Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Za polarizačnú clonu v aute vám hrozí pokuta

97 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
aaddd
12.9.2018 19:31 | |
+0 -0
mam to v skle od vyroby tak piste inak nadpisy skoro som si kladivom vyrazila okno aby som sa vyhla pokute :D
jano5241
12.9.2018 10:53 | |
+0 -0
No neviem ako vy ale ja som ju použival len v noci akožlte okuriale je to super vec,jazdyl som1600kilometov,nebyt tej neschvalenej clony by som tu asi nyč nepisal,je to super vecička.denna clona je vec každeho ako sa vie prisposobyt jazde,v meste to nie je dobry napad použivat,to je moj nazor.
Pucik1OO
9.5.2017 20:04 | |
+3 -0
tak potom takým nedovoleným doplnkom sú aj slnečné okuliare,lebo auto s nimi nie je vybavene,nepriehladná clona je vyhovujúca,ale tieto clony,mám vlastnú skúsenosť,su naozaj dobre,bohužiaľ,mam v tom vyhodené peniaze,lebo to nemôžem požívať kvôli hroziacej pokute od policajtov,tu je v tomto štáte všetko na hlavu postavené
jan.c536
27.12.2015 23:38 | |
+0 -2
Pýtam sa druhý krát--kde je moj príspevok do disúzie.....
jan.c536
27.12.2015 23:37 | |
+0 -2
Pýtamsa--Kde je moj príspevok do dizkusie.........
serfy1
21.8.2015 17:35 | |
+4 -0
Tak co si mozem dat ked ma oslni slnko alebo mam habvarovat alebo niekoho zrazit
cenculinka
18.8.2015 10:23 | |
+1 -0
jasnacka, ze nevadi ;-) plesne na nohach zvysuju predaj liekov v lekarnach :-D
cenculinka
18.8.2015 10:24 | |
+0 -0
highend72
maxonz
15.8.2015 02:09 | |
+5 -12
Tu clonu by som zakazal a pokutoval za to.zo strany vodica sa moze chovat ako vhodny doplnok ( i ked pri pripadnej nehode to moze byt velmi nebezpecny doplnok ) no pre proti iduce vozidlo posobi doslova ako zrkadlo!!! Uz nie raz som bol oslepeny takouto clonou.
DJVinyl
14.8.2015 23:06 | |
+8 -8
tak potom je aj slnečna clona v každom aute v rozpore s ****m slovenským zakonom..pretože po jej sklopení vodičovi člona zakríva čast výhľadu..toto akože je v poriadku...vy ***i ministersky zamyslíte sa na tím....
pgts
14.8.2015 20:32 | |
+3 -8
Ak ju použijete pri ostrom proti slnku cez deň ,odraz slnka od nej bude oslňovať proti idúce vozidla ako keby ste tam mali zrkadlo . Zažil som to .
DJVinyl
14.8.2015 23:04 | |
+13 -6
hej tak mna može proti-iduce auto svojími xenonami ospepovat..toto je v pohode....na*rattt
tesonnr
14.8.2015 19:29 | |
+16 -2
osobne si myslim ze by aj spolocnost ktora to predava mala niest trestnu zodpovednost... neupozornuju ze v niektorych statoch EU je akykolvek predmet v zornom poli vodica, alebo na celnom skle zakazany!!! tie telesopingy by uz mali raz a navzdy zatvorit. dost sa to podoba na smejdov... ci?
CCM01
14.8.2015 19:21 | |
+5 -1
z článku: "Zákon o priestupkoch dáva policajtovi na mieste právo posúdiť závažnosť priestupku a keďže vodič kúpil clonu v dobrom úmysle zlepšiť svoju bezpečnosť, môže to vyriešiť tzv. dohovorom. Doteraz totiž nikto netušil, že clona je doplnkovým príslušenstvom, ktoré si vyžaduje schválenie ministerstva dopravy." .. preboha, prečo články z motoristickej redakcie nepíšu ľudia, ktorí majú o motorizme aspoň malinkú predstavu? polarizačné sklo samozrejme môže výrazne zlepšiť kontrast priamo v jeho zornom poli - prvou otázkou je ale to, či tá konkrétna zakúpená clona má skutočne takú vlastnosť (väčšinou ide len o trápne plexisklá s výrobnou cenou odpadu.. a rovnakú vlastnosť majú aj niektoré kvalitné okuliare - lenže tie nestoja 40€), podstatnejšie je ale to, že ak už nejaké takéto pricvaknuté plexisklo s "placebo" efektom má aj nejaký pozitívny efekt, alebo nie, tak jednoznačne zásadným spôsobom zužuje zorný uhol výhľadu vodiča (či už v horizontálnom alebo vertikálnom smere) a samozrejme že tu aj ďaľší aspekt - ak už by náhodou prišlo aj k nepatrnej kolízii, tak pri vystrelení airbagu by namiesto pokrivených plechov za pár éčok mohlo prísť k fatálnym poškodeniam tváre, očí a pod. (nevravím, že v podobnom prípade nemôžu znamenať zvýšenú hrozbu aj okuliare) ... ja som napr. dostal pokutu aj za hlúpe plyšové kocky na spätnom zrkadle (a uvedomujem si, že čiastočne výhľad zacláňali a nehádam sa) - lenže podľa autorov článku, ak ja si akože v dobrej viere ovešiam celé okná cesnakom alebo krucifixami, tak že nebudem cez sklo takmer vôbec vidieť, tak tým akože nepácham žiadny priestupok a vyrieši sa to dohovorom ? Každý takýto experimentátor je iba hrozbou pre ostatných *06*
tesonnr
14.8.2015 19:31 | |
+5 -1
CCM01 asi nemas vodicak, ze? otazkou si nechcem z teba robit srandu ani ta nahnevat a ani nic podobne. a take normalne okuliare s polarizacnymi sklami kupis aj za 30€ ale aj za 150€
CCM01
14.8.2015 19:44 | |
+4 -5
:) neboj malinký - nemyslím si, že by mohol existovať spôsob ako by si ma mohol nahnevať - a určite nie takou banálnou hláškou akú si vystrúhol :) .. máš pravdu, že okuliare s kvalitnými polarizačnými sklami sa pohybujú v dosť širokom cenovom spektre - lenže ja preferujem radšej kvalitu, ako náhodné pokusy z brakmi (neviem či ti niečo vraví pojem Polaroid Furore - polarizačné tvrdené sklá, horčíkový rám - žiadny teleshop) .. čo sa týka vodičáku, tak musel sa predomnou pred pár rokmi skloniť Richard Burns - lenže o vodičák ti môj malinký vôbec nejde - ide tu o princíp - priamo do zorného pohľadu si úmyselne hádzať nezmyselné Horstove teleshopingové blbosti predsa ľudia trieskať nemôžu :)
Tommixqo
14.8.2015 18:59 | |
+8 -4
Chcel by som dodať, že na vyjadrenie ministerstva by ste sa nemali spoliehať, určite nie z úst hovorcu. V tejto krajine je celkom bežné, že čo jeden úrad potvrdí, druhý vyvráti a každý si vykladá zákon po svojom. Inak, tá clona je blbosť, každý súdny človek si kúpi polarizačné okuliare. *04*
CCM01
14.8.2015 19:33 | |
+7 -0
máš veľkú pravdu s tými rozporuplnými názormi rôznych úradov na tú istú vec (ale veď tie úžasné zákony nám predsa schvaľujú naši dokonalí poslanci s ich asistentmi, kanceláriami, notebookmi, tlačiarňami, a všetkým.. za čo ich za ich "kvalitnú" prácu pár minút ročne platíme) .. a myslím, že si jeden z mála, kto má (podobne ako ja) také okuliare" - lenže kvalitné okuliare za 150€ sa zdajú predražené a kúpia si supercool akože certifikované okuliare na ulici za 10€ a potom skúšajú podobné atrapy z teleshopu
duhos
14.8.2015 18:48 | |
+15 -5
Skuste sa spytat na dioptricke / slnecne okuliare - podla tejto logiky by mali byt okuliare v aute zakazane, pretoze neboli homologovane pre pouzitie v automobile.
boitano
14.8.2015 19:23 | |
+6 -0
okuliare su tvoj doplnok nie doplnok auta
SULACO
14.8.2015 18:38 | |
+8 -2
Myslim ze HORST z WS teleshopingu to *** ;] toto si kupi len idot ;];]
igor.simko
14.8.2015 18:57 | |
+1 -3
i.d.io.t a ZDENO483, aha ale vsak to je jedno a to iste.
tesonnr
14.8.2015 19:33 | |
+4 -1
horst ma velke usi, a preto nejazdi autom... zaclana si vyhlad
cathy77
14.8.2015 17:34 | |
+7 -3
Tiež som postrehla reklamu na tento "zázrak" ale bolo mi okamžite jasné, že je to somarina - presne kvôli výhľadu. Tá clona je malá a tam, kde má hrany sa predsa obraz lomí a deformuje, je to akoby som tam mala rám, ktorý mi bráni v dokonalom výhľade. Keď sa podľa vyhlášky už len pre 2cm prasklinu na čelnom skle považuje auto za nespôsobilé do cestnej premávky, tak ako môže byť bezpečná jazda s týmto? Ja som sa bála, že presne kvôli tým hranám by mi niečo mohlo uniknúť, niečo by som nemusela zbadať. Podľa mňa sú oveľa lepšie polarizačné okuliare, alebo polarizačné klipy na dioptrické okuliare. Sama to používam a žiadnu labilnú clonu si nikam montovať nemusím.
dila1
14.8.2015 17:23 | |
+15 -1
No raz som si dal tu prácu a v jednom nemenovanom hyprmarkete som tento zázračný výrobok vybalil a pozrel si ho z blízka! Je to jednoducho "šmejd" , jeden zo "zázrakov" teleshopingu s reálnou cenou 2 €! Za dva štipce! *04* *04* *04*
1soda
14.8.2015 16:47 | |
+18 -1
dam si okuliare a nemusim mat v aute ***.inu,ktora sa chveje od prievanu v aute ,ktora ma ostre hrany a pri havarii dokaze sposobit zranenie ....len dalsi WS krajac z teleshopingu
dila1
14.8.2015 17:25 | |
+4 -0
*08* *08* *08* *08* *08* *08* *08*
helewole
14.8.2015 16:16 | |
+11 -10
Ty wole, šak ja už desiatky rokov porušujem zákon!!!!! Moje slipy nemajú certifikát!!!!! A vôbec nikto nevie odpoved, či smiem mať na ruke hodinky!!!! Slovakistan, d e b i l i stan...
maugli2
14.8.2015 15:56 | |
+24 -4
Neviem, ako niekto prišiel k názoru, že nejaká clona je autonomne technické zariadenie vozidla. Však nie je pevne spojená s vozidlom, je len prištipcovaná na pritislnečnej clone. Ak sa v zákone takáto clona nespomína, tak to nie je zariadenie vozidla, kým zákon niekto nevyloží (môže to urobiť zákonodarca, alebo ústavný súd). Nemôže to urobiť ministerstvo (žiadne), lebo ono je len "užívateľ" zákona ako hociktorý občan, navyše na rozdiel od občana môže robiť len to, čo hovorí zákona (občan môže robiť všetko, čo zákon nezakazuje). A už vôbec nemôže zákon vykladať polícia. Z toho plynie, že každá pokuta za nejakú absurdnú clonu je nezákonná. Ten čo píše takéto články by mal rozumieť základným veciam, inak tým len mätie ľudí. *03*
boitano
14.8.2015 19:22 | |
+5 -1
nic nemas mat v priestore okna, ani pristipcovane ani nalepene, rovno mozes povedat ze pristipcovana cierna folia by bola OK?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie