Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Päť z najkrajších ciest Slovenska

43 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
superstar98
5.6.2018 14:55 | |
+0 -0
Milujete motorky a brázdenie po cestách? Vyberte si svoju vysnívanú a kvalitnú! Motocykle od firmy Motokomplex 4x4 v širokej ponuke YAMAHA a SUZUKI https://motokomplex.sk/
Rizlon
28.7.2015 07:44 | |
+0 -0
Cierna Hora Pluzina ako je Pivka jazero, je nadherny kanon, vacsiu nadheru z auta som este nevidel
kidon
7.10.2013 23:00 | |
+4 -4
Väčšina fotiek je pokazená tou ohavnou Kiou s rozšklebenou tlamou. *04*
deejaytommmi
8.10.2013 09:45 | |
+2 -5
Suhlasim! To nie je auto :D
medved63
2.10.2013 09:48 | |
+5 -0
Doporučujem dve trasy, dosť divoké: Gombasek - Silická Jablonica, ktorá sa používa ako obchádzka pri haváriách na Soroške, a starú cestu cez Donovaly z Jelenca do Liptovských Revúc. Asfalt už takmer neexistuje, výmole vymyté vodou, krásne výhľady. Tiež Hnúšta - Jelšava cez Ratkovú, alebo odbočka na Sirk a Železník do Lubeníka. Alebo ešte Teplý Vrch - Rybník, kde je ukradnutý kostol, z ktorého ostala len fasáda a zvonica. A to od samého začiatku stavby. To je asi tá najslovenskejšia dedina, keď ešte aj kostol rozkradli.
alliumkocibo
2.10.2013 08:52 | |
+2 -0
Krajinársky veľmi hodnotná je Kopanecká cesta so 155 zákrutami v úseku Hrabušice sedlo Kopanec - Stratená.
ppRIDE
7.10.2013 19:08 | |
+0 -0
raz som tam z tatrou 815 siel, nalozena drevom nebolo mi vsetko jedno :)
brit30
1.10.2013 15:22 | |
+7 -0
a cesta na Martinské Hole a výhľad z nej je tiež na pozretie a aj fotenie,
KomarD-Jeay
1.10.2013 12:44 | |
+4 -0
Zabudli ste na klasicku slovensku perlu - Branisko po starej ceste :) Zaujimava cesta je tiez Nizny Slavkov - Bijacovce. Tam som isiel v zime, ked to bolo pokryte snehom, takze kvalitu cesty netusim, ale mal som dojem, ze idem niekam do neba, stale sa islo hore hore hore, snad 400m (aj viac) prevysenie. Ciste podla mapy vyzera zaujimavo Hnilec-Gemerske Poloma. Mohli by ste vyskusat aj to.
EddieV8
1.10.2013 18:50 | |
+2 -0
Potvrdzujem cestu Nižný Slavkov - Bijacovce. Hlavne teraz v jeseni nádherná cesta, pre neznalého však záludná - neprehľadné klopené zákruty, dva poriadne vracáky, zopár "schodov" (prepadnuté podložie) a veľké prevýšenie. V poslednej dobe je však povrch v tak dezolátnom stave, že už ani plátanie nepomôže. Ako veľmi dobrá alternatíva je nepokračovať za Vyšným Slavkovom rovno smer Bijacovce, ale odbočiť doprava smer Brutovce, Nižné Repaše, Oľšavica a Levoča. Cesta krásnym prostredím s nádhernými výhľadmi, hlavne tesne pred zostupom z Oľšavice do Levoče, kedy je z cesty výhľad na Levoču, Vysoké Tatry a masív Kráľovej Hole. Väčšinu trasy je položený nový asfalt. Fakt odporúčam.
boreczech89
1.10.2013 21:57 | |
+1 -0
hnilec -gemerska poloma je ozaj pekna cesta, je tam aj novy asfalt, smerom z hnilca je vracak na vracaku, na useku nieco cez 4 km 7 vracakov a z kopca dole potom dalsich 5 ,,cez vyrubane lesy mate pekny vyhlad na hnilec a aj na celu dolinu a okolite kopce, ak mate turisticku obuv tak zo sedla sulova mozte vybehnut na neake mensie tury ... a v zime je to raj pre drifterov :D
deejaytommmi
8.10.2013 09:45 | |
+0 -0
Hnilec - Gem. Poloma aliar Sulova (bola tam aj rally Roznava). Tam chodime v neskorych nocnych hodinach v zime driftovat, aby bolo vidno protiiduce auta, odporucam! :D
matty69
1.10.2013 09:30 | |
+4 -0
Ja odporucam este prejazd Slanskymi vrchmi medzi obcami Herlany - Banske. Raz som tadialto isiel, skoro som dostal infarkt z kvality cesty, ale zastavil som min 5x a ten vyhlad nad obcou Banske, ked sa vynorite z lesa, to je nieco neskutocne.
ppRIDE
30.9.2013 20:11 | |
+8 -1
za najkrajsiu cestu na slovensku moj kolega anglican povazuje cestu medzi kezmarkom a lubovnou, povedal a spomina dodnes ze vacsi tankodrom nikdy nevidel v zivote... ja som sa zmohol len na trapnu obhajobu ze nikdy nebol v rusku
88branko88
11.8.2014 12:56 | |
+2 -0
to sa po nej viezol ešte asi v minulom storočí, lebo tá cesta je už opravená
ppRIDE
30.9.2013 20:05 | |
+2 -0
pre mna oblubena najkrajsia trasa: zaciatok na polskych hraniciach cez zdiar a potom cela tatranska magistrala,, darbo tatry su tatry...
Irisbus
30.9.2013 19:53 | |
+2 -1
Pekné trasy sú aj Piešťany - Radošina a Prievidza - Príbovce.
floet
30.9.2013 19:20 | |
+5 -12
Na slovensku žiadne pekné a hlavne udržiavané cesty neexistujú !!!!!!!!! Tí ktorí chcete vidieť ako má vypadať krásna a dajme tomu horská cesta choďte do Rakúska. Großglockner Hochalpenstraße Vám snáď otvorí zaslepené blbé slovenské oči !!! Iba toľko k takejto naivnej téme.
Psiho
30.9.2013 20:32 | |
+3 -0
Dakde porovnavali ze udrzba 1 km cesty na Slovensku stoji len o par eur rocne menej ako udrzba 1 km cesty v Rakusku. U zlen potom nerozumiem tomu,ze ako j emozne ze u nich mas problem najst dieru v asfalte aj po zime na horskej ceste druhej triedy kym u nas mozes rozbit napravu hocikde na hlavnych tahoch v hlavnom meste. A pochybujem ze cena materialu ci nebodaj cena prace u nas by bola drhasia ako v rakusku. Problem bude asi v tom,ze z 10 tis. eur vyplatenych na udrzbu 1 km ciest v Rakusku ide 500 euro niekomu do vacku a zvysok ide naozaj na opravu ciest, kym u nas z tych 10 tis. je to naopak. a len 500 euro ide naozaj na zaplatanie dier ktore po najblzisom snezeni sa znova obnovia.
RamoS
1.10.2013 14:05 | |
+0 -0
Rakúsko je super. V lete som potreboval prejsť smerom z Grazu k cca mestečku Wieselburg západne od Viedne, tak som šiel mimo hlavného ťahu diaľnice - stredom Rakúska - cca okolo mestečka Mariazell. Na mape nebola označená diaľnica, tak som si myslel, že to potrvá, lebo je tam horšia cesta. Chyba - bola tam skoro cez celé Rakúsko cesta pre motorové vozidlá. Ku koncu prišla však najkrajšia časť - úplná nádhera - serpentíny, stúpania, klesania, príroda, perfektné cesty... Neviem, či také niečo - hlavne s podobnými cestami máme na Slovensku. Tiež tam bolo dosť motorkárov. Ale tie výhľady stáli za to :). Ešteže rád experimentujem a jazdím mimo hlavných ťahov - skratkami :).
RamoS
1.10.2013 14:09 | |
+7 -0
"Psiho" - povedal by som, že je to presne tak ako bovoríte s prerozdelením peňazí. U nás sa neskutočne kradne a peniaze končia v nesprávnych rukách. tak to nie je len s verejnými zdrojmi, ale aj s peniazmi, ktoré zarábame. Kedysi hovoril kolega, že v bývalej práci spolupracovali s Nemcami. Prišli na návštevu ich manažéri a nechápali prerozdelenie peňazí = koľko málo išlo pracovníkom a koľko veľa manažmentu (=vlastníkom). v normálnych krajinách je to prerozdelenie peňazí iné. My sme lacná pracovná sila a robia ju z nás aj naši zamestnávatelia. A aj sami. Kedy sa konečne zatneme a povieme - "Za toľko robiť nebudem!" Chcem 2x toľko. Isto niektorí stratíme prácu... Ale ono sa to vykryštalizuje a nakoniec sa bude za prácu platiť aj tu. Ale ak sa nič nestane- stále bude niekto ryžovať...
deejaytommmi
8.10.2013 09:49 | |
+0 -1
chvala bohu! nebolo by potom kde driftovat! :D
sunshine604
30.9.2013 19:17 | |
+1 -1
Tych ciest pribuda,este skor a su vacsie ako dialnice.Par chatarov poserov dalo navrh na vyrub stromov aby ich neohrozovali a oni vyrubali cely les.Mate co ste chceli mozte byt spokojny...Slovensko sa takym sposobom stane asi uz len cestou...
klingo33
30.9.2013 19:11 | |
+3 -0
Príde mi to ako reklama na automobil KIA
Psiho
30.9.2013 20:33 | |
+4 -0
No vsak to aj je reklama. Kia ten clanok zasponzorovala, odvizli sa pofoitili sa, napisali clanok. Je to OK. Lepsie nez keby im nik nedal na benzin a by nenapisali nic.
dzmijak
30.9.2013 18:23 | |
+3 -0
mne sa najviac páči cesta medzi Hlohovcom a Topoľčanmi. Taká lesná a ten tunel zo stromov nemá chybu fest pekné to je
funtastic
30.9.2013 17:15 | |
+3 -2
zaujímavá reklama na značku KIA. no každopádne neviem, kto vyberal tie cesty. asi nejaký kórejský manažér :)
Edison1988
30.9.2013 16:51 | |
+5 -0
máme krásne cesty? no neviem neviem ako prírodu máme peknú to áno ale cesty stoja za veľký bačov... inak aj na Tisovec je to fajn len škoda že som na motorke skoro stratil jeden zo zadných tlmičoch chúdence po jednej jazde sú na vyhodenie
ROU_S
30.9.2013 15:29 | |
+3 -0
Slovensko ma aj pekné cesty? ? ? *01*
Beach333
30.9.2013 15:14 | |
+6 -0
najkrajšia cesta je Zuberec - L.Mikuláš, užasné dačo(Huty) A je to svatá pravda, Slovensko by si zaslužilo na cesty vytvoriť turistický katalóg.
lokotatko
30.9.2013 13:50 | |
+11 -0
Keby ste dali 100 naj ciest Slovenska aj tak je málo-Slovensko je proste krásne,len na niektorých /väčšine/by som nechcel byť tlmičom nápravy-strašne by som trpel.Jednoducho kvalita ach tá kvalita tých ciest...
zbesilo11
30.9.2013 19:13 | |
+0 -0
presne tak.....mne zatial najviac utkvela v pametí táto cesta a je to dobrá skúška pre vodičov :D :D :D
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie