |
+5 -8
súhlasím *08* auto je spotrebák nikdy som nechápal ľudí ktorý na auto kupujú prípravky za 80eur každé 3 mesiace načo?Raz za 2-3000km to opláchnem za 2 minúty wapkou aj to len preto lebo už je tak špinavé že mi značky nevidno *03*
FCBGabo
12.9.2015 07:35 | |
+7 -4
Ale čo chceš nan slovensku?Všetci kukajú na vizuál aby sused závidel pred mesiacom som predával svoje BMW z minulého tisícročia lebo som potreboval doložiť na nnové auto a 4roch z 5tich kupcov odrazovali škrabance a bodky od kamienkov *03* *03* to že v technickom stave je natlačenných 4000 za rok a pol nikoho nezaujímalo *03*
79miko
12.9.2015 09:13 | |
+3 -0
fcbgabo - musis mat dobru wapku.. :D ja som auto sice par krat wapkou oplachoval(reku naco pojdem na umyvarku), ale je to *** platne len cistou vodou ho oplachnut, ked po uschnuti je skoro take iste.. radsej zajdem do umyvarky raz za cas a necham to na automat...
FCBGabo
12.9.2015 10:15 | |
+3 -0
ja nemám doma wapku *08* chodím normálne samo-obslužná umyvárka kde majú wapku + tam majú nejaké dekontaminačné blbosť,vosk..neviem nevyznnám sa čo to robí *03*
bezdetny
12.9.2015 00:02 | |
+5 -6
14 rokov umyvam auto pripravkom na riad,kompletne,lak vyzera vyborne a predne svetlomety su ako nove...rozhoduje frekvencia umyvania a hlavne garazovanie,ak mate auto cely rok vonku,nepomoze,ani keby ste ho cele zabalzamovali
79miko
12.9.2015 09:16 | |
+8 -1
bezdetny - jasne ved na skode 120 to nevidis ci pouzijes jar, alebo pripravok na auto... a kedze si neskusil ine, tak nevies porovnat vysledok...keby som si umyval auto rucne doma, tak urcite nie pripravkom na riad...
zvedavost.nema.hranic
11.9.2015 19:07 | |
+3 -10
pred predajom dam auto kompletne navoskovat profi firme a mas docasne kvoli predaju o krasny lak vystarane...docasne...to staci :-D
el_trustee
12.9.2015 01:51 | |
+7 -0
Tak, tak... vonkajsie/vnutorne umytie aj s tepovanim, nejakych 80 eur a len som cumel ako to auto potom vyzeralo ;)
zvedavost.nema.hranic
11.9.2015 19:05 | |
+6 -19
mne ho rucne umyvaju...odjakziva...ale inak mi je lahostajna udrzba auta, po 4 rokoch aj tak ide prec...a co ostane nastupcovi, to ma netrapi...:-) su dolezitejsie veci, ako otrocit pri aute....
Vld_1
11.9.2015 14:33 | |
+4 -16
Ked si chce niekto doskriabat lak alebo sklo auta kuchynskou spongiou (kovovymi mikrovlaknami v jej tmavej vrstve) doporucovanou v bode 2, vela stastia! ;-)
sepkar
11.9.2015 17:49 | |
+22 -0
tebe aj tvojim dvom lajkom odporucam precitat bod 2 este raz a skusit porozumiet citany text *02*
hape1
11.9.2015 13:44 | |
+10 -24
naco umyvat auto je to zbytocne
nemenovanyi
11.9.2015 13:23 | |
+2 -19
Viem avoj postup kde sa to robi a ako sa robi profesionalne sice je to drahsie ale auto vyzera stale akk nove ale to su dlhe rocne skusenosti ako dosiahnut na aute maximalny lesk bez vody skvrn spiny atd...
Billes
11.9.2015 13:24 | |
+17 -1
Ta ty hej, dlhoročné skúsenosti a chodíš na kefy, ktoré laku najviac ubližujú :-D PAKO
nemenovanyi
11.9.2015 21:17 | |
+2 -8
Hahahhahah si predstav ze mam ty sedliak...tie kefy su iplne v poriadku lebo su penove tak aby neposkodilo lak....ale to vidno ze to napise kto vie asi fakt velke prd otom :D vsetko maju poistene a ked nieco sa stane tak to vynahradia ;) ***
el_trustee
12.9.2015 01:50 | |
+4 -2
A na co? Do prveho dazda? Snahu o nejaky maximalny lesk asi nikdy nepochopim? Aj keby mal clovek auto v garazi, za 2 tyzdne je zaprasene...
Billes
11.9.2015 13:22 | |
+12 -14
Konečne nejaký článok o umývaní kde je to pekne vysvetlené. Väčšine ľudí však stačí ísť na kefy, a myslia si že aké je auto nádherné a nepoškrabané, to sú však len takí povrchní ľudia ktorí autu nevenujú zvláštnu pozornosť. Najlepšie je ručné umývanie, a odporúčam pre maximálnu šetrnosť používať "systém dvoch vedier", kto chce, nájde si čo to znamená.
nemenovanyi
11.9.2015 21:19 | |
+2 -7
Hahhaha srandista ......smiestno mi je z toho co si napisal ...kefa neposkriabe lebo su penove...po novom je tak aby sa to nestavalo..tak isto au robene ako spongia...ale skoda reci ked tomu nechapes ;) taky ktory sa vtom nevyzna a nevie..rucne je najlepsie...ale urcite auto kefa je rychle a ucinne nie na kazdy den ***
el_trustee
12.9.2015 01:55 | |
+9 -5
Povrchni ludia, ktori autu nevenuju zvlastnu pozornost? A comu vsetkemu by som mal este venovat pozornost, aby som podla teba nebol povrchny? Predpokladam, ze ty by si lestila aj bager alebo smetiarske auto. V zivote su aj dolezitejsie veci ako zabijat cas lestenim auta...
nemenovanyi
11.9.2015 13:16 | |
+2 -20
Vedcinou su tu same srscky napisane....ja chodim uz iba na umyvarku ...chodim na omv mam to zadarmo za body..ale lepsia je shellka kde ma kvalitnejsie odstranenie kvapociek vody...vobec to nieje pravda ze poskriabe lak a podobne kedze nove kefi su tak specifikovane aby sa to nestalo...ja ked pozriem na svoj lak stale po umyti tak vyzera ako novy a leskne sa auto ako sklo..rucne umyvarky su hrozne kedze neviete odstranit necistoty po umyti stale ostane hruba necistota takze len splachnutim nep
elvi2
11.9.2015 13:16 | |
+7 -2
Kto odpovedal, ze od kolies, bol asi taky ***, ako ty *01*
molon70
11.9.2015 12:51 | |
+34 -4
...pamätám si ako za bolševika, pri ye baný pohlavári mali chyták pri skúškach...bola to jedna z otázok...ako sa umýva auto??? ...kto odpovedal, že od kolies, išiel automaticky na opravné skúšky.....správne bolo, že auto sa umýva od strechy!!! ...ale jedna vec bola užitočná, u nás vozil chlapík čo učil vedenie mot. vozidla vzadu zasedadlami kýbel s vodou a špongiou, akonáhle niektorý zo žiakov/vodičov nezastavil na stopke, auto sa odstavili ku krajnici a žiak budúci šofér (ako sa nám vtedy hovorilo) si zobral tento kýbel a šup šup pekne umyť túto značku...niektorým vodičom by takáto buzerácia nezaškodila, aj dnes...
obyvatelsr
11.9.2015 13:47 | |
+21 -1
ja som na vojne videl,ako náčelník KTS si všimol vodiča PV3S,že viackrát po parku a ani po útvare nedával smerovky..jedného dňa mu rozbil kladivom predné ochr. sklíčka s vetou : na ch u j sú ti smerovky,ked ich nepoužívaš...odvtedy sa to roznieslo po útvare a každý používal smerovky.aj kontráši na š-105...
enslow
11.9.2015 12:09 | |
+7 -7
pokial mate uplne spinave disky a v poroch zazrate sadze alebo zazltle, odporucam kyselinu chlorovodikovu. kompletne to vycisti a neposkodi lak ani nic ostatne. ide krasne zmyt vodou. akurat pozor na nadychanie sa je to neprijemne kedze sa odparuje
Billes
11.9.2015 13:19 | |
+5 -6
Súhlasím, praktizujem aj ja. Štetcom kyselinou "pobehať" po diskoch, nechať pôsobiť max 30 sekúnd a opláchnuť. Avšak ešte doplním - treba dať pozor na plastové krytky či už už na šrúbach , alebo aj stredová krytka - pri určitých druhoch to môže odfarbiť. Inak naozaj sa nie je čoho báť, gumu ani disk to nepoškodí, ale na asfalte pod kolesom vám ostanú také vyžraté stopy.
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie